Skocz do zawartości

Smoog

Użytkownicy
 • Zawartość

  212
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Smoog

 1. Strona agencji interaktywnej

  Stronka ładna i dość przemyślana. Posypała się szerokość na dużych ekranach i w polu kontak brakuje spadów.
 2. AUto detekcja przeglądarki.

  Dokładnie jak napisał blfr. Dwie wersje strony w tym oddzielna dla mobilnych, źle wpływają na indeksowanie w wyszukiwarkach i ogólny odbiór strony. Jak nie znasz PHP to nawet łatwiej będzie ci zbudować stronę responsywną tylko w HTMl i CSS stosując w najprostszej opcji: http://www.w3schools.com/css/css3_mediaqueries.asp i określając parametry dla różnych rozmiarów ekranów. Możesz też wdrożyć jakieś gotowe rozwiązanie jakim jest, np. Bootstrap.
 3. Skalowanie

  Pytanie co chcesz skalować i jak? Chcesz mieć responsywne obrazki czy responsywną stronę? Na jedno i drugie jest kilka możliwości. Powiedz coś więcej (co już masz, jaki będzie typ i charakter strony, w czym i pod co piszesz) to będzie można doradzić.
 4. Jakie radio samochodowe?

  Poszukaj lepiej używanego radia, ale dobrej firmy, np. Sony, Alpine czy Pioneer. Jeżeli upierasz się na coś taniego, niegłupie są radia firmy Peiying. Miałem kiedyś i grało nie najgorzej
 5. Skrypt pod forum szkoły

  Zdecydowanie Nie skreślaj wordpresa, bardzo łatwo można go przystosować do swoich potrzeb i bardzo łatwo się z niego korzysta. Strony UW, uw.edu.pl czy WPiA UW są na WP wpia.uw.edu.pl działają bardzo fajnie i są przede wszystkim banalne w obsłudze
 6. Skrypt pod forum szkoły

  To ma być strona o charakterze informacyjnym więc zastosowania skryptu MyBB ja nie widzę w tym wypadku.
 7. Skrypt pod forum szkoły

  Nie do końca tak jest. Dobrze zrobiona strona wordpressie będzie lekka, banalna w obsłudze przez panel i po odjęciu funkcji jakich nie potrzebujesz też bardzo lekka. To dobry wybór bo wprowadzać treści na koncie z ograniczonym dostępem poprzez graficzny edytor będą mogli nawet ludzie nie mający pojęcie o stronie, np. starsi nauczyciele itp.
 8. Ocena layoutu dla forum

  Ładnie, nawet bardzo ładnie. Mega czytelnie i estetycznie. Bardzo dobrze zrobiony layout, można pogratulować!
 9. Bez kodu nikt nie powie jak to dokładnie zrobić. Możliwe, ze nałożyły się na siebie jakieś klasy z arkuszy stylów, możliwe, że integracja elementów z obu szablonów przy twoim szablonie powoduje jakiś błąd poprzez jego budowę. Nikt nie jest w stanie tego stwierdzić po samym screenie, sorry.
 10. Weeds.pl - Demoty, itp.

  Dokładnie, jak mama pogodni do nauki to się skończy "prowadzenie portalu internetowego". Oceniając już całkiem obiektywnie, to strona jest po prostu brzydka. Nie ma w niej nic na czym można przyczepić wzrok. Koloru smutne ponure a cała stylistyka bardzo staroświecka. Poziom prezentowanych obrazków jest w zasadzie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Darmowy skrypt, darmowy szablon. Bardzo mi się nie podoba
 11. W katalogu template stylu w pliku overall_header.html i czasem w index_body.html (zależnie od stylu) Skontroluj elementy w przeglądarce i znajdź ich kod w plikach i usuń.
 12. Kohana i szablon

  Nie będzie nawet dla kogoś kto się na tym zna, jeśli ma to być dobrze zrobione
 13. Portfolio grafika - MazuLuka

  Lubię twoje prace, są bardzo ładne, proste i estetyczne a do tego przemyślane pod kątem późniejszego zakodowania. Bardzo mi się podobają
 14. Boty na forum

  Dobrze się sprawdza captcha tekstem z dwóch źródeł (grafika + tekst) u mnie nieźle zablokowało to boty. Najskuteczniejsze jednak dodanie pytania własnoręcznie w miarę trudnego dla botów. Obliczenia matematyczne ostatnio mniej się sprawdzają więc warto zadawać pytanie, np. o miasto, rzekę, osobę czy coś związanego z tematyką forum.
 15. WWDC 2014

  Po zdjęciach możemy się spodziewać na pewno nowych iOS i OS X. Jak myślicie czy pojawi się jakiś nowy produkt. Może odświeżenie MacBooków lub MacBook 12"? Transmisja live już potwierdzona. Data - 2 czerwca. Czas polski - 19:00. https://www.apple.com/apple-events/june-2014/ Czego oczekujecie po tegorocznym WWDC?
 16. WWDC 2014

  Fajnie było! Jedno z najlepszych WWDC w historii. Przez cały keynote co chwile czymś nowym zaskakiwali. Testuje betę iOS 8 i bardzo ciekawie to wygląda. Siry ma już dyktowanie po polsku co pewnie zapowiada pełny język polski we wrześniu Niestety w becie Yosemite jeszcze nie ma wszystkich "fjuczerów", ale i tak jest bardzo ładnie. Obawiałem się tego spłaszczenia systemu, ale wyszło bardzo zgrabnie. No i Swift, obiektowy bez c, to duże uproszczenie dla mniej zaawansowanych programistów.
 17. To prawda, ale na dobrze skonfigurowanym wordpressie nie powinno być z tym problemu.
 18. ,,Psychologia Par'' - blog

  Niby całkiem ładnie, ale jakoś tak "niezgrabnie". Zmniejszyłby mimo wszystko ilość ładowanych wpisów na głównej. Powiększyłby troszkę logo bo jest nieczytelne. Rozjaśnienie tła to dobry pomysł. Kolor czcionki jaki by obecnie pasował to bardziej ciemny brązowy niż czarny, np. #401706 Nie podobają mi się też tak bardzo wąskie strony, kontener z wpisami na głównej poszerzyłby o 1/2 tego co jest, ale to moja subiektywna opinia już. Ogólnie całkiem nieźle.
 19. Wystarczy wczytywać czcionkę z katalogu a nie z GF i prawidłowo ustawić kolejność w CSS.
 20. WWDC 2014

  Na nadmierną frustrację Polityka firmy jest taka a nie inna. W zasadzie to ich sprawa. Jeżeli chcesz otworzyć sklep i sprzedawać gumy do żucia po 50 zł za paczuszkę a pracownikom każesz klaskać nikt ci tego nie zabroni.
 21. WP - oddzielne posty

  http://www.webhostingtalk.pl/topic/47832-moja-strona-portfolio/ webdesigner i webdeveloper pyta jak dodać marginesy w CSS ?
 22. Forumdyskusyjne.org - forum dyskusyjne

  taaaak, 9512 Napisanych postów 254 Wszystkich użytkowników pierwsze lepsze w google forumowisko.pl "Napisanych postów 2983334 Wszystkich użytkowników 198840" Nie jest nawet blisko największych. Są jeszcze dużo większe fora w Polsce, ale wziąłem pod uwagę ogólnotematyczne i nie związane z żadną instytucją, wydawnictwem, marką itd. Co do oceny to niby co można ocenić. Wgranie IPB, zostawienie domyślnego stylu i zamiast logotypu wstawienie tekstu i ludzika z wyszukiwarki, do którego nie masz nawet żadnych praw? Nie ma tutaj praktycznie żadnego twojego wkładu więc ten post to bardziej rozpaczliwa próba promocji niż faktycznie poddanie strony ocenie użytkowników. Ponadto nie przyjmujesz do siebie żadnej krytyki i bluzgasz ludziom którzy wyrazili swoją opinię. Opinie są niepochlebne bo nie ma czego chwalić. Forum jest bardzo słabe i powinieneś to przyjąć z godnością i zabrać się za poprawianie, albo dać sobie spokój.
 23. Moja strona - Portfolio

  Strona jest niedopracowana w kodzie. Widać, że korzystałeś z gotowców, ale nie spasowałeś tego dokładnie. Kod jest niepoprawny w wielu miejscach. Łączysz html 5 ze starszymi, przykład menu w html5 powinno wyglądać tak: http://www.w3schools.com/tags/tag_nav.asp po co ci tam jeszcze listy? Ogólnie mieszasz sekcje html5 ze starymi znacznikami i dodajesz wiele niepotrzebnych kawałków kodu. Fajnie, że chcesz pisać strony, ale najpierw polecam nauczyć się tego dobrze a potem oferować klientom swoje usługi. Bo tworzenie portfolio z błędami to nie jest dobra wizytówka. Chcesz budować strony a nie potrafisz odczytać najprostszych błędów z walidatora, których ponadto nie popełniłeś przez nieuwagę i szybkie klepanie tylko na prawdę nie zauważasz ich w kategorii błędów i nawet nie wiesz dlaczego są błędami? No i naucz się poprawnie pisać chociaż w HTML, CSS i JS
 24. Fajnie, ale chyba nie za bardzo wiemy o co chodzi...
×