Skocz do zawartości

europrezes

Użytkownicy
  • Zawartość

    172
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez europrezes

  1. Ceny dolara poszły w górę, dostałem więc motywację aby przenieść strony na polskie serwery. Interesuje mnie jak najtańszy, ale zupełnie stabilny i z dobrym supportem hosting. - potrzebuję 2-3 GB pojemności przy transferze do 40-50 GB - najchętniej bez sztucznych limitów typu limit domen, e-maili na koncie - z pełną możliwością zarządzania jak w innych firmach (zarządzanie dns, catchall itp. aby nie było poblokowanych opcji itp.) - bez limitów na liczbę plików itp. (przenosiny serwisu z 38 tys. plików - portal w joomla) - serwer który nie padnie na serwisach opartych o joomlę (bez zmuszających do szybkich upgradeów limitów CPU itp.) - interesują mnie wyłącznie oferty ze znaną ceną przedłużeń (a nie promocja typu "pierwszy rok 1 zł a potem z ciebie zedrzemy" bo za niską cenę chciałbym zostać stałym klientem) - interesuje mnie wyłącznie oferta typu "parę dni bez zobowiązań" abym mógł sprawdzić, czy po przeniesieniu wszystko działa tak, jak się spodziewałem Zdaję sobie sprawę, że za niską cenę nie dostanę VPS-a z hotline 24h supportem itp. Niemniej chciałbym wybrać jakąś polską firmę, najchętniej jakaś mała jednoosobowa działalność korzystająca z serwerów firm typu Atman, nieździerająca za hosting, nieplanująca się zwijać z rynku za pół roku lub sprzedać "się" na allegro. Wiem, że wielu z was prowadzi takie działalności więc proszę nie przesadzać z reklamami. Jeśli ktoś byłby tak miły i wskazał co najmniej kilka niezwiązanych ze sobą firm konkurencyjnych z których warto wybrać, to będę wdzięczny. Wówczas wyrobię sobie zdanie i coś wybiorę. Ile powinienem płacić rocznie jak na moje, niewysokie w tym przypadku, wymagania?
  2. Opinie Securityhost.pl

    Witam, 4 pytania do SecurityHost: 1) czy w kwestii własności usług hostingowych były w ostatnim roku podejmowane zmiany własności lub czy takowe będą podejmowane? Jak wygląda kwestia właściciela securityhost.pl - czy Pan Karol wciąż jest jedynym właścicielem usług na zasadzie jednoosobowej DG? Pytam, gdyż interesuje mnie to pod kątem stabilności firmy i w razie sprzedaży, wystawiania firmy na aukcje jako klient chciałbym o tym wiedzieć 2) w pewnym momencie dokonano zdaje się zmiany wersji php, czy jako klienci możemy liczyć by ewentualne zmiany podejmowane w przyszłości były notyfikowane e-mailowo ze znacznym wyprzedzeniem (większym niż e-mail typu "w weekend będzie zmiana czegośtam") podobnie z planowanymi pracami, które da się przewidzieć, aby nie być zaskoczony np. wiadomością typu "dziś wieczorem przerwa 2-3 h z uwagi na...". Myślę, że nie tylko ja bym był wdzięczny za informowanie z wyprzedzeniem. 3) bodajże po zmianie php serwera znaleźć można było info, że "stara wersja zostanie z czasem wyłączona" (w mailu lub bazie wiedzy, nie pamiętam) - mam nadzieję, że nie jest to planowane w niedalekiej przyszłości? W razie takich zamiarów prosiłbym o uprzedzenie co najmniej kilkumiesięczne, ponieważ w przypadku wielu serwisów może okazać się, że np. ktoś będzie musiał wynieść portal na inny serwer spełniający np. stare standardy php 4) ...i najważniejsze - nie ukrywam, że wybierając SH zwracałem uwagę na stabilność i przede wszystkim ceny. Od dawna nie zmieniały się ceny i pojemności serwerów, tymczasem konkurencja zwiększa się. Czy można liczyć na jakieś zmiany w ofercie w najbliższym czasie? Osobiście wolałbym np. promocję "2x więcej pojemności" po 12 czy 24 miesiącach, zamiast xx% taniej po jakimś okresie. Jak ktoś jest stałym klientem, to oczywiście patrzy na ceny, ale też pojemność ma dla niego znaczenie. Konkurencji proponują nieraz np. indywidualne upusty, zmianę transferu/pojemności (tu transfer jest b/o akurat, ale pojemność bardzo mała) dlatego chętnie przyjąłbym informację o jakichś zmianach w ofercie, zwłaszcza dla dotychczasowych klientów. Poza paroma "wpadkami" i okresowo zdarzającymi się małymi "padami" nie mam na co narzekać w SH, całkiem dobrze się współpracuje, byle tylko czegoś nie popsuć i iść z duchem czasu i konkurencji. Pozdrawiam. Pozdrawiam
  3. Czy jest jakaś technika, aby w przeglądarce adres www był wymuszany wielką literą czyli np. klikamy w link onet.pl i przechodzimy na http://onet.pl'>http://ONET.pl zamiast http://onet.pl - czy jest to uwarunkowane wyłącznie po stronie dostawy przeglądarki z racji braku różnic w dużych/małych znakach? Pytam w dwóch kontektstach - marketingowym, jeśli ktoś chciałby mieć duże litery np. http://PKP.pl oraz pod kątem podrabiania adresów www znaków IDN podobnych do niektórych małych liter (działających w części przeglądarek). Pozdrawiam
  4. Na stronie www zamieszczana jest podstrona w konkretnym rozszerzeniu pliku np. .xls. Jakim narzędziem dałoby się zrobić coś takiego, aby np. program/skrypt wchodził pod przykladowa-domena/konretny-plik.xls i ściągał mi ten plik co określony czas np. codziennie na mój FTP? Chodzi o to, że na określonej stronie zmieniają się dane i chciałbym sobie archiwizować wersje strony, najlepiej by to się np. zapisywało na moim serwerze w katalogu z odpowiednio nadanymi uprawnieniami. Dzięki temu bym raz na jakiś czas ściągał z FTP pliki w różnych wersjach, a nie musiał codziennie wchodzić na stronę i ją zapisywać. Ewentualnie zadowoli mnie także jakiś pomysł na narzędzie zczytujące treść ze strony html i spisujące ją np. codziennie.
  5. Domena: nns.pl NSy: ns1.dropped.pl, ns2.dropped.pl W panelu wpisów dns chę osiągnąć taki skutek, aby domena zawierała: - adres główny domeny oraz adres z przedrostkiem "www" ma kierować na zewnętrzny serwer bankier.pl wyświetlający program partnerski - wg. zaleceń ma być: czyli u mnie ma być nns.pl i www.nns.pl na powyższe cname - dodatkowo chcę mieć subdomenę kontakt.nns.pl na zewnętrznym serwerze ns1.securityhost.pl, ns2.securityhost.pl Gdy testowałem sprawę i zrobiłem wpisy jak niżej, efekt był taki że subdomena kontakt.* działała, subdomena www.* działała ale pod głównym adresem domeny nic nie wchodziło - co jest nie tak w poniższej liście: NS kontakt ns1.securityhost.pl. NS kontakt ns1.securityhost.pl. A mail 188.165.242.137 MX mail 188.165.242.137 10 A nnw.pl 217.67.211.79 CNAME nnw.pl cname.systempartnerski.pl. A pop 188.165.242.137 A smtp 188.165.242.137 CNAME www cname.systempartnerski.pl. Co dopisać, aby sama domena, bez www, przekierowywała się i wyświetlała treść z serwera cname.systempartnerski.pl (póki co działało tylko z www). Będę wdzięczny.
  6. Wpisy domeny z CNAME - prośba o pomoc

    Hej, wprowadziłem takie wpisy: A @ 217.67.211.79 [czyli IP cname.systempartnerski.pl] NS kontakt ns1.securityhost.pl. NS kontakt ns1.securityhost.pl. A mail 188.165.242.137 [czyli IP serwera poczty securityhost.pl mail.securityhost.pl] MX mail 188.165.242.137 (10) A pop 188.165.242.137 A smtp 188.165.242.137 A www 217.67.211.79 Czy tak może być? Działa mi domena, domena z www, sudbomena "kontakt" na innym serwerze, poczty nie sprawdziłem. Zdaję sobie sprawę, że domena główna i z www padnie przy zmianie IP. I jeszcze jedno, czy zamiast powyższego mogę zrobić tak, że będzie cname tylko dla subdomeny "www" a domena główna będzie na innym serwerze i tam wstawię index.html przekierowujący na sudbomenę z www? Czyli byłoby tak: A @ 188.165.242.137 [iP serwera zewnętrznego gdzie wstawię index przekierowujący na www.*] NS kontakt ns1.securityhost.pl. NS kontakt ns1.securityhost.pl. A mail 188.165.242.137 [czyli IP serwera poczty securityhost.pl mail.securityhost.pl] MX mail 188.165.242.137 (10) A pop 188.165.242.137 A smtp 188.165.242.137 CNAME www cname.systempartnerski.pl.
  7. Opinie Securityhost.pl

    Gdy zostałem klientem Security, limitów CPU nie było. Gdy zostały wprowadzone normy na moim koncie są dalekie od limitu, jeśli jednak to się będzie zmieniać, przenoszę się do konkurencji. Wybrałem SH m.in. ze względu na cenę, ale też na brak limitów CPU, które często budzą wątpliwości.
  8. Mam przykładową domenę abc.pl a w niej używam e-maila abc@abc.pl. Co dziwne, otrzymuję spam na własną skrzynkę abc@abc.pl z takiego samego adresu, czyli wygląda to tak, jakbym sam sobie to wysyłał. Jednak treści są nie moje (typowy spam anglojęzyczny) a w źródle wiadomości widnieją nieznane mi serwery nadawcze. Wpisy DNS domeny zawierają rekord A= IP serwera hostingu i trzy wpisy MX kierujące na prokonto.pl(pocztę obsługiwaną przez o2.pl). Co zrobić, czy można "zabronić" podszywania się pod mój e-mail? Skoro sam to dostaję, to może i inni, nieznani mi otrzymją spam sygnowany moją domeną?
  9. Jak zatrzymać spam z własnej domeny?

    Krótko mówiąc, czy mogę temu jakoś zaradzić? I czy sądzić, że ten spam ląduje tylko u mnie? Bo gdyby ktoś obcy miał pretensje, że dostaje spam z takiego abc.pl to ja za to nie odpowiadam (traktuję to jako podszywanie się pode mnie).
  10. securityhost down

    Po backupie mam bazę z grudnia, czy coś z tym będzie się jeszcze dziać? Mam m.in. fora internetowe i ich użytkownicy są dość niezadowoleni z wywalenia postów z ostatniego kwartału?
  11. securityhost down

    Witam czy ktoś wie coś więcej, dzwonił tam? Moje strony też nie działają od sobotniego poranka. Strona securityhost.pl też mi nie wchodzi.
  12. Problem następujący: mam hosting w dtb.pl i są tam domyślne mx.cośtam.com mx2.cośtam.com i na skrzynkę docierały do mnie maile ze skryptu domena.pl używającego funkcji mail. Ktoś wchodzi na stronę, wypełnia formularz kontaktowy online a do mnie trafia mail wysłany przez skrypt kontaktowy. Problem w tym, że teraz zmieniłem wpisy dns bo chcę mieć pocztę poza serwerem domeny - na o2.pl. Dałem wpisy mx jakieśtam1mx.o2.pl jakieśtam2mx.o2.pl. Efekt taki, że poczta wysyłana na @domena.pl trafia na nowe konto o2.pl, natomiast maile wysyłane przez skrypt nie trafiają tam, tylko lądują w starej skrzynce na serwerze dtb.pl. Jak to rozwiązać - problem w tym, że po to założyłem zewnętrzną pocztę (wpisy mx) by mieć maile "nie u siebie" ale aby wiedzieć, że doszedł mail z formularza na stronie muszę się logować na inny panel - do starej skrzynki. Jak to zmienić?
  13. To inaczej teraz spytam: mam skrzynkę zewnętrzną na o2 na której jest też poczta @domena.pl, chcę móc wysyłać pocztę zarówno z serwera o2 (po logowaniu na pocztę) jak również z serwera, gdzie jest domena zaparkowana. Jak ustawić wpisy TXT aby nie dostawać: SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<admin@DOMENAODBIORCYMAILA.pl>: host supremecenter49.com [66.40.56.242]: 550 relay not permitted próbowałem coś takiego: "v=spf1 a mx ip4:193.17.41.0/24 ip4:66.40.56.243 ip4:66.40.56.242 mx:prokonto.pl mx:webmail.supremecluster.com mx:supremecenter49.com mx:supremebox.com ~all" ale podejrzewam, że nie da się tak łatwo wrzucić do tego listy IP żeby traktowało jako zaufane źródła? Gdy wklepuję kilka wpisów TXT a nie jeden - jest chyba jeszcze gorzej.
  14. gdy w panelu wywalam domenę to mail z formularza w ogóle nigdzie nie dochodzi. W skrypcie nie zmieniałem domeny - mam tą samą imie@domena.pl z tym że teraz ta skrzynka jest na serwerze o2.pl a nie na serwerze gdzie jest strona.
  15. Opinie Securityhost.pl

    I tu muszę przyznać, że to jest plus mniejszych firm, gdzie można się dogadać, jak właśnie w Securityhost, a nie jak u największych z trudem liczyć na szybką odpowiedź (nie mówiąc o dostosowaniu oferty...), dziękuję za odzew.
  16. Opinie Securityhost.pl

    Wg. mnie największą wadą oferty są b.niskie limity SMTP w zależności od pakietu: Są to niestety wartości niezwykle niskie - wystarczy jedno aktywne forum internetowe z funkcją powiadamiania usera o odpowiedzi i system zawalony - nawet przy limicie rzędu 1000 maili na dobę - forum padnie po kilku godzinach jeśli wątek śledzi paredziesiąt osób, a dysksje trwają. Podobnie jeśli ktoś stawia serwis z rejestracją userów przez maila - w wypadku najwyższego planu taryfowego zarejestrować może się max 1500 osób na dobę, o ile system nie wysyła innych maili (jeden mail na rejestrację) i nie ma innych serwisów używających SMTP w wykupionym pakiecie. To wg. mnie największa wada wynikająca z cennika i parametrów. Co do stabilności to jest całkiem nieźle - jak na tego typu firmę i ceny. SiteUptime pokazuje mi przerwy w dostępie do portali np. raz-dwa razy na tydzień przez 15-30 minut, ale ogólnie nie ma co narzekać.
  17. Jak odkupić/przejąć domenę .eu ?

    Jaka to domena?
  18. Witam Mam serwis postawiony na joomla, z funkcją e-mailingu do zarejestrowanych userów (ok.15 tys.userów) przez funkcję php-mail. Gdy wysyłam maila, dochodzi z wierszem nagłówka: Return-Path: <nazwakonta@moj.dostawca.hostingu.pl> Czy jest jakaś możliwość ukrycia tego z nagłówka e-maila?
  19. Jak ukryć Return-Path w nagłówku e-maila?

    Podstawowa "masowa korespondencja" w joomla 1.0.12 pomost z przemo php bb. Niestety mam ten limit sptm 2000 maili/dobę więc może z innego serwera jakoś rozsyłać mail? Dam w dns wpis smtp A xx.xx.xx.xx (IP innego serwera) - to wystarcza?
  20. Witam Jestem adminem kilku serwisów www, ale nie ekspertem jeśli chodzi o serwery. Miałem ostatnio problem z instalacją specyficznego skryptu na nowej domenie, udało się po zmianie w panelu admina: Dotychczas było PHP 4 cośtam, teraz jest 5.2.1. Poza tym nowym skryptem, ma serwerze na różnych domenach mam: - portale joomla, mambo - portale z połączonym joomla i forum phpbb by przemo i inne tego typu. Po zmianie portale wyglądają, jakby działały bez problemu. Czy to znaczy, że od tej pory mogę zostawić te ustawienia php5 oraz czy jeśli w danej chwili zechę to mogę sobie zmieniać php4 na php5 i odwrotnie i nie trzeba niczego konfigurować w plikach/bazach portali? Chcę się upewnić, czy można migrować między PHP4 i PHP5 i nie trzeba nic grzebać w ustawieniach stron/domen?
  21. Włączenie php5 a różne portale na serwerze?

    Rozumiem, że firma hostingowa, w której przełączyłem sie na PHP5 nie powinna automatycznie aktualizować tego PHP5 na 5.3? Czy to po prostu wersja najnowsza i może okazać się, że bedę musiał się przełączyć na PHP4 bo mi pewnego dnia cały serwer zaktualizują na PHP5.3 (serwer wirtualny).
  22. Witam Czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego: mam domenę nazwa.com korzystam z internetu w chello.pl i mam ich IP czy możliwa jest jakaś konfiguracja, aby mój widoczny w sieci adres hosta (pokazywany np. na forach www) wskazywał np. abc.nazwa.com zamiast 123-456-789-012.chello.pl? Jeśli tak, jak to zrobić i ile to kosztuje. Dodam, że domenę .com mam na płatnym hostingu i nie chcę zawartości serwera przenosić do komputera domowego.
  23. Witam Czy mogę prowadzić działalność gospodarczą legalnie w następujący sposób: zakupiłem na długi czas bardzo pojemny hosting na lata w amerykańskiej firmie hostingowej jako prywatny klient z Polski. Czy sama firma nie ma nic przeciwko, mogę oferować hosting innym podmiotom gospodarczym i osobom prywatnym? Wyglądałoby to tak, że z panelu admina serwera "faktycznego" wydzielałbym konto ftp na "użytkownika" podfolderu. Kontrahentom moim to nie będzie przeszkadzać, gdyż interesuje ich tylko aby strona działała i był e-mail w domenie.Pytanie tylko czy mam spodziewać się jakiejś kontroli US/jakichkowiek innych instytucji i wyjaśniania, skąd ja ten hosting świadczę, czy mam papiery i w ogóle jak to robię skoro nie ma mnie w domu, a jak już jestem to nie ma u mnie serwera z którego miałby ów hosting pochodzić (po prostu boję się, że US i inni tego nie zrozumieją...). Z amerykańkiej firmy dostaję tylko elektroniczną fakturę na mnie.
  24. właśnie, prosiłbym o powrót do odpowiedzi na moje pytania
  25. chodziło mi o to, że na razie nie mam zarejestrowanej działalności w Polsce w zakresie hostingu (mam za granicą ale w zupełnie innej branży i na kompletnie innych zasadach nijak mających się do Polski podatkowych), dlatego dopytuję: zarejestruję firmę i będę sprzedawał na fakturach hosting polskim firmom i osobom prywatnym, nie będę miał jednak żadnego serwera itp. bo tak naprawdę wykorzystam hosting kupiony w abonamencie za granicą na serwerze w USA (kupiony jako os. prywatna). I jeszcze raz upewniam się, czy będzie to zgodne z prawem (de facto będę ovatowywał usługę która tylko przez moje pośrednictwo zawita w PL - czy US np. nie przyczepi się, że sprzedaję coś-usługę, czego w ogóle nie wytwarzam i że generuję jakieś fałszywe faktury itp.).
×