Skocz do zawartości

nnd_newbie

Użytkownicy
 • Zawartość

  156
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Wszystko napisane przez nnd_newbie

 1. Problem z rodzaju biznesowo/księgowych. W planach jest założenie działalności gospodarczej. Nazwa będzie dopasowana do tego co można wychwycić ciekawego na rynku domen. Plan jest taki, żeby najpierw zakupić/zarezerwować domeny, a dopiero jak już są to zarejestrować działalność gospodarczą. Problem w tym że w momencie zakupu domen firma jeszcze nie istnieje więc zakupu na firmę dokonać nie można. Opcja 1) Zakupić jako osoba prywatna. W takim przypadku trzeba się potem bawić w cesję. Nie wiem też jak dopisać koszty zakupu domen do kosztów firmy. Pewnie można to zrobić na zasadzie przyjęcia domen na stan, ale jak to wycenić? Co US przyjmie, a do czego się przyczepi? Krótko mówiąc dużo zabawy. Opcja 2) Najpierw założyć firmę, potem zakupić domeny. Ta opcja odpada. Nie chcemy ryzykować, że zostaniemy z firmą bez domen. Opcja 3) Bawić się rezerwacjami. Zarezerwować domenę, potem założyć działalność, zmienić dane u sprzedawcy domeny i dokończyć zakup już na firmę. Nie wiem czy ta opcja jest w ogóle do zrobienia. Inne możliwości? Rady?
 2. Transfer domeny .com do OVH, a rekordy DNS

  Podczas wypełniania formularzy transferu domeny w OVH można ustawić się ma stać z serwerami DNS. Do wyboru jest: 1) pozostawić serwery DNS bez zmian, 2) ustawić serwery DNS na OVH lub 3) podać serwery DNS ręcznie. Jeśli wybraliście opcję 1) to serwery DNS się nie zmienią, domena będzie zaparkowana tam gdzie dotychczas i nie będzie żadnych przerw. Jeśli wybraliście opcję 2) to domena zostanie zaparkowana na serwerach OVH z pustą/domyślną strefą więc można się spodziewać przerw do czasu naprawienia i rozpropagowania wpisów. Zakładam że opcji 3) nie wybraliście, bo byście pamiętali
 3. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  Też obstawiam SNI. Zmiana certyfikatu Ci w tym nie pomoże.
 4. To akurat ocenią wyniki finansowe. Dla jakości tego forum wpływ będzie negatywny, ale dla nazwa.pl może być inny. Ja już nie mam złudzeń, w biznesie sprawdzają się rzeczy które wydają się złe. Chcieli zaorać WHT, widać taki mają plan
 5. problematyczna propagacja dns

  I słusznie że hekko zwala na home, bo jeśli strefa DNS nie jest u nich to co oni mają do poprawnego rozwiązywania nazw ns1 i ns2.szczecina.pl? A te ewidentnie wskazują na DNS Googla. Ściągnij tego informatyka co ci doradza i niech on to wyjaśnia. Albo zaoraj wszystko. Przenieś domenę do OVH i zacznij od początku
 6. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  Po pierwsze mowa tu Cloudfire a nie CloudFlare.Po drugie to zapewne w obu można konfigurować wpisy DNS inaczej jaki byłby sens korzystania z nich. Ale do konfiguracji samych serwerów DNS dostępu nie ma. Nie zmieni ich IP, nie skonfiguruje ich.
 7. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  Nie możesz edytować ani konfigurować ich serwerów DNSów więc raczej nie. Parkując domenę u jakiegoś dostawcy bierzesz co ci oferuje (z grubsza rzecz biorąc). Na pocieszenie ci powiem, że Cloudfire pewnie wie co robi i jak ma tak skonfigurowane DNSy to dlatego, że tak chce i tak jest dobrze.
 8. Najtansze SSL a IP

  Z punktu widzenia technicznego ciężko uruchomić SSL jak się nie ma uruchomionej domeny. Właściwie to SSLa konfiguruje się dla domeny więc możesz to zrobić albo równocześnie albo najpierw domenę. "Uruchamiając" domenę, de facto uruchamiasz też stronę. Być może zawartość docelowa nie będzie taka jak powinna ale jakiś index.html przydałoby się wrzucić. Reasumując: uruchomiać SSLa bez domeny jest kompletnie bez sensu. Albo konfiguruj wszystko razem albo najpierw uruchom swoją stronę/domenę, a potem SSLa.
 9. Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

  To jest spowodowane tym, że wszystkie Twoje serwery DNS mają IP z tej samej sieci. Jak nie chcesz, żeby Ci się ten błąd pokazywał to zrób, żeby każdy z serwerów DNS miał IP w innej sieci. Ja masz to zrobić to już pytanie do Ciebie. Najlepiej stawiając serwery DNS w różnych lokalizacjach korzystając z różnych dostawców.
 10. [dyskusje] ovh.pl

  OVH Cloud Archive zmiana ceny transferu. Nie wiem czy komuś się przyda, ale OVH po cichu zmienił ceny za transfer. Jeśli dobrze pamiętam to jeszcze w lipcu cena za transfer 1GB była 0,0001PLN, od około dwóch miesięcy jest to 0,04 PLN czyli 400-krotna podwyżka. PS. Możliwe, że się walnąłem o jedno zero i cena była 0,001 PLN za 1GB. Niestety już dokładnie nie pamiętam.
 11. Najtansze SSL a IP

  Wygeneruj certyfikat sam albo zakup i wgraj dla swojej domeny i zobacz czy działa. Jak wgrać certyfikat pytaj swojego usługodawcę
 12. Najtansze SSL a IP

  Nie. Albo SNI albo dedykowany adres IP. Kupienie na zewnątrz nic Ci nie da jeśli Twój usługodawca nie umożliwi Ci zainstalowania certyfikatu.
 13. Co znaczy nie bangla? Co znaczy dodatkowy index.html? Co znaczy "nie podmienia"? Jakim ty żargonem do nas mówisz. Filologa? Mów konkretnie co się dzieje Człowieku po kolei. 1) W domyślnym katalogu na strony (na debianie to będzie pewnie /var/www) tworzysz katalog na nową stronę np. example.com. Do niej dodajesz jakiś plik index.html lub index.php, a najlepiej oba, które wyświetlają jakis prosty komunikat np. "Witaj na example.com" 2) Sprawdzasz czy prawa dostępu są prawidlowe (patrz komendy: ls -l, chmod, chown) 3) Tworzysz plik konfiguracyjny o nazwie example.com.conf w sites-available o zawartości: <VirtualHost *:80> ServerAdmin nowa_domena@localhost ServerName example.com ServerAlias www.example.com DocumentRoot /var/www/example.com ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined </VirtualHost> 4) Dodajesz stronę do sites-enabled (patrz komenda: ln -s) lub używasz komeny a2ensite 5) Restartujesz apacha (system "service apache restart" ? albo "systemctl restart apache" ) Nie podam Ci konretnie ani komendy ani nazwy usługi (może być apache, apache2, httpd, httpd2 - różne widziałem) 6) Upewniasz się, że domena kieruje na twócj serwer (patrz komenda: ping example.com - na komputerze z którego będziesz wchodził na stronę, a nie na serwerze) 7) Wchodzisz przez przeglądarkę na example.com 8) Jak już wcześniej wchodziłeś na example.com to w przeglądarce masz ją pewnie scachowaną. Wyczyść cache przeglądarki albo użyj komendy CTRL+SHIFT+R w Google Chrome 9) Działa? A jak nie to jakie błędy wyskakują. A po ostatnie. Po każdej tej komendzie analizuj Co ci wypluwa. Zrobiłeś linka? Sprawdź w katalogu czy się utworzył i jaka jest jego zawartość. Restartujesz Apacha? Wypłuwa Ci info o błędach czy się ładnie uruchamia. Wchodzisz na stronę? Jaki błąd dostajesz 404, 203, 500 bo one są właściwie opisowe i mówią co jest nie tak (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_odpowiedzi_HTTP). Możesz też w logach Apacha sprawdzić co się dzieje.
 14. Monitoring www

  uptimerobot.com W wersji bezpłatnej sprawdza max 50 serwerów co 5 minut (w przypadku wykrycia awarii zwiększa częstotliwość), powiadomienia na emaila i appka na telefon. SMSy można dokupić, ale nie sprawdzałem działania.
 15. Wystarczyłoby nawet mniej, ale to co podałeś powinno zadziałać. Tak podajesz katalog gdzie znajduje się index.php lub index.html. Zawartość nowa_domena.conf wygląda jakby mogła zawierać to co potrzebujesz, ale to co widzisz na początlu pliku to komentarze. Pomiędzy nimi mogą być rozsiane pliki konfiguracyjne. Więc lepiej po prostu zamień całą zawartość tym co napisałeś lub utwórz oddzielny plik. PS. katalog sites-available to katalog gdzie są pliki konfiguracyjne jeszcze nie uruchomione. Żeby uruchomić dany virtualhost musisz zrobić dowiązanie symboliczne do katalogu sites-enabled (lub użyć komendy a2ensite) i przeładować konfig lub zrestartować apache
 16. Ovh przy przenoszeniu domeny do nich nawet się pyta co ma zrobić. Jedną z opcji jest pozostawienie serwerów DNS bez zmian i to chyba najlepsze dla Ciebie.
 17. Logujesz się po SSH: dane dostępowe powinienieś otrzymać. Ale jak dalej nie wiesz co robić to Ci powiem, ze trochę nauki Cię czeka: 1) Wstępnie zabezpiecz serwer (firewall, SSH (klucze!), wyłącz dostęp roota, dodatkowe konto z uprawnnieniami itd) 2) Doinstaluj wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz (np. mc) Jak już się nauczysz posługiwać konsolą to wygooglaj sobie jak się dodaje vhosty do Apacha i to zrób.
 18. 1) https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/rekord-spf na końcu jest informacja jak znaleźć IP swojego serwera, ewentualnie skontaktuj się z pomocą techniczną home.pl. OVH ma konfigurator do dodawania wpisów SPF. Twój wpis może wyglądać tak: "v=spf1 ip4:XX.XX.XX.XX a mx ~all", który oznacza, że dozwolony do wysyłki jest adres XX.XX.XX.XX, IP z Twoich rekordów A, serwery MX, a reszta jest niepewna, ale nie odrzucaj z automatu (~all) Więcej o SPF: http://www.openspf.org/SPF_Record_Syntax 2) Dodałeś rekordy MX? 3) Home.pl podobno odpina pocztę dla domen które nie są u nich zaparkowane. Może już przestali, ale mnie tak kiedyś straszyli 4) SPF to podstawa. Ale do pełnej konfiguracji przydałoby się jeszcze DKIM, DMARC i revDNS, ale tego chyba nie zrobisz na hostingu home.pl (próbuj przez pomoc techniczną) EDIT. Nie doczytałem. Tak jak przedmówca napisał, najlepiej pozostaw delegacje domen na home.pl i problem z głowy.
 19. Rozumiem, że uprawnienia chcesz sprawdzać po stronie serwera WWW (cookie i te sprawy)? Jesli tak to już za późno na odparcie ataku. Pozwalasz utworzyć połączenie HTTP i do ataków na wymianę komunikatów. Być może obciążenie będzie mniejsze niż normalne wejście na stronę, ale wciąż atak DDOD jest możliwy. Myślę, że powinieneś raczej pomyśleć o porządnej ochronie AntyDDOS np w OVH. Jak ataki przestaną odnosić zamierzony skutek to się skończą.
 20. Padł dysk [RAID 1] - ratunku ?

  Strzelam: stwierdzenie w formie pytania z mieszanką cynizmu i niedowierzania.
 21. Na szczęście jeszcze nie każdy: Komputronik, X-Kom. Są też więksi którzy mogą dyktować warunki i zaalokowac część towaru tylko dla siebie. Inni niestety się męczą. Nie da się przedstawić poprawnie dostępności towaru jeśli cały towar może zniknąć w ciągu ułamka sekundy, wykupiony przez inny podmiot. A potem się przeprasza klienta, "że za tydzień", "że dystrybutor się nie wywiązał", "że błąd magazynowy". Z takich sklepów najlepiej zamawiać jak się nam nie spieszy.
 22. Z mojego doświadczenia to jest firma która nie stockuje towaru, a przynajmniej robi to mało i dla ograniczonego asortymentu. Zamawia towar u dystrybutora jak jest potrzeba (czyli zamówienie). Stąd opóźnienia, albo wręcz brak towaru chociaż status na ich stronie mówił coś innego. Poza tym oszustami chyba nie są: pieniądze zwrócą, zamówienie anulują, tylko irytacja zostanie.
 23. Aruba Cloud

  Cena mówi "OD 4zł", a nie "za 4zł", a jak klikniesz na więcej to jest gwiazdeczka, a w gwiazdeczce: "Cena 4 zł+VAT miesięcznie obowiązuje jedynie dla usług aktywowanych w następujących data centers: DC1/IT1, DC2/IT2 oraz DC3/CZ1. Dla nowych usług aktywowanych w data center DC4/FR1, DC5/DE1 oraz DC6/UK1 obowiązywać będzie cena 21 zł+VAT za miesiąc."
 24. Directadmin i domena

  To się ucz. Z google, tutorialami, nawet książkami. Grzeb sam, szukaj, sprawdzaj. Jeśli się uczysz i rozwiązujesz problemy na forum przeklepując gotowe rozwiązania bez nawet rozumienia ich, zamiast wykazać własna inicjatywę i uruchomić zdolności analityczne to zgadzam się z przedmówcami - nie osiągniesz wielkiego sukcesu w przyszłości. I nie ogarniaj wszystkiego tylko po kolei.
×