Skocz do zawartości

Nowaker

Użytkownicy
  • Zawartość

    45
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Nowaker

  1. Hej, Niedawno wystartowałem open source'owy projekt do zarządzania maszynami wirtualnymi - VirtKick, https://www.virtkick.io/ W chwili obecnej mam już stronę internetową projektu oraz szczegółowy zamysł, jak to wszystko ma wyglądać. Stworzyłem również demo/prototyp, w którym można zobaczyć, jak to będzie wyglądać z perspektywy użytkownika: https://demo.virtkick.io/ VirtKick w skrócie: - instalacja jednym kliknięciem (z paczki Linuksowej lub z repo Dockera - gotowe do użycia dzięki dobrym domyślnym ustawieniom) - skupione na użytkowniku (tak jak Digital Ocean albo Linode) - do użycia również w biznesie (coś jak SolusVM - przydzielanie quoty użytkownikom, ale również API do zamówień, płatności i faktur) - na własnym serwerach lub w infrastrukturze Amazona Smaczki dla devopsów i developerów: - Docker: tworzenie kontenerów i zarządzanie nimi jak zwykłymi wirtualkami - Chef: wybór roli, którą nałożyć na wirtualkę (coś jak The Foreman dla Puppeta) - rozwiązania do storage'u: obsługa wolumenów LVM i ZFS, oraz Ceph i GlusterFS Używalibyście tego rozwiązania do zarządzania Waszymi chmurami? Co Wam się podoba w założeniach tego projektu, a co nie? Czego brakuje, a czego jest za dużo? Będę wdzięczny za feedback. Dzięki, Nowaker
  2. Poprzez crowdfunding i inne sposoby finansowania zdobyliśmy około $20,000. Ta kwota pozwala nam na kontynuowanie naszej pracy i dostarczenie pierwszych dwóch feature'ów. Reszta pójdzie z górki Project był i będzie open source, darmowy dla każdego, w tym i biznesów. Proszę więc o dorzucenie cegiełki na naszym crowdfundingu. Dzięki, Nowaker
  3. Oh, ale babol. Nie to, że nie znam angielskiego, ale majstrowałem przy tym zdaniu kiedyś i zmieniłem tylko jedną część, a drugą zostawiłem po staremu. Poprawię! Albo pull requesta daj. Dotychczas dostaliśmy jeden serwer od Brytyjczyka do zabawy z FreeBSD bhyve. To nie jest frontend to libvirt. libvirt jest tylko narzędziem, z którego korzystamy w tym momencie. Gdy dojdzie Docker, to już nie będzie libvirta, rzecz jasna. Póki co nie przewiduję konfiguracji firewalla w VK, ale zobaczymy później.
  4. Hej. Rozwijam open source'owy projekt VirtKick (https://www.virtkick.io/) - panel do zarządzania VPS-ami z wbudowanym modułem billingowym. W tym zespół pracuje jeszcze nad ficzerami technologicznymi, ale za jakiś miesiąc lub dwa billing i płatności pójdą pod młotek. Aby lepiej dostosować VirtKicka do potrzeb firm VPS-owych, mam do was kilka, dokładnie 8 pytań. https://docs.google.com/forms/d/1WffmTY2LaLUIxlpcLGZ2VRXBzwwo_AZP8ViRy-Qjo0Y/viewform?usp=send_form W skrócie, pytam o technologie, na których zarabiacie najwięcej kasy, jakie formy płatności akceptujecie. Proszę też również ogólne sugestie nt. modułu billingowego, którego prototyp funkcjonalny znajduje się tutaj: https://demo.virtkick.io/billing.html
  5. Panel do obsługi serwerów VPS

    https://www.virtkick.io/ - mój projekt open source. Pierwszy, który będzie nie tylko panelem do VPS-ów, ale również panelem do ich sprzedaży (płatności, faktury, quoty) - i całkowicie za darmo. Zapraszam do zapisów na beta testy!
  6. 0.2.alpha na serwerze! https://alpha.virtkick.io/ Ta wersja się już praktycznie nie psuje, a gratis dodaje przyjemny, responsywny interfejs. W skrócie: VirtKick to open source'owy panel do zarządzania VPS-ami z ficzerami dla VPS providerów. Zapisy na betę i więcej informacji: https://www.virtkick.io/ Pozdro. :-)
  7. Właśnie, w chwili obecnej bare metal serwery - zarówno małe, jak i duże - byłyby bardzo przydatne. Tak więc jesli ktokolwiek z was ma jakieś puste serwery i chciałby użyczyć - chętnie skorzystam. :-) Przydałoby się kilka małych serwerków do testów. 16 GB RAM z HDD wystarczy. Potrzebne do developmentu i testowania różnych technologii wirtualizacji. Obecnie mamy dwa serwery: KVM (własny) oraz Bhyve (sponsorowany). Potrzeba nam jeszcze dwóch do OpenVZ i Xen. Jeśli użyczysz serwer, to będziesz mógł go odzyskać w dowolnym momencie. Potrzebny jest też jeden duży serwer do uruchamiania alphy. Lub też pula wielu małych (preferowane 32GB). Obecny serwer do tego nie wystarcza. Działa OK przez większość czasu, ale nie ogarnia tworzenia wirtualek przez 20 osób w tym samym momencie. ;-) Obecnie mamy HP DL 160 G6 z 128 GB RAM, 2x E5506 i 4x HDD RAID-10. Za miesiąc zwolni nam się dodatkowo HP DL 360p G8 z 192 GB RAM, 8x HDD RAID-10, ale tylko 1x E5-2603. To są za słabe sprzęty, żeby ogarnąć dużą falę userów. :-) Będę wdzięczny za pomoc.
  8. Dzięki, Marek. VirtKick będzie miał bardzo prosty billing - karta kredytowa (płatność przed lub po okresie rozliczeniowym) oraz przedpłata (klient ma wirtualne "konto", z którego pobierana jest co miesiąc opłata). Więcej nie przewiduję. Firmy, które oferują szeroko pojęty hosting i tak muszą (i chcą) używać WHMCS lub Blesta, i z nimi VirtKick będzie się API integrował (mid-term plan).
  9. To jest noVNC. https://github.com/kanaka/noVNC
  10. Tak jest, oto jest alpha! Bardzo prosta i uboga w feature'y, ale działa i tworzy prawdziwe wirtualki. :-) I rzeczywiście nie jest ona raczej publiczna, bo wyszło kilka infrastrukturalnych problemów do naprawienia. Na szczęście peak już się skończył, część rzeczy naprawiliśmy, więc oto link: https://alpha.virtkick.io/ Z zaplanowanymi feature'ami możecie się zapostać klikając po statystycznym prototypie: https://demo.virtkick.io/ Dzięki @Pochmurny za poinformowanie innych. :-)
  11. Nie tylko DigitalOcean, ale również miejscami WebVirtMgr - dobre jest dobre, i trzeba powielać! Dzięki.
  12. Obecnie najcenniejsze jest szerzenie informacji o projekcie wśród znajomych w branży. Każda zainteresowana projektem osoba na newsletterze https://www.virtkick.io/, albo na Twitterze https://twitter.com/virtkick jest bardzo cenna. Na testowanie i darowizny jeszcze przyjdzie czas. W odpowiednim momencie na pewno skorzystam. Dzięki za chęć wsparcia.
  13. @malu: Docelowo VirtKick będzie miał własny backend, który będzie korzystać z libvirt. Oczywiście nie wszystko daje się zrobić w libvirt, i wtedy bezpośrednio będzie backend gadał do serwerów. (Np. off-line migracja wraz z danymi - w libvirt obecnie niemożliwa, i pewnie długo jeszcze niemożliwa). Wersja alpha będzie chodziła z już istniejącym rozwiązaniem w tle - ale tylko po to, by mieć co zaprezentować. Będzie to jednak wersja tylko dla mnie - do zbierania feedbacku na alphatestach. Szybko to będzie jednak wyrzucone i zastąpione własnym backendem. BTW, oto najnowszy work-in-progress od mojego UI designera: http://upload.nowaker.net/nwkr/1407968279_virtkick-demo-6.png Dzisiaj będę implementował. --- @tym: Dzięki. Pierwsza wersja skupiać się będzie na komunikacji przez libvirt do KVM. Dodam jeszcze, że na wersję późniejszą zaplanowałem Xen. Daleka przyszłość to Bhyve (FreeBSD). A jeszcze dalsza to ESXi, ale tylko do jednorazowego importu i konwersji istniejących wirtualek w VMware do KVM (oczywiście jeśli konfiguracja jest nieskomplikowana). Wierzę w open source, dlatego trzeba dawać narzędzia do konwersji na wolnościowe rozwiązania. --- Chciałbym Was zachęcić do zapisania się na newsletter (no spam, 1-click unsubscribe): https://www.virtkick.io/ Dostaniecie powiadomienie o alpha testach, które przewiduję na październik. Będę również wdzięczny za dzielenie się linkiem ze znajomymi. Potrzebna jest masa krytyczna, by projekt ruszył z kopyta. Dzięki za wsparcie!
  14. Dzięki! Zachęcam do zapisów na newslettera. Przewiduję closed betę za dwa miesiące.
  15. Dzięki. Pixel-rakieta to logo VirtKicka.
  16. Oczywiście, zamierzam. Rozważę każdą sugestię - czekam z niecierpliwością.
  17. Wczytaj się dokładniej w zapis regulaminu, który przytaczasz: Chodzi o zarejestrowane domeny (nowe!), a nie przetransferowane do nich. Naliczyli Ci tę kwotę bezprawnie za te 8 przetransferowanych domen. Druga sprawa, to że jeśli z whois wynika, że domenę obsługuje HRD - w ogóle nie kontaktuj się z CAL.pl. Wysyłasz prośbę o wydanie authinfo na adres domeny@consultingservice.pl. Trochę rad, analizę regulaminów, itp. opisałem na moim blogu.
  18. [Opinie] cal.pl

    Chcąc uzyskać authinfo 20+ moich domen, kazali wysłać sobie 20 OSOBNYCH pisemnych wniosków o wydanie authinfo. ;-) To chociażby pokazuje, jak bardzo niepoważni są. A gdy za drugim razem jeden wniosek dla 20+ domen zaakceptowali, wystawili mi potem fakturę za te domeny, które są u nich krócej niż rok (oczywiście mieli takie prawo). Na fakturze wszystkie domeny znajdowały się w jednej pozycji. Chciałem jednak, by na fakturze każda domena była w osobnej pozycji - z osobną ceną. Brak jakiejkolwiek chęci współpracy - nawet faktury nie chcą porządnie wystawić wg woli klienta. Przy okazji, ciekawy błąd w mailu - zamiast słowa "domena" chcieli napisać "faktura". Cóż, robi się takie błędy, pisząc maile na kolanie i w pośpiechu między prowadzeniem firmy, a zajęciami na uczelni.
  19. Dwa i pół miesiąca temu podpisałem umowę z firmą CIS Nephax na kolokację serwera rack. Co tu dużo mówić, jestem zadowolony Zarówno z ceny miesięcznej, jak i jakości usług. Umówiłem się na płatność miesięczną za użyty transfer. Transfer, jaki osiągam wget'em to 1 MB/s (10 Mbit). Awarii (łącz, czy sprzętu) ze strony Nephax jak dotąd nie było. Raz tylko był problem z łączami GTS przez kilka godzin. Na serwerze stoi m.in. www.GeoZone.pl Oferta kolokacji na stronie: www.kolokacja.hostingowo.pl Firma świadcząca usługę: www.nephax.com
  20. Flood Ssh

    Skontaktuj się też z Jarosławem Adamskim z hostingowo.pl i zapytaj o ceny - www.kolokacja.hostingowo.pl. Świadczy on usługę kolokacji w gdańskim Zieleniaku. Ceny podobne do ncgroup.
  21. Http://soursense.eu/

    Nie masz tutaj racji. Urząd Skarbowy potrafi zrobić problemy nawet przy kwotach z dwoma zerami, po drugie nieprawdziwe dokumenty to nieprawdz we dokumenty - fałszerstwo i tyle. A nastawienie z góry, że "takimi sprawami się oni nie zajmują" jest błędne. Nigdy się niczego nie osiągnie z takim nastawieniem. Co do tej oszczędności to oczywiście się z Tobą zgodzę, jeśli firma jest niesprawdzona, niewiadoma, to nie można się o nią opierać przy poważnych działaniach. Z drugiej strony nie można popadać w fanatyzm i brać najdroższych serwerów, jeśli nie ma takiej potrzeby. Działalność dąży do jak największego zys u, a nie jak największych kosztów. Ja nie posiadam i nie posiadałem dedyka w SourSense. Rozważałem, lecz było mi zbyt tanio i zbyt "znajomie", po formie kontaktu od razu miałem skojarzenia z ruselem. Pewnie po "starej znajomości" zmniejszył mi jeszcze bardziej proponowaną cenę (uwaga - 1300 zł rocznie za TAZ'a z DirectAdminem - śmieszna cena za dedyka; BOSS-owi zaś Zen powiedział, że biorę 5 dedyków i stąd taka niska cena. Akurat ;P).
  22. Http://soursense.eu/

    nvu, co jeszcze zaproponujesz? Mówię Tobie i wszystkim - jeśli ma z tego coś wyjść, to trzeba wziąć sprawę w SWOJE ręce. nvu, nikt inny Cię tutaj NIE wyręczy. Jeśli nie jesteś pełnoletni, niech ojciec Ci pomoże. Ja jestem, co nie zmienia faktu, że taty zawsze się pytam w problematycznych sprawach.
  23. Http://soursense.eu/

    nvu, a ja pójdę na policję, bo moja ciocia kazała mi odzyskać pieniądze, które pan X wyłudził od niej. :] A ja ostanowiłem, że zajmę się sprawą ze stycznia, gdy rusel mnie oszukał. Jeśli się nie uda - nic bynajmniej nie stracę. Olecki - o ruselu poczytaj sobie: tutaj, tutaj -> opcja szukaj. APEL: Im więcej osób uda się do Urzędu Skarbowego (fałszywa faktura) i/lub na policję w związku z oszustwami rusela z hostingami, panelami DA, dedykami itd. - tym większa szansa, że pójdzie siedzieć. Weźmy się wszyscy za to i niech twierd a rusela padnie raz na zawsze.
  24. Jak na moje, w Polsce zaczyna się prawdziwa DYKTATURA. Nie mówię tego tylko w kontekście tej rejestracji stron www, lecz w kontekście wszystkiego, co się dzieje w kraju...
  25. Http://soursense.eu/

    Status typowy dla rusela rusel lubował się w statusie "@work", miał taki przez cały czerwiec Potem w sierpniu miał "urlop ;-) @way." A od 27-go sierpnia została zanotowana jego ostatnia aktywność. LiL SnooP, spokojnie, niedługo się znów pojawi pod jeszcze inną ksywą
×