Skocz do zawartości

majkelfirst

Użytkownicy
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Posty napisane przez majkelfirst


 1. Korzystam z usług co najmniej od 2014 roku, w 2018 jakość supportu jest z każdym dniem bardziej kiepska.

  Polecałem ich usługi VPS sklepom internetowym, teraz H88 wchłonęło wiele ciekawych ofert.

  Niby mam najniższy pakiet ze starej oferty, ale nie wyczerpałem parametrów a poza tym jak kupić droższą jak tej nie potrafią dobrze ogarnąć ;(

   

  Dnia 27.06.2018 o 14:56, MrDavidovsky napisał:

  W chwili obecnej zastanawiam się co dalej z nimi zrobić / gdzie ich zgłosić.
  Bo domyślam się, że to jeszcze nie koniec spamu z ich strony.

  Nie polemizuje z odczuciami, ale lepiej zorientuj się w jakim zakresie usługodawca ma prawo do pisania Ci maili - np. jeżeli nie powiadomią o przerwie technicznej, a ty miałbyś z tego powodu roszczenie to oni mają prawnie uzasadniony cel kontaktu.


 2. nnd_newbie - dzięki za odpowiedź, testuje to.

   

  Mam problem z wyciąganięciem plików po OpenStack Swift. Może to klient, którego użyłem Cyberduck. Rzuca too many requests - może trzeba poczekać?

   

  Cena za przechowywanie danych rzeczywiście konkurencyjna.

   

  -- PS.

   

  To co mi przypadło do gustu to montowanie storage jako partycja w systemie z użyciem cloudfuse ;)

  Trochę wolno ale uau ;)


 3. Witam,

   

  potrzebuję wrzucić gdzieś backupy, których zrobiło się coraz więcej - jeszcze liczę w GB, ale wyprzedzając przyszłość szukam rozwiązania typu ile wrzucę tyle siedzi. Dane o charakterze biznesowym. Obsługa autorskim rozwiązaniem backup (sftp, rsync, Swift).

   

  Proszę o opinię osób, które korzystają na co dzień - czy rozwiązania OVH Public Cloud w tym zakresie są odpowiednie? Czy w regulaminie usługi cloud-storage zawsze jest napisane, że nie ma żadnej gwarancji utrzymania danych? ;)

   

  Patrzę również na Aruba, Tiktalik.


 4. Dodaj witrynę do narzędzia Google - Search Console i zobacz raport pokazujący błędy 404, z listy trzeba zrobić przekierowania typu 301 stary-adres -> nowy-adres. Najlepiej w PHP, opcjonalnie w pliku .htaccess.

   

  Generalnie zrobi się to samo po dłuższym czasie, ale można to przyspieszyć.

   

  Trochę roboty, ale warto - szczególnie jeżeli stare adresy miały pozycje w Google i generowały ruch.

  Czas wykonania takiej operacji jest zależny od Twojej sprawności oraz tego jak szybko Google uwzględni zmiany (licz w tygodniach raczej niż w dniach).

   


 5. Rosomak - popieram Twoją wypowiedź i fajny wpis o profilach ;) Do autora posta informacja, że automaty to nie jest dobra droga jeżeli nie znasz zweryfikowanej metody ich wykorzystania - na ślepo można w najlepszym przypadku nic nie osiągnąć, albo w najgorszym zafiltrować domenę i po pozycjonowaniu ;)

  Już lepiej mieć 3 profile i zlecać ich aktualizowanie i bieżące publikowanie nowych treści niż na masę tworzyć nowe puste.


 6. konradex, weź adres URL do takiego "linka" na forum, który wyleciał w GWT i wklej do wyszukiwarki Google, zobaczysz w ten sposób czy dana podstrona gdzie go umieściłeś znajduje się nadal w wynikach wyszukiwarki. Jeśli link jest nadal na stronie forum, to możliwe, że Google go wywalił z wyszukiwarki i to spowodowało, że nie pojawia się już w GWT. Atrybut nofollow nie powinien mieć takiego wpływu na znikanie.


 7. To musisz się zastanowić czy Ci przeszkadza zafałszowanie wyników w GA, jeśli nie to olej sprawę, w innym wypadku możesz jeszcze sobie dorzucić jakiś warunek w kodzie aplikacji, który sprawdzi, że to ty i nie wywoła kodu zliczającego odwiedziny. Bo filtrowanie po stronie GA jest możliwe tylko w formie zakresu/klasy IP, co i tak zafałszuje wskazania wycinając innych od tego samego providera.


 8. RafoX, wygląda na to, że Google Analytics informuję ciebie o fakcie, że w statystykach nabijasz sam sobie ilości odwiedzin - skutek jest taki, że zawyżasz sobie wyniki. Google Analytics umożliwia dodanie filtrowania, tak aby nie zliczał odwiedzin z Twojego IP i innych np. programisty lub pracownika, który obsługuje panel CMS i nabija liczniki odwiedzin.

   

  Chyba o to chodzi ;)

   

  https://support.google.com/analytics/answer/1034840?hl=pltutaj jest krótki opis jak technicznie dodaje się własne IP do ignorowania.


 9. Opcje:

   

  a) źle robisz dumpa

   

  - sprawdź czy przełączniki w eksporcie phpmyadmin do dumpa .sql pozwolą ci wykonać zrzut z prawidłowymi znakami (widziane prawidłowo w notepad)

   

  b) dane w bazie są błędnie zapisane (trzeba poprawić krzaki, aby je dalej gdzieś wrzucić bo nie wykonasz prawidłowego dumpa)

   

  - sprawdź czy ten programik http://www.gzegzolka.com/?m=down pozwoli ci poprawić błędny dump aby pojawiły się w pliku SQL prawidłowe pl znaki, powinien wykonać to automagicznie w całym pliku


 10. Pytanie czy aplikacja (strona), która korzysta z tej starej bazy wyświetla na stronie prawidłowo tą zawartość ?

   

  Bo mi to wygląda na błędnie zapisane dane do starej bazy i jak już wspomniał I3szcz, może to wymagać konwersji jej zawartości (czyli zamiany krzaków na prawidłowe znaki diakrytyczne) aby dump w utf8 prawidłowo dał się wyeksportować. Powinien na to rzucić okiem ktoś kto kojarzy temat aby więcej powiedzieć.


 11. To ja uzupełnię poradę o fakt, że udostępnianie RSS w formie pełnej treści podstron może powodować problemy z powielaniem treści (Google zobaczy tą samą treść na stronie i w kanale RSS), co może mieć negatywny wpływ na ranking. Postawienie mapy XML w formie samych tylko adresów URL, jak najbardziej rekomendowane i przydatne. RSS natomiast, tylko w formie skróconej zawartości podstron, lub w ogóle wyłączona z indeksowania ;)


 12. Istotna uwaga Piotr GRD lepiej jest robić przekierowanie 301 z niechcianej subdomeny na domenę docelową jeżeli ta subdomena jest zaindeksowana już przez roboty. Skutkiem będzie przeniesienie wszystkiego co trafia na subdomenę. Przekierowanie robisz w .htaccess z użyciem mod_rewrite.

   

  Joomla wymaga sporo uwagi aby poprawić ją pod względem prawidłowego indeksowania, poszukaj dodatków SEO typu Joomla SEF. Dobrze jest wyłączyć wszystkie zbędne dodatki, które generują niepotrzebne linki "do wewnątrz" serwisu.


 13. Witam,

   

  posiadam serwer deweloperski na zwykłym PC, potrzebuję do niego zastosować rozwiązanie oparte o możliwie najlepszy RAID1. Jaki kontroler fizyczny (hardware RAID) będzie odpowiedni do:

   

  - płyta GIGABYTE GA-945GM-S2 (http://www.gigabyte....ga-945gm-s2_10/):

  -- posiada PCI-E,

  - dwa dyski SATA WesterDigital,

  - CentOS Linux.

   

  Czy można podłączyć do płyty 1 dysk systemowy bez kontrolera + 2 dyski RAID1 na dane?

   

  Będę wdzięczny za odpowiedzi.


 14. Może mieć to pewne znaczenie, jak sobie poczytać specyfikację html'a czym się różni znacznik <strong> od <b>. <Strong> podkreśla znaczenie, <b> uwidocznia w warstwie prezencji. Dla zasady używam przy optymalizacji tagu "strong" jeśli chcę robotom uwypuklić tematykę danej podstrony. Jest możliwe, że algorytm bierze poprawkę i "wyrównuje" znaczenie obu tych znaczników, co nie przeszkadza stosować bardziej efektywnego rozwiązania do SEO jakim jest w mojej ocenie tag <strong>.

×