Skocz do zawartości

endriu1987

Użytkownicy
 • Zawartość

  83
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez endriu1987

 1. Witam, mam takie pytanie/prośbę. Chciałbym uzyskać możliwość oglądania meczy z mojego boiska do siatkówki na swojej stronie internetowej. Chciałbym to uzyskać w następujący sposób: Kamera IP (smartfon) -> router z zewnętrznym adresem IP -> VPS -> strona internetowa na hostingu. W jaki sposób mogę coś takiego uzyskać, aby wysłać obraz w jednym czasie do powiedzmy 5,10 max 20 osób ? Obecnie mogę bez problemu podglądać obraz z tej kamery z każdego miejsca, ale łącze ograniczy mnie do 1,2,3 osób i to tyle. Gbybym przepuściał obraz przez VPS, to pewnie by takich problemów nie było i to właśnie VPS by rozdzielił obraz i przesłał do kilku osób
 2. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Może mi ktoś napisać jaką komendą mogę uruchomić nagrywanie w czasie nadawania (RPI) ? Przykładowa: "raspivid -o myvid.h264 -w 1280 -h 720 -b 8000000" niestety nie działa i wygląda jakby kamerka była zajęta nadawaniem (wyskakują 4 punkty odnośnie możliwych błędów), ale z tego co wiem można nagrywać jednocześnie streamując obraz.
 3. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Panowie, poradziłem sobie wraz z jednym ziomkiem z tego forum z tym, że już przesyłam sygnał RTMP na VPS i z niego już na stronę, gdzie odtwarza go JWPlayer. No właśnie i dalej odnośnie streamu. Czy możliwe jest, aby opóźnienie transmisji względem rzeczywistości wynosiło powiedzmy ze 3min ;( ? 770x433, 30 klatek, 2Mbits Coś chyba okropnie duże to opóźnienie i nie wiem czym jest to spowodowane. Obraz jest przesyłany z kamery RPI, przez RPI właśnie.
 4. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Potrzebuję sprawdzonego poradnika odnośnie przesłania streamu z RPI na VPS. Obecnie mam obraz z kamerki poprzez RTMP w sieci domowej oraz bezpośrednio z internetu, lecz to wszystko wychodzi z mojego łącza. Chcę przerzucić ten sygnał na VPS, aby już 50 Mbitowy port rozsyłał to dalej
 5. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Misiek i jak tam, ogarniesz mi coś ? Chciałbym w weekend złożyć zamówienie, jeśli oczywiście to wszystko będzie miało ręce i nogi.
 6. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Mógłbym kupić i taką zamiast dedykowanej jeśli by była odpowiednia. Dziękuję za test i potrzebuję takiego info: - Ilość klatek przy rozdzielczościach do 720p (720p oraz sąsiednich w dół, bez FHD). - Prędkość łącza wysyłającego obraz w czasie streamu. - Prędkość łącza potrzebną do płynnego odebrania takiego streamu. To wszystko oczywiście pod warunkiem Twoich możliwości, możesz również podrzucić coś odnośnie wysłania streamu na VPS i jak to wygląda przy odbieraniu tego streamu przez inne urządzenie. Głównie chodzi o to, że: Mam łącze radiowe do 10Mbps w symetryku, VPS za 28 PLN na miesiąc testów w Biznes-Host i dysponowałbym właśnie RPi jakąś kamerką pod to (dedykowaną lub inną). Zależy mi na informacji czy i jak będzie wyglądało wysłanie płynnych klatek z boiska na moją stronę www do 720p max. Jak mam widzieć 1 klatkę na sekundę (co widziałem na YT, ale ustawienia i ogólnie parametry były przeróżne), to mija się to z celem.
 7. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  A inaczej. Według Ciebie dam radę wysłać stabilne 30 klatek w 720p z Malinki i jej kamerki do VPS, tak aby działało płynnie ? Oglądałem wszystkie możliwe filmy na YT odnośnie klatek i bitrate, ale nie ma tam niczego konkretnego niestety.
 8. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Czekam na jakiś pokaz, bo w sieci są same gnioty. Chciałbym np. wiedzieć czy na łączu do 10Mbps w symetryku dam radę wysłać 720p przy 30 klatkach na VPS, a ten rozsyłałby sygnał na moją stronę internetową
 9. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Tylko tutaj z tego co widzę bym miał kompletny system, który by przekazywał obraz do routera i z niego w świat. Mam kartę pamięci 32GB, więc potrzebuję tylko Maliny, kamerki do niej, karty bezprzewodowej oraz zasilacza. Mam w domu router i łączyłbym się z Maliną poprzez Win7. Na dachu posiadam również nie używane obecnie NanoStation Loco M5, dzięki któremu mógłbym z routera wysłać bardzo stabilny sygnał do Maliny (Nano oddalone od Maliny byłoby jakieś 7m, do Nano kabelek z routera i dalej już Nano słałoby sygnał radiowo do Maliny). Mógłbym kupić oczywiście kabel i spiąć router z maliną, ale równie dobrze kupię sieciówkę za 20 PLN i dzięki temu zyskam na mobilności Maliny, zaś sygnał przy takim zestawieniu i tak powinien być na poziomie kabla.
 10. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Pisząc obraz masz na myśli brak dźwięku ? Jeśli tak, to mi zależy na transmisji wyłącznie obrazu (komputer na strychu i kamerka patrząca się przez okno na boisko). Napisz proszę jeśli robiłeś testy ile potrzeba łącza do wysłania strumienia 720p w 30 klatkach, albo może mógłbyś podrzucić jakiś adres i o konkretnej godzinie pokazać jakiś przykładowy stream (cokolwiek, byleby się tylko w tle coś ruszało)
 11. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Ale ogólnie jak zakupię Malinę z dedykowaną kamerką, to będzie to wszystko działało sprawnej niż poprzez smartfon ? Dla przykładu podam główną wartość, którą chciałbym uzyskać: 720p, 30 klatek, UP mojego łącza do 10Mbps. Widzicie sprawne działanie Malinki, dedykowanej kamerki i tych parametrów ?
 12. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Ja mam UP łącza do 10Mbps, czyli realnie wysyłam do 1MB na sekundę Daj mi jakiś namiar do tego sprzętu Edit: Ok, więc kupuję komputerek + moduł kamery i to ma działać płynniej niż przez smartfona ?
 13. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Właśnie to odnośnie jakości i płynności na poszczególnych urządzeniach zauważyłem. Mam Xiaomi RedMi 2 oraz Mi4. Na pierwszym mam mniej klatek przy tym samym ustawieniu w porównaniu z drugim. Co do UP łącza i bitrate, to ja mam tak do 10Mbps (radio) i moje łącze wysyła pliki do 1MB na sekundę, także raczej nie chodzi tutaj o możliwości UP mojego łącza względem tego co napisałeś.
 14. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Właśnie trudno mi to powiedzieć, ponieważ nie wiem jak ustawić strumień wychodzący (bitrate, ilość klatek, rozdzielczość), aby to fajnie wyglądało i w miarę płynnie działało. Opóźnienie jest znacznie niższe niż 30s
 15. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Tak, mam Androida 4.4. Niestety nadal nie wiem czy to wszystko jest dobrze zorganizowane
 16. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Sprawa ma się tak. Aplikacja z telefonu wysyła sygnał i wyświetlam obraz przez drugi telefon oraz na stronie poprzez JWPlayer. Niestety jednak mam jakieś duże według mnie lagi i dlatego chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzić czy wszystko jest ustawione dobrze i w ogólnie jak to wszystko ustawić, aby były mniejsze lagi i jak wygląda praca serwera w momencie nadawania ? Nadaję tą aplikacją: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.OS.Broadcaster&hl=pl Tą zaś podglądam obraz na drugim smartfonie: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.tv.lotusfusion.rtmp.player.one&hl=pl Edit: A może te lagi są spowodowane tym, że coś jest jednak źle spięte. Nie wiem co ile się to odświeża, ale w panelu VPS traffic w ogóle nie ruszył, a na logikę po jakimkolwiek nadawaniu powinno się to zmieniać:
 17. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Hohoho, kogo widzę Witam Panie Marku i potwierdzam, serwer dotarł i za chwilę zaczynam przygodę z VPS
 18. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  O 15:30 zamówiłem VPS i czekam na aktywację
 19. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Dziś po pracy ogarnę temat i wszystkie porady Rozumiem, że to ile potrzebuje łącza na 1 użytkownika mogę sam sprawdzić, dla przykładu: Odpalam na smartfonie stream, odpalam w Win NetMeter i sprawdzam górną granicę (ponieważ światło na boisku jest dynamiczne i będzie się zmieniał) download swojego łącza. Dobrze myślę ? I wówczas według mnie ten mój zużywany transfer w danym momencie x np. 5 użytkowników powinien dać mi część zużywanego portu Edit: Jeszcze jedno, który system operacyjny (z darmowych) warto wybrać ogólnie lub dla mnie, osoby początkującej w temacie VPS ?
 20. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Ok, reszta na PW. Jeszcze tylko jedno pytanie tutaj, a mianowicie wspomniany wyżej VPS nada się do tego ?
 21. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Wszystko to co napisałeś testowałem i nie jest to tym czego oczekuję. Napisz mi proszę jak to wykonać w oparciu o podany wyżej VPS oraz podaną przez Ciebie apkę
 22. Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

  Aplikacji pod Androida jest wiele, ale dla przykładu używam tej https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam&hl=pl Bez problemu widzę przekaz po Lanie jak i w internecie po przekierowaniu portów (zewnętrzny adres IP). Posiadam stronę www na hostingu w biznes-host i do tego dokupiłbym VPS za 28 PLN na miesiąc http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2i zobaczył jak to będzie działało. Zależy mi na tym, aby wysłać go do serwera i aby to on dzielił już ten obraz na kilku oglądających, co przy bezpośrednim wypuszczeniu streamu z mojego routera nie jest możliwe z uwagi na parametry mojego łącza. Odezwę się SOK, ale piszcie dalej jak to najlepiej wykonać Dziękuję już w tej chwili za konkretny odzew w temacie.
 23. 2ap.pl

  Witam, poszukuję hostingu o limicie bazy danych minimum 10 lub bez limitu. Dobrze by było również aby był jak największy transfer miesięczny, a chodzi o postawieniu kilku blogów opartych o WP. Jakie są opinie o ofercie firmy www.2ap.pl a mianowicie pakiecie "Eko" -> http://www.2ap.pl/oferta-mini.html W pierwszym roku płacimy 60pln a w kolejnych po 100pln bądź mniej jeśli będzie jakaś promocja. Zatem chciałbym się dowiedzieć czy istnieje lepsza oferta od podanej wyżej w cenie do powiedzmy tych 100pln rocznie. Firma 2ap.pl oferuje dobre warunki (brak limitu transferu jak i ilości baz danych, a to jest bardzo pomocne przy stawianiu kilku blogów). Niestety jest mało opinii o tej firmie i dlatego założyłem ten temat. Proszę o rady co do zakupu tego planu hostingowego, lub wskazaniu innego względem ceny i parametrów, które wymieniłem. Pozdrawiam.
 24. Witam. Posiadam test hostingu www na chmurka.pl i biznes-host.pl Zainstalowałem (kilka razy) skrypt do filmów i na chmurce skrypt wstaje od razu po instalacji, zaś na biznes-hoście miałem jedynie białą stronę. Po kontakcie z B-H została zmieniona mi wersja PHP na starszą i skrypt wstał. Proszę mi napisać dlaczego tak się stało i jaka jest ogólna różnica między korzystaniem z PHP chmurki w stosunku do aktualnego (starego) PHP B-H ? Adres skryptu na chmurce: http://www.testskryptudofilmow.tk Sprawdzenie wersji na chmurce: http://www.testskryptudofilmow.tk/sprawdz_wersje.php Od początku testów tego hostingu mam wersję Wersja PHP: 5.4.11 jak widać w powyższym linku. Obecna wersja, która została mi wczoraj wgrana na B-H: Wersja PHP: 5.2.17 Skrypt jest stworzony w oparciu o WordPress 3.3.1 i tak się zastanawiam czy nie napisać do B-H o wgranie najnowszej wersji PHP dostępnej u nich, ponieważ zaktualizowałem skrypt do najnowszej wersji WP i wszystko dobrze działa (więc może teraz po aktualizacji nie odmówi posłuszeństwa i zadziała na nowej wersji PHP). Bardzo nie lubię mieć czegoś starego, gdy wiem że istnieją nowsze rozwiązania, ale niestety na PHP się nie znam i trudno mi to ocenić. Proszę o wypowiedzi w związku z moimi pytaniami
 25. [sat Feb 23 16:01:45 2013] [warn] [client 217.153.131.6] (104)Connection reset by peer: mod_fcgid: error reading data from FastCGI server [sat Feb 23 16:01:45 2013] [error] [client 217.153.131.6] Premature end of script headers: 403.shtml [sat Feb 23 16:01:45 2013] [warn] [client 217.153.131.6] (104)Connection reset by peer: mod_fcgid: error reading data from FastCGI server [sat Feb 23 16:01:45 2013] [error] [client 217.153.131.6] Premature end of script headers: favicon.ico [sat Feb 23 16:01:45 2013] [warn] [client 217.153.131.6] (104)Connection reset by peer: mod_fcgid: error reading data from FastCGI server [sat Feb 23 16:01:45 2013] [error] [client 217.153.131.6] Premature end of script headers: 500.shtml
×