Skocz do zawartości

kzn24

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kzn24

 1. Jaki loadbalancer?

  Cześć, Poszukuję rozwiązania, który pozwoli mi na rozłożenia obciążenia http równomiernie na kilka nodów aplikacyjnych. Z tego, co udało mi się wygooglować chyba najbardziej propsowany jest HAProxy, który jest już chyba trochę legendarnym rozwiązaniem. Są jeszcze alternatywy w postaci reverse_proxy mod do apacha czy nginxa, ale wypadają chyba słabiej w porównaniu do wcześniej wspomnianego haproxy. Możecie mi polecić coś z własnego doświadczenia, co się sprawdza w produkcyjnym rozwiązaniu? Nie musi być to koniecznie opensource (lecz fajnie by było), ale może być też jakieś płatne rozwiązanie.
 2. Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Nigdy nie słyszałem o tym rozwiązaniu i na pewno się nim zainteresuje. Mógł byś opowiedzieć coś więcej, w dwóch zdaniach o tej perconie? Jest to oddzielna baza danych, czy jakaś "nakładka" na mysql/mariadb? Z tego co na szybko wyczytałem jest to chyba baza danych na zmodyfikowanym silniku mysqla? Masz może doświadczenie z migrowania danych z mysql do takiej percony? Oraz czy faktycznie taka replikacja mulimaster, działa na niej sprawniej?
 3. Heja, Chciał bym się Was zapytać czy ma ktoś może doświadczenie, w konfiguracji replikacji typu master-master na mariadb? Pamiętam, że kiedyś próbowałem takiego rozwiązania na mysql i z tego co pamiętam to działało to bardzo średnio. Bardzo często ta replikacja się "rozjeżdżała". Czy w mariadb został usprawniony ten model replikacji, albo czy są jakieś dodatkowe rozwiązania softwarowe, wspomagające taką replikację? Rozważam produkcyjne wdrożenie takiego rozwiązania, ale nie wiem czy jest w ogóle sens. Pozdrawiam kzn24
 4. Hej, Muszę postawić mały cluser Proxmoxa, składający się z 3 serwerów. Pierwsze dwa serwery, będą głównymi, na których będą uruchamiane różnie wirtualki i kontenery. Trzeci serwer będzie słabszy i wsadzony tylko po to żeby zapewnić HA pozostałym dwóm serwerom. Na głównych serwerach, będą zainstalowane po 4 dyski SSD 500GB, z czego dwa dyski, będą na system operacyjny (w raid1), a dwa pozostałe na storage maszyn wirtualnych. Trzeci serwer będzie miał tylko 2 dyski SSD na system operacyjny (też w raid1). Moje pytanie brzmi czy jest w ogóle sens i możliwość konfiguracji storage CEPH tylko na czterech dyskach? Nie za bardzo wiem, jak rozwiązać tą sprawę storygu, dla tych danych. Czy może lepiej w takiej ubogiej sytuacji, postawić tam jakiegoś raid i spiąć to jakiś DRBD, czy GlusterFS? Macie jakieś propozycje i doświadczenie w tym zakresie? Będę wdzięczny, za każdą pomoc
 5. 3 servery jedno IP

  Możesz po prostu skonfigurować apacha/nginxa jako revers proxy. Wystawisz go na świat na publicznym adresie IP i będzie on rozdzielał zapytania na poszczególne maszyny wirtualne. Jeżeli Twoje strony generują jakiś tam ruch, to uważaj, żeby nie spuchł Ci ten serwer, bo będzie on najbardziej obciążony.
×