Skocz do zawartości

kzn24

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O kzn24

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jaki loadbalancer?

  Cześć, Poszukuję rozwiązania, który pozwoli mi na rozłożenia obciążenia http równomiernie na kilka nodów aplikacyjnych. Z tego, co udało mi się wygooglować chyba najbardziej propsowany jest HAProxy, który jest już chyba trochę legendarnym rozwiązaniem. Są jeszcze alternatywy w postaci reverse_proxy mod do apacha czy nginxa, ale wypadają chyba słabiej w porównaniu do wcześniej wspomnianego haproxy. Możecie mi polecić coś z własnego doświadczenia, co się sprawdza w produkcyjnym rozwiązaniu? Nie musi być to koniecznie opensource (lecz fajnie by było), ale może być też jakieś płatne rozwiązanie.
 2. Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Nigdy nie słyszałem o tym rozwiązaniu i na pewno się nim zainteresuje. Mógł byś opowiedzieć coś więcej, w dwóch zdaniach o tej perconie? Jest to oddzielna baza danych, czy jakaś "nakładka" na mysql/mariadb? Z tego co na szybko wyczytałem jest to chyba baza danych na zmodyfikowanym silniku mysqla? Masz może doświadczenie z migrowania danych z mysql do takiej percony? Oraz czy faktycznie taka replikacja mulimaster, działa na niej sprawniej?
 3. Heja, Chciał bym się Was zapytać czy ma ktoś może doświadczenie, w konfiguracji replikacji typu master-master na mariadb? Pamiętam, że kiedyś próbowałem takiego rozwiązania na mysql i z tego co pamiętam to działało to bardzo średnio. Bardzo często ta replikacja się "rozjeżdżała". Czy w mariadb został usprawniony ten model replikacji, albo czy są jakieś dodatkowe rozwiązania softwarowe, wspomagające taką replikację? Rozważam produkcyjne wdrożenie takiego rozwiązania, ale nie wiem czy jest w ogóle sens. Pozdrawiam kzn24
 4. 3 servery jedno IP

  Możesz po prostu skonfigurować apacha/nginxa jako revers proxy. Wystawisz go na świat na publicznym adresie IP i będzie on rozdzielał zapytania na poszczególne maszyny wirtualne. Jeżeli Twoje strony generują jakiś tam ruch, to uważaj, żeby nie spuchł Ci ten serwer, bo będzie on najbardziej obciążony.
 5. Hej, Muszę postawić mały cluser Proxmoxa, składający się z 3 serwerów. Pierwsze dwa serwery, będą głównymi, na których będą uruchamiane różnie wirtualki i kontenery. Trzeci serwer będzie słabszy i wsadzony tylko po to żeby zapewnić HA pozostałym dwóm serwerom. Na głównych serwerach, będą zainstalowane po 4 dyski SSD 500GB, z czego dwa dyski, będą na system operacyjny (w raid1), a dwa pozostałe na storage maszyn wirtualnych. Trzeci serwer będzie miał tylko 2 dyski SSD na system operacyjny (też w raid1). Moje pytanie brzmi czy jest w ogóle sens i możliwość konfiguracji storage CEPH tylko na czterech dyskach? Nie za bardzo wiem, jak rozwiązać tą sprawę storygu, dla tych danych. Czy może lepiej w takiej ubogiej sytuacji, postawić tam jakiegoś raid i spiąć to jakiś DRBD, czy GlusterFS? Macie jakieś propozycje i doświadczenie w tym zakresie? Będę wdzięczny, za każdą pomoc
×