Skocz do zawartości

grzeznik

Użytkownicy
  • Zawartość

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez grzeznik


  1. Cześć,

    Szukam hostingu www na którym mogę zainstalować sobie GitLaba (czyli z dostępem ssh). Oczywiście biorę pod uwagę że taki hosting potrzebuje odpowiednich parametrów, w przyszłości chciałbym tam postawić także jenkinsa.

    Pytam o hosting, gdyż nie mam czasu na stawianie VPS-a, konfigurowanie wszystkiego i instalacje GitLab-a.


  2. A z konsoli i phpmyadmina łączysz się tak samo do mysqla? W obu przypadkach na localhosta, czy może mysql działa na jakimś innym adresie?

    Bo może właśnie przy dodawaniu rozjeżdzają ci się uprawnienia user:host.

     

    stawiałbym na to że jak robisz usera przez PMA to nie ustawiasz dla niego hosta localhost.

    Macie racje. Tworząc użytkownika przez pma dawalem host dowolny. Jeśli utworzę z hostem localhost jest ok. Jak zatem skonfigurować mysql żebym mógł się łączyć do bazy z zewnętrznego ip?

    Edit: problem rozwiązany - jest to bug opisany pod adresem:

    http://bugs.mysql.com/bug.php?id=36576


  3. Witam,

    zainstalowałem phpmyadmin na vps-ie i mam problem z phpmyadmin. Debian jest, tak jak napisałem w wersji 7, phpmyadmin 3.4.11. Problem polega na tym że jakiego usera nie utworze w bazie przez phpmyadmin to nie mam możliwości zalogowania się do pma na tych danych. Czyli: tworzę usera o nazwie login, haslo: haslo, zaznaczam opcje utwórz bazę o tej samej nazwie. Baza się utworzyła, user jest, ale jak się chce przelogować na niego to mam komunikat o niepomyślnym logowaniu. Mało tego, nie działa skrypt który zawiera dane tego usera. Dzieje się tak tylko w przypadku pma. W przypadku konsoli - jak utworzę usera - skrypt działa prawidłowo, ale połączyć się z pma nie można. Tabela users w bazie mysql wydaje się poprawna. O co chodzi zatem? Spotkał się ktoś z takim problemem?


  4. lol... gdybyś chociaż jeszcze chciał zapłacić za ten 'test' (panel DA + konfiguracja + męczenie się z tobą = koszty). Więc nie dziw się jeśli nikt sensowny sie do ciebie nie zgłosi.

    Kolego, ale nie przeczytałeś do końca pierwszego mojego posta, albo źle zrozumiałeś. Pogrubiłem odpowiedni fragment, żeby nikt nie miał wątpliwości:

     

    Witam,

    Poszukuję vps do co najmniej kilku dniowego testu. wymagania:

    -jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www,

    - powinien być dostępny panel directAdmin,

    -powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków

    Proszę o oferty wraz z cenami i okresem testu. Fajnie było by także otrzymać cenę takiego vpsa po okresie testowym.

     

    Dziękuje za pozostałe oferty. Zapoznam się z nimi jeszcze dziś.


  5. Ze względu na brak jakiejkolwiek konkretnej oferty złożonej tutaj i zmianę nieco mojego poglądu na vps-y, muszę nieco zmienić kryteria:

    - jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www(poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony),
    - powinien być dostępny panel direct admin,
    - powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków(nie podczas testu, tylko po zakupie)

    - dostęp do templatek nowych systemów

    - czas na składanie ofert: 7.07.2013 - po tej dacie temat proszę uznać za nieważny.


  6. @grzeznik

    Mówisz o panelu do zarządzania serwerem? Kloxo nie jest złe, przynajmniej mi niezbyt przeszkadza. Z tego co się orientuję to jest/była ostatnio jakaś aktualizacja, więc skrypt jest nadal wspierany. Zawsze można napisać do twórców. :)

    Ja nie twierdzę że jest złe. Przeciwnie, uważam że jest lepsze niż ispconfig - więcej ma możliwości. Ale nie mogę sobie pozwolić z konfiguracją dns-ów. Robię tak jak robiłem na debianie bez panelu, te same wpisy, a mimo to są błędy przy sprawdzaniu na stronie http://www.intodns.com/, chociaż sama domena działa prawidłowo.

     

     

    Chodzi ci o serwer zarządzany czy zwykły VPS z DA?

    zwykły VPS z DA

  7. W ofertach, gdzie jest VPS + DA masz od razu wszystko poinstalowane (apache, FTP etc.). Wtedy masz od razu zainstalowane wszystkie aplikacje itp.

     

    Jeżeli chodzi o Hyperhost, to oni oferują wszystkie systemu linuxa, bo mają wirtualizacje OpenVZ i panel solus, który to umożliwia. Co do oferowanych paneli to jak dobrze pamiętam to tam był cPanel, DA i kilka darmowych paneli. Do tych płatnych musisz mieć kod licencyjny (jak dobrze mi się wydaje to do wersji External) oraz mieć założone u nich konto, co uwiarygodni twój zakup.

    Oferta hyperhost jest ciekawa, ale chciałbym dokonać po prostu testu, czy to co tam będzie spełni moje oczekiwania.

     

    Czy potrzebujesz dostęp root do takiego serwera, czy bardziej poszukujesz pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony?

    Poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej wersji niż hosting współdzielony - do testu nie potrzebuje dostępu root, jednak ogólnie - czyli jeśli się zdecyduje na zakup to będę potrzebował, chociażby do instalacji git/svn, no i być może innych. Ogólnie jeśli kupować vps to chciałbym mieć możliwość doinstalowania czegoś.

     

    Ja od siebie polecę ci VPSa z http://mintshost.pl od początku sprawuje się bardzo dobrze, nie było problemu z podczepieniem czy odnawianiem DA. Niestety nie udzielą ci testu, możesz zapłacić za serwer a oni mogą zwrócić ci należność na konto w mintshost jeśli ci się nie spodoba i wykorzystać je na inne usługi firmy. Przynajmniej zanim Biznes-Host przejęło ten biznes to tak było.

    Mam tam konto, jest tak jak piszesz - nie ma możliwości testu. A odnośnie samej usługi to jestem średnio zadowolony, choć sam vps spisuje się raczej dobrze. Po prostu szukam czegoś z większą ilością paneli między innymi, a jeśli nie znajdę to zawsze mogę zostać przy mintshost(jest dostępny tylko panel kloxo, który jest mało popularny i przy jakimś nietypowym błędzie ciężko znaleźć rozwiązanie, gdybym lepiej znał konsolę to wiadomo, byłoby inaczej, ale wtedy by nie było tego tematu).

  8. Może, chodzi o to, że z Solusa można zainstalować system, który ma w sobie DA. Podczas instalacji w konsoli trzeba wprowadzić klucze licencyjne jak dobrze pamiętam :)

    No właśnie, dlatego napisałem ten temat by spytać o możliwość testów. Jeśli wszystko będzie wyglądało ok, to co chce przetestować/sprawdzić, to z pewnością dokonam zakupu finalnego.

    Odnośnie oferty hyperhost, to na Państwa stronie widzę tylko opis pod kątem technicznym, nie ma informacji o rodzajach systemów, które są dostępne, o panelach, a ja potrzebuję właśnie tych informacji. Proszę zatem uzupełnienie o właśnie te informacje, z pewnością ktoś inny też przeczyta więc będzie to z pożytkiem dla Państwa firmy.

    @linoskoczek wiem że mogę pytać indywidualnie każdą firmę, ale nie każda oferuje takie testy i to z panelem, a pytać każdej z osobna to zejdzie chyba tydzień - jest tych firm trochę. Dlatego chce ilość tą zawęzić do ofert złożonych tutaj, ale na razie ani jest mizerny efekt ;/

    Ponawiam zatem prośbę o oferty.


  9. Witam,

    mam również problem z apache2. Wszystko mi działa prawidłowo, ale mam warningi:

     Restarting web server: apache2[Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts
    [Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts
     ... waiting [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts
    [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts
    
    Nie są one wg mnie groźne, bo sam apache działa prawidłowo, no ale chciałbym wiedzieć jak mógłbym je usunąć. Problem pojawił się po instalacji panelu ispconfig ;/ Próbowałem coś zdziałać wg tego informacji podanych tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1057960&s=fd93c878c634c114e8fabb915528a85f&p=6667294#post6667294

    ale niestety nie pomaga. Może ktoś podpowiedzieć co powinienem zrobić?


  10. Możesz mi "łopatologicznie" napisać jak z tego właściwie skorzystać. Bo naprawdę czytam wiele artykułów od tygodnia i coraz większy zamęt mam ;/ Co oznacza: Musi być zezwolony transfer strefy dla 79.98.145.34. Mam ustawić ten transfer na vps-ie? Wybrałem typ strefy zapasowy, podałem swój IP, po zmodyfikowaniu pojawiła mi się ładna informacja:

    Upewnij się, żeby:

    dodać następujące linie do Twojej strefy (z kończącymi kropkami):

     

    mojadomena.pl. IN NS dns1.pl.

    mojadomena.pl. IN NS dns2.pl.

     

     

     

    zmodyfikować konfigurację Twojego serwera DNS, żeby pozwalał na transfery do naszych serwerów DNS (poniższy przykład jest oparty na bind):

     

    //

    // zmodyfikuj ten przykładowy plik konfiguracyjny,

    // aby pasował do Twoich potrzeb

    //

    zone "mojadomena.pl" {

    type master;

    file "mojadomena.pl";

    allow-transfer {

    ipadress1; ipadress2;

    };

    };

    Jak rozumiem dns-y dodać do usługodawcy domemy, natomiast pozostała część tyczy się modyfikacji strefy dla binda. Ok, czy wybór strefy zapasowy będzie prawidłowy? Dobrze rozumiem że wówczas domena będzie działać z zawartością z var/www/html?

    Jeszcze zapomniałem o 2-óch kolejnych kropkach:

    umożliwić komunikację z naszymi serwerami na porcie 53 TCP

    wydelegować strefę mojadomena.pl do Twojego podstawowego serwera DNS (albo nie, jeśli chcesz, żeby był ukryty) oraz do naszych serwerów DNS: fns1.42.pl; fns2.42.pl;

    Jak udostępnić ten port 53?

  11. Nie mogę edytować posta, więc piszę następny.

    Skorzystałem z tego opisu:

    http://www.debian.pl/content/132-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL

    zainstalowałem wszystko wg opisu. Skończyłem na kroku 3 i tekście:

    Teraz w firmie, w której wykupiłeś domenę powinieneś podać adresy dns.

    ns1.serwer-testowy.pl i nasz_adres_ip
    ns2.serwer-testowy.pl i adres_ip_secondary_dns
    

     

    Niestety, jeden dns udało mi się dodać, dodając drugi mam komunikat:

    Nie można zapisać serwerów DNS przypisanych do domeny.

    Możliwe powody:

    - nie dokonano żadnych zmian (kolejność serwerów i wielkość liter nie ma znaczenia)

    - nie podano przynajmniej 2 serwerów DNS

    - podane niepoprawne adresy serwerów DNS

    - domena nie jest zarządzana przez tego registrara

    Odpowiedź serwera: Wartość parametru poza zakresem (Host o podanej nazwie nie istnieje w systemie)

    Z tych wszystkich opcji pozostaje tylko ta trzecia, podałem niewłaściwe dane. Taki sam komunikat miałem przy próbie dodanie adresów dns utworzonych na centos-ie. Jaki mam podać adres ip dla drugiego adresu dns mając tylko jedno ip?

  12. Instalacja jest może banalna, ale niestety mogę zainstalować jedynie centosa w wersji 5. Nie mam do wyboru wyższej wersji tego systemu. A przy próbie instalacji na cenotsie 5 mam komunikat o wymaganym GLIBC_2.7, u mnie jest to 2.5.x

    Odnośnie tego problemu z kloxo nikt nie jest w stanie pomóc? Bo już kończą mi się pomysły.

    Edit: A może da się zrobić upgrade do wersji 6.3:)? Próbowałem teraz zainstalować ubuntu 11.04 - bo taki mam najnowszy na liście, ale niestety nie mogę nawet zrobić apt-get update - polecenie kończy się błędami o nieodnalezionych plikach :(


  13. Witam,

    mam problem z kloxo i centosem 5. Mianowicie na vps-ie mam zainstalowane centosa i kloxo z serwisami dns, http, mysql i php. Mam jakiś tam adres ip 100.0.12.122(tylko przykład). To jest mój adres po którym loguje się przez ssh. Włączyłem httpd - zmieniłem z lighthttp na apache i sprawdzilem dzialanie pozostałych serwisów. Następnie utworzyłem w var/www/html plik index.php i index.html z przykładową treścią. Po odpaleniu adresu mam jednak napis:

    If you are seeing this page, it means that web has not been configured for this domain on this server.
    
    This could be due to the following causes:
    
    Kloxo has not restarted the web server yet after you added the domain. Please wait for the web server to restart.
    
    The domain is pointing to the wrong Kloxo server. Ping the domain and make sure that the IP matches one of the IPaddress seen in admin home -> ipaddresses
    
    If you are seeing this page when you try to access an IP like http://192.168.1.1, then that means that the IP has not yet been mapped to a domain. Go to client home -> ipaddresses -> ipaddress home -> domain config and map an IP to a domain.
    
    Once you map an IP to a domain, then you have to make sure that the domain pings back to the same IP. Otherwise, if you try to access the domain, you will get this page. So IP -> domain.com should mean that domain.com pings to the same IP.
    
    Mnie dotyczy trzecia opcja, tylko nie bardzo rozumiem jak mam dodać domenę do tego panelu. Nie mam domeny, mam adres ip. Co ciekawe działa mi adres https://192.168.1.1. Jednak chciałym korzystać ze zwykłego adresu, tzn. bez ssl, czyli z http a nie https.

     

    Druga sprawa: mam domenę mojenazwisko.com.pl. Domena ta została zarejestrowana w innej firmie i obecnie działa pod dns-ami ns1.firma.pl i ns2.firma.pl. W kloxo dodałem donain template z nazwą mojenazwisko.com.pl i dns-ami:

    ns1.mojenazwisko.com.pl oraz ns2.mojenazwisko.com.pl. Chciałem zamienić te dns-y w panelu klienta firmy w której jest domena jednak mam komunikat że dns-y są niepoprawne. Pytanie zatem: jak je poprawnie utworzyć? Może ktoś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za każdą pomoc/podpowiedź.

    Edit:

    Wg tego co znalazłem kłopot jest dość banalny: trzeba w definicji virtualhostów dać port 80 zamiast 443. Jednak u mnie /etc/httpd/conf/httpd.conf jest puste.


  14. Witam,

     

    Zapraszam do testu naszej usługi - jeżeli będzie Pan niezadowolony zwrócimy środki.

     

    Pozdrawiam

     

    Ok, wybrałem Pańską ofertę, również ze względu na możliwość opłat sms-em. Mam nadzieję że nie będę musiał "łapać" Pana za słowo z tym zwrotem pieniędzy :) Sądzę że nie, z tego co się dowiedziałem, to sądzę że to fajna firma, no ale wiadomo, wyjdzie "w praniu" :)


  15. Ja tam miałem zainstalowany WHMCS i jeden serwer gry, no i był ddosik, a nawet kilka tylko szkoda, że nie poinformowali bo tak zawsze uptime 99.9% :>

    Wiesz, ja tam się nie znam, ale jeśli miałeś kilka takich ataków to nie można się dziwić firmie. Kontaktowałem się z wieloma firmami i wszędzie był tekst: pan instaluje na vps-ie co chce i odpowiada za niego. Jeśli więc "pozwolili" na kilka ataków ddos na Twój vps to znaczy że firma jest ok - tak mi się wydaję.

  16. Mintshost ma stabilne usługi, a nawet bardzo stabilne, warto kupić ze względu na cenę.

    Tylko lepiej uważaj na DDoSy bo na VPSach nie wycinają, nie dostałem ostrzeżenia, że są DDoSy i VPS off.

    Możesz rozwinąć? Straciłeś vps na stale? Jak jest z tymi płatnościami sms? są warte połowę czy mniej?

     

     

    Witam,

     

    Zapraszam do testu naszej usługi - jeżeli będzie Pan niezadowolony zwrócimy środki.

     

    Pozdrawiam

    Ok, mam standardowo wykupić usługę czy na jakichś innych zasadach?
×