Skocz do zawartości

michal1233

Użytkownicy
  • Zawartość

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez michal1233


  1. Witam,

    Poszukuję wtyczki do WordPressa lub do WooComerca, która pozwoli na ustawienie wyceny, która działa w taki sposób jak na stronie https://omniparapety.pl/wycena-sklep

    Czyli ustalam w zapleczu poszczególne etapy wyceny, dodaje opcje, które zależnie od wyboru Klienta zmieniają cenę. Można dodać kilka różnych zamówień, które podsumują się na dole w podsumowaniu zamówienia, tam też można dokonać płatności online. Czy podobne rozwiązania istnieją? Interesuję mnie zarówno darmowe wtyczki jak i płatne.

    Pozdrawiam.


  2. Hej,

    Szukam rozwiązania, które pozwoli mi na monitoring usług online różnego rodzaju. Od pingowania dostępności stron, po weryfikowanie poprawności działania usług pocztowych. Znalazłem kilka ciekawych rozwiązań, ale chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia, może coś jesteście w stanie polecić? Interesują mnie zarówno rozwiązania darmowe jak i komercyjne.

    Dzięki :)


  3. Hej, wykonałem migrację przy pomocy imapsync, wszystko udało mi się zrobić w jakieś 12-14h.

    1. Przygotowałem na nowym serwerze puste skrzynki
    2. Na domenach ustawiłem strefę DNS, rekord A na nowy serwer dla stron www, przeniosłem strony.
    3. W momencie, gdy mogłem startować z migracją poczty zmieniłem całe DNS na nowy serwer.
    4. Ruszyłem z imapsync
    5. Weryfikacja

     


  4. Hej,

    Planuję migrację poczty przez imapsync pomiędzy dwoma niezależnymi serwerami. Problem jest taki, że migracja powinna odbyć się tak, aby nie przerwać produkcyjnego działania skrzynek.

    Aktualny serwer (A) posiada około 100 skrzynek o łącznej powierzchni około 70GB, na nowym serwerze (B) utworzyłem wszystkie skrzynki, jednak gdy przejdzie imapsync nie jestem w stanie zweryfikować, czy na nową skrzynkę trafiły wszystkie maile i foldery. W jaki sposób można rozwiązać problem logowania do skrzynki na nowym serwerze bez robienia przekierowania MX na domenie na nowy serwer (ponieważ stary musi działać do zakończenia migracji i wprowadzenia ustawień na komputerach)?

    Dodam, że przenoszone konta mają te same nazwy i domeny, czyli np. z serwera A skrzynka kontakt@mojafirma.pl na serwer B kontakt@mojafirma.pl .


  5. Witam,

     

    Zlecę wykonanie modyfikacji logowania do RoundCube.

     

    Modyfikacja polega na wykonaniu jednej z dwóch opcji i prosiłbym o wycenę obu.

     

    1. Posiadam dwa serwery dedykowane, logowanie pod adresem poczta.mojadomena.pl powinna obsługiwać logowanie do obu serwerów (s1 i s2). Wybór serwera powinien nastąpić automatycznie po nazwie domeny przypisanej do konkretnego serwera. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę sytuację, gdy domena jest za CloudFlare.

     

    2. Posiadam dwa serwery dedykowane, logowanie pod adresem poczta.mojadomena.pl powinna obsługiwać logowanie do obu serwerów (s1 i s2). Wybór serwera powinien być możliwy przy pomocy rozwijanej listy serwerów, tj. pole na maila, hasło i pod nimi rozwijana lista z wyborem serwera.

     

    Interesuje mnie faktura i krótka instrukcja dodanie kolejnego serwera.


  6. Biorę pod uwagę, że opiekować musi się tym osoba, która ma pojęcie, jednak w pierwszym okresie będzie to działało jedynie dla kilku klientów, których stron pilnuję. Nie lubię stać w miejscu, dlatego też chcę posiąść pewną wiedzę.

     

    Edit. Dodam, że posiadam serwer w datacenter atman, 16GB RAM, 4TB, jest na nim mały serwis ogłoszeniowy i śmiało mógłbym z tego skorzystać. Serwer tak czy siak byłby opłacany, a kupa powierzchni się marnuje. Dochodzi tutaj tylko kwestia licencji na DA i WHMCS, no i oczywiście konfiguracji tego w kupę i administracji tym.


  7. Domyślam się, że znalazłbym tutaj osoby, które by wszystko zrobiły za mnie, ale mija się to z celem. Nie chce tego uruchomić w 3 dni, przede wszystkim chcę nabyć umiejętności, bo jeśli będzie trzeba rozbudować platformę o drugi serwer to znowu mam kogoś do tego szukać?

     

    Z usług atman korzystałem już, w ofercie ovh nie widzę na razie serwerowni w Polsce, ale jakiś czas temu widziałem reklamę polskiego datacenter.


  8. Witam, od kilku lat zajmuję się tworzeniem stron i sklepów internetowych. Od pewnego czasu myślę o rozszerzeniu działalności o platformę hostingową. Tutaj mam pytanie do Was, jako bardziej doświadczonych w tym temacie.

     

    Chciałbym skorzystać z jak najbardziej gotowego rozwiązania. Czyli panel klienta, panel administratora i platforma sprzedażowa.

     

    Widziałem opcję cPanel+WHM - jednak nie wiem czy WHM obsługuje sprzedaż od strony klienta - czy trzeba to po prostu przygotować.

     

    Drugą opcją jest WHMCS + cPanel lub DA (widziałem, że DA niedługo dostanie nową szatę graficzną).

     

    Prosiłbym o radę, która opcja jest najlepsza. Jeszcze podsumuję to czego oczekuję w skrócie - pełnego rozwiązania, dzięki któremu nie będę myślał o stworzeniu platformy sprzedażowej, a jedynie o konfiguracji całej usługi.

     

    Edit: w kwestii serwerów planuję zakup serwerów dedykowanych w serwerowni atman. Tutaj jeśli macie inne zdanie też chętnie je poznam.

×