Skocz do zawartości

madej

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O madej

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Ostatnio na profilu byli

237 wyświetleń profilu
 1. Jakiś czas temu poruszyłem problem odebranych benefitów - i nadal uważam to za chamstwo, czyli przed zakupem umawiamy się na jakieś warunki, po czym gdy już zakupiłem usługi to mi zostają cichaczem odebrane moje benefity - po moim poście tutaj Kupony Adwords zostały przywrócone ale dziś się spostrzegłem, że ograbiono mnie także z kuponów fotolia.pl
 2. W dniu dzisiejszym otrzymałem z nazwa.pl pro formę na 2460 zł z tytułem "usługa audytu". Zadzwoniłem do nazwa.pl i niestety pracownik Krytyna Z. nie chciała mi udzielić odpowiedzi na to: - za jaką usługę ta pro forma została wystawiona - nie chciała poinformować jaki dział się tym zajmuje - rozłączyła rozmowę. DRAMAT. Z takim podejściem nie spotkałem się jeszcze w swojej historii. Po kolejnej próbie tel. otrzymałem lakoniczne wyjaśnienie iż wchodzi RODO i w związku z tym nazwa.pl chce ode mnie 2460 zł brutto za "audyt". DRAMAT!
 3. benefity dziś wróciły ale tylko na 2 moich kontach które wskazałem w mailu. Zobaczymy jak będzie z innymi kontami.
 4. Po 12 godzinach od zgłoszenia, taka oto odpowiedź: Witam, dziękujemy za wiadomość, Pana zgłoszenie jest obecnie weryfikowane proszę oczekiwać na wiadomość zwrotną. W międzyczasie poprosiłem kilka osób o sprawdzenie swoich kont i wszyscy mają dokładnie te samą sytuację, czyli benefity zostały im odebrane mimo, że wcześniej benefity zostały im przyznane po opłaceniu faktury.
 5. Tak, teraz regulamin działa. Sprawdziłem dziś 6 kont w nazwa.pl i wszędzie zniknęly vouchery - np. w koncie jednym 09.03.18 miałem 3 niewykorzystane vouchery, wykorzystałem 1 - dziś widzę tylko ten 1 wykorzystany, pozostałe 2 zniknęły. Mój mail z Wami Re: Benefity za serwer - [EED-IFYGV-099] Na 1 09.03.18 z podanych kont miałem 3 strony voucherów, z czego część wykorzystanych - zostały tylko wykorzystane. Na 2gim koncie miałem 3 niewykorzytane vouchery z czego 09.03 wykorzystałem 1 i zostały 2 - dziś jest tylko ten wykorzystany
 6. Dokonując wyboru - firmy hostingowej biorę pod uwagę poza parametrami technicznymi również benefity. W nazwa.pl zamówiłem kilkanaście serwerów i otrzymałem do nich zgodnie z regulaminem benefity w postaci voucherów do Google Adwords, dziś zalogowałem się do konta i zauważyłem, że nazwa.pl jednostronnie zmieniło zasady i odebrało mi przyznany benefit - straszne chamstwo! Czuje się oszukany! Dzwoniłem do tych papudraków, ale oczywiście na infolinii nikt nic nie wie i mam pisać w tej sprawie maila. Dramat - czyli odebranie jednego z elementów promocji już po zakupie. Straszne to jest! Dodać należy, że nazwa.pl usunęła regulamin promocji Google Adwords - czyli gdy klikam Regulamin promocji Kuponów AdWords to nic się nie otwiera. Nie spotkałem się dotąd z takim kantem.
 7. Nie wyciągniesz wniosków, ponieważ jak widzę po wpisach w sieci jest tego sporo. Przeniosłem tę aplikację - zwykły sklep PS 1.7 do KEI.pl i mirror na wypadek awarii do Linuxpl.com - sklep z obciążeniem działa bez żadnego problemu. ID korespondencji - [bTU-HIEMO-383]
 8. Ale co chcesz weryfikować. Zablokowali mi usługę i nie wyobrażam sobie tej sytuacji na właściwej aplikacji gdzie wydajemy kilka - kilkanaście tyś zł na miesiąc na promocje!
 9. W związku z tym, że P-e-T-e-R imputuje mi jakieś bzdury i nie pozwala się odnieść to opisze sytuację dalej. 1sza część wątku tutaj http://www.webhostingtalk.pl/topic/57926-pliki-na-1-serwerze-baza-danych-na-innym-serwerze/ No więc nie działało mi to rozwiązanie - na 1 serwerze baza na 2gim pliki, nie działał też dobrze serwer mediów - zatem pozostałem na 1 serwerze nazwa.pl zwanym Active Cloud PRO. Mimo, że była to domena testowa - czyli sklep PS na który nie wchodzili użytkownicy to serwer został zablokowany przez nazwa.pl mimo, że nie przekroczyłem parametrów serwera oraz nie naruszyłem żadnego pkt. regulaminu. Obsługa oczywiście mi wmawiała, że tak - natomiast nie potrafili wskazać konkretnego punktu i koniec końców po kilku dniach włączyli usługę - jednak już przeniosłem się do innego operatora. nie wyobrażam sobie sytuacji, że posiadam aktywną usługę którą jest częścią biznesu i nagle ta usługa zostaje wyłączona bo jakiś admin ma takie widizmisie. Wniosek jest taki, że nazwa.pl to hosting dla mikrostron html i to o małej ilości odwiedzin. Dramat!
 10. Na VPS np. nazwa.pl Obecnie próbuję rozwiązać problem przeciążonej PS - ok 2 tyś produktów x każdy w kilku rozmiarach i kolorach co daje kilkanaście tyś. kombinacji. Rozważam przetestowanie rozwiązania. 1. vps pliki wykonywalne w PHP 2. vps na serwer multimediów 3. vps na serwer mysql
 11. A jakie minusy ma takie rozwiązanie? Poza takimi oczywistymi jak koszty, administrowanie 2 serwerami.
 12. Witam, czy testował ktoś takie rozwiązania oraz jakie mają ograniczenia. Czyli chciałbym postawić sklep na 1 serwerze czyli pliki wykonywalne w PHP, a baza danych na innym. Czy to wpłynie na odciążenie maszyny? Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?
 13. Dzięki za odpowiedzi. Mimo wszystko pójdę na skróty i wczytam gotowe configi, a później będę w nich grzebać. Zależy mi bardziej na szybkim osiągnięciu celu - szybko działające Presta Shop i Worpdress niż odkrywaniu po kimś Ameryki Bo mówiąc krótko predefiniowane configi nazwa.pl na VPSach z DA są tak słabe ,że aż żal. Nawet ich pakiety hostingowe działają lepiej.
 14. Witam serdecznie, Zaczynam naukę administracji i zaczynam od łatwych celów (podstawy linux znam), zakupiłem sobie z promocji na 3 mce VPSa + Direct Admin na nazwa.pl Nauczyłem się już aktualizować pakiety z poziomu Konsoli i opanowałem Direct Admina. Teraz chciałbym iść dalej. Czyli chciałbym dodać możliwość zmiany PHP lub doinstalowanie innego (mam tylko 7). Chciałbym też sprawdzić / zmienić przypisywanie zasobów serwera dla poszczególnego usera (konkretnie chodzi mi o RAM). Ponieważ zainstalowałem na jednym z kont testową Presta Shop i pokazuje mi w panelu informacji Presty, że mam tylko 128 mb, natomiast z konsoli sprawdziłem ,że mam wolne 2,5 GB wolnego ramu. Chciałbym zwiększyć ram dla kont użytkowników do min 256 mb. Niestety większość tutoriali dotyczy czystych VPS, a znów te które traktują o DA chyba opisują jakieś inne wersje niż ma nazwa.pl bo np. nie ma opcji zmiany PHP u nich. Czy ktoś mógłby mnie pokierować gdzie szukać configów dla kont DA, jak też dodać pluginy i doinstalować inne wersje PHP (5.6 oraz 7.1) Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.
×