Skocz do zawartości

roninq6

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O roninq6

 • Ranga
  Czasami na forum
 1. Aruba Cloud

  Polska lokalizacja będzie także w ofercie smart? Patrząc z ekonomicznego punktu widzenia konkurencja byłaby "pozjadana".
 2. Aruba Cloud

  Ok, już przyszło potwierdzenie. Kwotę pobierze jutro automatycznie czy trzeba coś działać?
 3. Aruba Cloud

  Jeśli doładowałem konto aby przedłużyć swojego VPSa Smart i otrzymałem komunikat "Transakcja zakończona powodzeniem, id transakcji:" to po jakim czasie stan konta zostanie aktualizowany? I czy jeśli do tej pory korzystałem z vouchera, a konto zostało doładowane to system automatycznie pobierze pieniądze ze stanu konta aruba i przedłuży działanie aktualnej maszyny?
 4. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  o ile bot AdminOnline wydaje się, że się restartuje (rano włączałem i teraz w htop jest 4min uptime) to proces ABota czyli php core.php -i -1 ma teraz w htopie uptime 30min mimo odpalonego crontaba z postu wyżej. Tak jakby się zrestartował, ale nie restartuje się co te wpisane 15 minut... nie wiem o co może chodzić. Może trzeba zmienić to boty.sh na restartowanie konkretnych procesów?
 5. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  @UP Jednak skrypt nie restartuje mi botów wpisując w cronie "0-59/15 * * * * sh /root/boty.sh" procesy ABota czyli "php core.php -i 1" i "php core.php -i 2" i proces AdminOnline czyli "php adminbot.php -i 1" potrafią nabijać ponad godzine bez restartu. W ogóle to wygląda tak jakby czasami się restartowały a czasami nie
 6. Aruba Cloud

  Dzisiaj też odpaliłem nowy VPS w DE i również dostałem geolokalizację z Rumunii. Zobaczymy w ile to IP zdąży się "przemienić", poprzednie też z DE miałem z geolokalizacją we Włoszech i w ciągu miesiąca się niezmieniło.
 7. tiktalik

  Jakie lokalizacje są w ofercie VPS za 8zł (najtańśzy pakiet)? I jak jest tutaj z pingami i ogólnymi problemami, lepiej niż Aruba?
 8. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  Ustawiam to jednak co 15 minut, tak będzie okej? 0-59/15 * * * * sh /root/boty.sh I druga sprawa jaki byłby skrypt aby np po restarcie lub zawsze po komendzie reboot, serwer TeamSpeak odpalał się automatycznie + odpalałyby się razem z tym serwerem te 3 boty, czyli: /root/ABot/bot.sh /root/AdminOnline/bot.sh /etc/init.d/sinusbot.sh
 9. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  Patrząc na uptime w htop procesów jednego z botów wydaje mi się, że skrypt działa. Jeśli bym chciał aby skrypt restartował się co 30 minut zamiast co 2h to zmienić w crontabie 0 */2 * * * sh /root/boty.sh na 0 */0.5 * * * sh /root/boty.sh ? Jeden z procesów już po pół godziny potrafi sam z siebie zrobić z 90MB 500MB zużycia ramu. Może i nawet co 15minut taki restart bym zrobił.
 10. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  Teraz zrobiłem dokładnie tak jak opisałeś. Wyskoczyło coś takiego: no crontab for root - using an empty one crontab: installing new crontab Po wpisaniu crontab -e -u root ta linijka jest już zapisana. Tak to powinno wyglądać? Da się w ogóle jakoś sprawdzić czy te boty są restartowane? Czy tylko przez htop np. patrzeć na uptime?
 11. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  Czyli wpisuję "crontab -e -u root" i przed całym tekstem edit wrzucam: #!/bin/bash BOT1="/root/ABot/bot.sh" BOT2="/root/AdminOnline/bot.sh" BOT3="/etc/init.d/sinusbot.sh" ${BOT1} stop && ${BOT1} start ${BOT2} stop && ${BOT2} start ${BOT3} stop && ${BOT3} start # crontab -e * */2 * * * skrypt.sh >/dev/null 2>&1 ? Próbowałem coś takiego i przy zapisywaniu wyskakuje: "/tmp/crontab.3TBPah/crontab":5: bad minute errors in crontab file, can't install.
 12. Skrypt sh restartujący boty na TS3

  Pełna ścieżka czyli np. BOT1="ipmaszyny/root/ABot/bot.sh" BOT2="ipmaszyny/root/AdminOnline/bot.sh" BOT3="ipmaszyny/etc/init.d/sinusbot.sh" ? I gdzie wrzucić całość? Nigdy nie miałem do czynienia z Crontabem. Wybaczcie pytania laika.
 13. Witam. Poszukuję skryptu sh, który wyłączy 3 boty na moim VPSie, a później je włącza. Wiem, że później trzeba to dodać do crontaba aby restartowało te procesy co np. 2h. Procesy znajdują się w: #1: cd AdminOnline / ./bot.sh start #2: cd ABot / ./bot.sh start #3: cd /etc/init.d / ./sinusbot.sh start Byłby ktoś w stanie pomóc? Dodam, że w tych sprawach jestem początkujący i dopiero uczę się obsługi tego typu rzeczy.
 14. Aruba Cloud

  Jest jakaś możliwość przeniesienia wszystkich danych z jednego VPSa na drugi w tej samej lokalizacji (DE) za pomocą panelu Aruba? Czy trzeba będzie to robić ręcznie? Chcę zmienić IP/maszynę przy końcu ważności aktualnej.
×