Skocz do zawartości

Servo32

Użytkownicy
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Servo32

 1. Serwer chodzi na Ubuntu 14.04 i nginx. Problem dotyczny Crona, chcę zacząć zadanie (crontab) przez plik - cron.txt, jego zawartość: * * * * * /usr/bin/php /var/www/html/test.php >> /var/log/cron.log Jeśli odpalę crona jako root w konsoli: crontab /var/www/html/cron.txt To wszystko działa prawidłowo - skrypt test.php wykonuje się co minutę. Ale gdy odpalę go przez skrypt PHP (wywołany przez przeglądarkę, o to mi właśnie chodzi, żeby tak to działało) to zadanie dopisywane jest użytkownikowi www-data i cron wtedy nie działa. Gdy sprawdzam poleceniem: crontab -l -u www-data To wyświetla dodane zadanie prawidłowo, ale go nie wykonuje. Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak zmusić crona do wykonywania również zadań www-data?
 2. Witam, zakupiłem serwer dedykowany i standardowo był tam zainstalowany Debian. Przeinstalowałem na Ubuntu Server 14.04 i kartę sieciową (eth0) ustawiłem identycznie jak była domyślnie na początku (plik /etc/network/interfaces). Wykonując polecenie ifconfig, karta jest widoczna z wprowadzonymi adresami, lecz dostępu do internetu na serwerze nie ma (sprawdzałem np. ping 8.8.8.8 - host nieosiągalny). Czy trzeba coś jeszcze zrobić, żeby "otworzyć" serwer na świat? Mógłby ktoś pomóc?
 3. Serwer już działa, okazało się, że w SDC musieli wymienić wadliwy patchcord. Powyższe ustawienia karty sieciowej były ok, dzięki wszystkim za wszelkie wskazówki.
 4. Nie pomogło niestety, nawet na bramę nie działa. Na serwerze są 2 karty sieciowe, konfigurowałem obie i próbowałem w ten sposób podnieść, żadna nie śmiga. Wczoraj kontaktowałem się z SDC i odpowiedzieli, że interfejs sieciowy jest skonfigurowany poprawnie i że to prawdopodobnie jakaś "głębsza" wina systemu. Więc przeinstalowałem na Ubuntu Server 16.04 i dalej to samo. Dosyć dziwna sprawa.
 5. Takie dane byly standardowo ustawione na tym Debianie, a z informacji to wyslali tylko ip.
 6. Zdjecie w zalaczniku I jeszcze ifconfig
 7. Tak, restartowałem. Serwer w Sprintdatacenter.
 8. Postfix - Gmail

  Witam, mój serwer chodzi na Ubuntu Server 14.04 z zainstalowanym Postfixem. Problem dotyczy Gmaila - wszystkie emaile wysłane z mojego serwera idą do spamu (na inne poczty, emaile dochodzą bez problemu). Przeszukałem już wiele for, lecz cały czas bez skutku. Wykonując test typu "Domain Health" na stronie: mxtoolbox.com, otrzymuje 2 ostrzeżenia: SOA Serial Number Format is Invalid SOA Expire Value out of recommended range Lecz raczej to nie jestem problemem. Reszta jest ok. Wysyłając email na Gmail w nagłówku otrzymuje rezultat: Authentication-Results: mx.google.com; dkim=pass header.i=@MOJADOMENA.pl; spf=pass (google.com: domain of biuro@MOJADOMENA.pl designates IP.MOJEGO.SERWERA as permitted sender) smtp.mailfrom=biuro@MOJADOMENA.pl; dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=MOJADOMENA.pl Wygląda no to, że wszystkie rekordy domeny są ustawione prawidłowo. Robiąc test na stronie mail-tester.com, otrzymuje rezultat 10/10. Dodatkowo dodam, że IP nie jest na żadnej "blackliście" i nigdy wcześniej nie wysyłałem żadnych emaili, ponieważ serwer i domena są nowe. Czy jest może ktoś kto miał już z tym jakiekolwiek doświadczenia i mógłby mi poradzić, co należałoby zrobić/sprawdzić. Dzięki!
 9. Postfix - Gmail

  Ok, wielki dzięki za to info. A jeszcze wysłałem email do testera: check-auth@verifier.port25.com, rezultat: ========================================================== Summary of Results ========================================================== SPF check: pass DomainKeys check: neutral DKIM check: pass SpamAssassin check: ham Czy tu wszystko jest poprawnie, czy powinienem jeszcze coś poprawić? Na Serverfault widziałem, że ludzie również otrzymywali dodatkowo: Sender-ID check: pass U mnie czegoś tego nie ma, może tu coś jest niepoprawnie?
 10. Postfix - Gmail

  No racja, a ustawienie tego to tylko zwykłe dodanie odpowiedniego rekordu DMARC do domeny i to wszystko? A w tych raportach co dokładnie się otrzymuje? Raporty na temat emaili wysłanych z mojego serwera, czy co dokładnie?
 11. Postfix - Gmail

  Spróbuje zmienić to IP, może coś pomoże. A jeszcze mam pytanie odnośnie ustawienia rekordu DMARC. Czy jest to w ogóle potrzebne, bo często widzę wiadomości od innych bez tego (najczęściej ustawiony jest sam SPF i DKIM)?
 12. Postfix - Gmail

  Jakie strony do sprawdzania list RBL możesz polecić, obojętnie jakie znalezione w Google, czy może jakieś konkretne? I czy jest jakaś różnica w sprawdzaniu IP i domeny, bo według mnie wychodzi na to samo, bo domena i tak kieruje na to IP, ale może jednak?
 13. Postfix - Gmail

  Dzięki wielkie za odpowiedź. Problem polega na tym, że po wysłaniu pierwszej wiadomości z serwera (z identycznymi ustawieniami, bo najpierw sprawdzałem testerami) z zawartością: "Testowa wiadomość", email już trafił do spamu. Podejrzewam, że coś z tym IP jest nie tak, chociaż mój ISP twierdzi, że wszystko jest w porządku. Więc dosyć dziwna sprawa.
 14. Postfix - Gmail

  Ok, wysłałem. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś mógł spojrzeć. Ogólnie to każdy rodzaj trafia do spamu, niezależnie czy jest to zwykła wiadomość tekstowa, czy coś typu newsletter.
 15. Postfix - Gmail

  Próbowałem jako HTML, próbowałem jako czysty tekst i obie wersje trafiają do spamu. RevDNS mam ustawiony prawidłowo, kieruje na mail.domena.pl. Rekord MX również na mail.domena.pl i rekord A tak samo. Wpisując w CMD (Windows) polecenie: nslookup IP.SERWERA, zwraca wartość: Name: mail.domena.pl Address: IP.SERWERA HELO postfixa zwraca wartość: mail.domena.pl Ok, dzięki za info, poczytam o "precedence bulk".
 16. Wygląd wysyłanej wiadomości.

  Trzeba użyć do tego HTML'a, w Internecie można znaleźć mnóstwo dostępnych i gotowych szablonów. Później na poczcie wybrać typ wiadomości HTML i wkleić kod. Oczywiście zawartość wiadomości trzeba już zmienić w kodzie.
 17. Cron - odpalenie zadania jako www-data

  Jak napisałem wyżej, chodzi o dodawanie do crona za pomocą PHP, dokładniej: exec('crontab /var/www/html/cron.txt'); Po wykonaniu tego, dodaje zadanie dla www-data, jest ono widoczne po wpisaniu: crontab -l -u www-data Ale niestety go nie wykonuje.
 18. Witam, mam problem z wysyłaniem poczty z serwera VPS (hosting: hitme.pl). Domenę mam kupioną na nazwa.pl i przekierowałem na mojego vpsa, zainstalowałem postfixa i na niektóre poczty dochodzą maile, ale na niektóre nie - komunikat z logów: Client host rejected: cannot find your reverse hostname. Czy tu chodzi o ustawienie reverse DNS? Mógłby ktoś pomóc to skonfigurować?
 19. Serwer pocztowy problem

  Trochę odczekałem i teraz już działa, ogromne dzięki Kamikadze!
 20. Serwer pocztowy problem

  Dzięki za odpowiedź, ale kurcze dalej tej sam problem. Byłbym wdzięczny jakbyś spojrzał czy dokładnie o to chodziło Konfiguracja domeny na nazwie: domena.pl 3600 NS ns1.nazwa.pl domena.pl 3600 NS ns2.nazwa.pl domena.pl 3600 NS ns3.nazwa.pl domena.pl 3600 MX 0 mail.domena.pl domena.pl 3600 A IP-SERWERA-VPS mail.domena.pl 3600 A IP-SERWERA-VPS domena.pl 3600 TXT "v=spf1 a mx ip4:IP-MOJEGO-SERWERA ~all" I na Hitme w panelu po prostu ustawiłem reverse dns na: mail.domena.pl I wysyłam przez PHPMailera, na niektóre serwery normalnie emaile dochodzą.
 21. Serwer pocztowy problem

  Czyli najpierw tam gdzie jest domena (nazwa.pl) ustawiam rekord A (mail.domena.pl) na IP serwera i SPF na "v=spf1 a mx ip4:IP-MOJEGO-SERWERA ~all" i później w panelu Hitme reverse dns ustawiam na mail.domena.pl?
 22. Serwer pocztowy problem

  Do końca nie wiem jaki powinien być ten reverse DNS, mógłbyś pomóc? SPF dla domeny mam tak ustawione: "v=spf1 mx a ptr".
×