Skocz do zawartości

deliryk

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O deliryk

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

  Jako, że złapałem mnóstwo klientów niestety nie upublicznię tutoriala. Po prostu zarabiam na tym, sam stawiam takie serwery: Nginx + PHP + phpMyAdmin + Postfix + PostfixAdmin + Dovecot + Rspamd + MySQL + Let's Encypt (odnawialny automatycznie) + Roundcube + Fail2Ban + UFW. Maile 10/10 według mail-tester.com oraz A+ według ssllabs.com Jestem z siebie dumny, a przede wszystkim jestem zadowolony z OVH. Wszystkim życzę powodzenia, da się. Trzeba tylko chcieć i poświęcić na to trochę czasu.
 2. Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

  Jestem w trakcie pisania tutoriala Opublikuję go P.S. https://www.mail-tester.com/ 9.7/.10 więc jest dobrze!
 3. Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

  Udało mi się już wszystko zrobić: Nginx + Php7.2 + Postfix + PostfixAdmin 3.2 + Dovecot + SpamAssassin + MySQL + Let's Encypt + Roundcube 1.3.6 Działa! Temat do usunięcia!
 4. Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

  Drodzy forumowicze, Zacznę od tego, co już udało mi się zrobić: 1. Postawiony serwer Ubuntu Server 18.04, GUI Mate: sudo apt install mate-desktop --no-install-recommends sudo apt install xinit sudo apt install mate-session-manager sudo apt install mate-terminal sudo apt install pluma sudo apt install mate-desktop-environment-core sudo apt install ubuntu-mate-artwork sudo apt install mate-applets sudo apt install mate-tweak sudo apt install mozo Dodany użytkownik z dostępem do roota, zmieniony hostname. 2. LAMP z przewodnika - https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-linux-apache-mysql-php-lamp-stack-on-ubuntu-16-04 3. iRedMail z przewodnika - https://www.linuxbabe.com/mail-server/ubuntu-16-04-iredmail-server-installation (Nginx, Roundcube) Noszę się z zamiarem skorzystania z tego poradnika - https://www.rosehosting.com/blog/setup-and-configure-a-mail-server-with-postfixadmin/ ponieważ nie potrzebuję webmail'a, a 'jedynie' działającego serwera poczty tak, bym mógł odbierać i wysyłać pocztę przez programy pocztowe (K9 Mail z podpisami cyfrowymi/PGP/GPG). Myślałem także nad VPNem, ale jednak nie. ------------------- Domena podpięta pod VPS, maile trafiają do spamu (Roundcubemail), więc czeka mnie jeszcze trochę czytania - jednak nie o to chodzi. Problem w tym, że nie mogę mieć uruchomionych jednocześnie serwera www oraz serwera poczty. Gdy na czystym systemie próbuję postawić najpierw serwer www, a później pocztę, działa ten pierwszy, drugi już nie. Gdy na odwrót, działa poczta. Próbowałem zmienić porty w Apache/Nginx, ale nic to nie daje. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mam zrobić, by obydwa działały równocześnie? W razie czego przepraszam za banalne pytania, ale nigdzie nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi. Jestem początkujący. Chcę po prostu mieć własny serwer poczty i stronę www na własnym serwerze. Bardzo proszę Was o pomoc!
×