Skocz do zawartości

Jacked

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Jacked

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Cześć. Mam dość spory problem, z którym męczę się od tygodnia. Do tej pory, zajmowałem się programowaniem na serwerze lokalnym(wamp). Jednak powoli kończę pracę nad pierwszą aplikacją, teraz chciałbym mieć jakieś rozeznanie w zarządzaniu serwerami, problem tylko - gdzie się tego nauczyć? Szukałem w google, podstawy administracji serwerem dedykowanym. Ale znalazłem tylko jak zainstalować na nim debiana, apache itp. Tak czytam te tutoriale, i niedużo z nich rozumiem. Trzeba wpisywać jakieś komendy do konsoli, są jakieś pakiety, co to wszystko jest? Gdzie się tego nauczyć? Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o serwery, gdzie zacząć naukę? Czy ktoś zna jakieś źródło gdzie jest wszystko wytłumaczone od podstaw? Od kompletnych podstaw?
 2. Nie jestem świetnym programistom, nie znam się na serwerach, ponieważ wszystko co robię odbywa się na zainstalowanym lokalnie WAMP-ie. Myślałem nad tym tylko - jak to zrobić? Wszystkie blogi są domyślnie instalowane tam gdzie została zainstalowana sieć MultiSite. A jeśli MultiSite jest zarejestrowany na pierwszym serwerze, to co w takim wypadku zrobić? Może jeśli by w jakiś sposób przyłączyć serwer do Wordpress MU, to wtedy serwer zaczął by być używany? W sumie, administratora chciałbym zatrudnić do skonfigurowania i zabezpieczenia, ale o tym pomyślę później.
 3. Cześć wszystkim. Zamierzam otworzyć własną platformę blogową, z wykorzystaniem Wordpress MultiSite, użytkownicy będą mogli tworzyć własne blogi oparte na WP. Znam się ogólnie na programowaniu po Wordpress, tworzeniu pluginów, motywów itd. Ale nie wiem zbyt wiele na temat hostingu. Bardzo zastanawia oferta Kimsufi, zwłaszcza serwer 24G. Wydaje się szybki. Worpdpress dzięki odpowiednim pluginom potrafi generować nieduże obciążenie. Pytanie tylko: ile taki serwer dla radę obsłużyć blogów? 100, 1000, 5000 witryn? Wprawdzie nie wszystkie strony są ciągle oblegane, a jeśli nikt nie przegląda bloga, to też obciążenie nie występuje. Naprawdę nie znam się na serwerach, dlatego nie wiem na co stać taki serwer. Prawdopodobnie umieszczę bazę danych na osobnym serwerze, żeby zwiększyć wydajność. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Załóżmy że platforma się rozrasta, jeden serwer już nie wystarczy, muszę kupić kolejny. Jak teraz go zintegruję? Inaczej, jak sprawić żeby na serwerze tworzyły się nowe blogi, a na starym pierwszy już nie? Nie wiem, jak ma to się odbyć skoro to na pierwszym serwerze instaluję Wordpress MultiSite... i tam domyślnie tworzą się nowe witryny.
×