Skocz do zawartości

ESTcobs

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

3 obserwujących

O ESTcobs

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Metody kontaktu

 • Skype
  ESTcobs
 1. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Pytanie - gdzie widzisz te miasta? Co nie znaczy że nie mogliby uzupełnić rekordów WHOIS dopisując rejon. Póki co z takim rozwiązaniem to się tylko u mniejszych operatorów spotkałem (100% pul, Neostrada też czasami podaje rejon).
 2. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Nigdy w to nie wątpiłem że Netia nie jest sądem lub że nie mamy w Polsce domniemania niewinności. Pytanie tylko po co w ogóle istnieje skrzynka abuse@inetia.pl skoro dochodzimy do wniosku że równie dobrze mogliby odpalić autorespondera "jako operatorzy chcący utrzymać łącze transparentne nie możemy nic z tym zrobić i oczekujemy na zakończenie postępowania przez organy ścigania" Dziękuje bardzo za pomoc w postaci załączonego cytatu. Przykre że mi nawet nie potrafią odpisać a co dopiero Abonenta pouczyć (wiem że tego nie uczynili bo sami to później przyznali). Co do blokady puli adresów uznam to za żart, moim zdaniem chaos panuje w dzierżawie IP Netii. Pierwszy oktet danego Abonenta zmienił się ponad trzy razy, raz był to 77.253.*.*, później 159.205.*.* a ostatnio 87.205.*.* Jak znasz system przydzielania adresów per rejon to chętnie się z nim zapoznam.
 3. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Nie, wcale mi nie trudno iść na policję - dokładnie czytałbyś posty to wiedziałbyś że jedno postępowanie w sprawie innego użytkownika już się toczy.... od grubo ponad 4 miesięcy. Nie mam zamiaru czekać kolejnych 4 aż Netia dostanie jakiś papierek czy świstek. Jeżeli jestem zmuszony poruszyć niebo, ziemię i forum WHT a uda mi się cokolwiek uzyskać to jestem wygranym. ten post wnosi coś do tematu poza pokazaniem jak bardzo ty jesteś dojrzały? PS dzięki za link do zdjęcia które jest w necie już dobre 3 lata - też umiem korzystać z Google Grafika Jak wyżej, prosiłbym o dokładne zapoznanie się z moimi postami, poza tym zbaczamy z głównego tematu (nie uważam za poważnej dyskusji kiedy nie zapoznajemy się z argumentami drugiej strony, to nie jest targ gdzie jeden drugiego przekrzykuje tylko forum dyskusyjne). Poza tym każde działanie w którym Abonent wykorzystuję usługę do celów sprzecznych z prawem (KK: art. 267, art. 268a) lub dobrymi obyczajami stanowi naruszenie regulaminu świadczenia usług przez grupę Netia (jak i chyba wszystkich operatorów).
 4. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Nie mam zamiaru odpisywać po raz setny że tego typu sprawy nie są załatwniane w jeden dzień czy nawet miesiąc. Udowodnienie winy także nie należy do spraw prostych, przecież z danego komputera mógł korzystać ktoś inny. Oczywiście, zgadzam się że operatorzy powinni zapewnić transmisję od punktu A do punktu B, tylko po co w takim razie podpisujemy z nimi umowy które nie muszą być respektowane - skoro każdy klient może działać na szkodę innych użytkowników do momentu prawomocnego skazania. Kolejna ciekawostka to sens istnienia skrzynek mailowych abuse, po co są skoro operatorzy mają zapewnić jedynie transmisję od punktu A do punktu B, nie ważne czy ta osoba korzysta z usługi w sposób "normalny" czy np. DDoS`uje cudzy serwer. Przecież bez odpowiedniego "papierka" nie powinni się mieszać, racja? Mam szczerą nadzieję że użytkownicy którzy popierają jedyne słuszne rozwiązanie czyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w razie jakichkolwiek ataków nie uciekaja się do banalnych rozwiązań jak odcięcie danego operatora czy zwrócenie się z prośbą z działem nadużyć tylko grzecznie idę na policję i spokojnie czekają na rozwiązanie sprawy, ponosząc szkody aż do momentu skończenia dochodzenia przez organy ścigania.
 5. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  jeżeli chodzi o dynamiczne pule IP "większych" operatorów takich jak dawna Neostrada, Netia, UPC to jest trochę chaos. nie mówię żeby po sprawdzeniu rekordu w WHOIS było napisane że dany adres należy do Jana Kowalskiego, ale spodobało mi się rozwiązanie pewnej lokalnej kablówki która podpisywała każdą pulę adresów IP nazwą firmy + rejonem. poza tym czego Netia ma się obawiać, że nakrzyczy lub naskarży na nich Abonent który sam ma za uszami? wywalczy sobie rabat w drodze postępowania reklamacyjnego + wyrok sądowy gratis. przecież to nielogiczne, dany Abonent będzie ostatnią osobą która będzie podnosiła lament w sprawie braku dostępu do mojego serwera obawiając się czy przypadkiem nie znalazłem czasu na złożenie wyjaśnień w swojej rejonowej prokuraturze (oczywiście jedno drugiego nie wyklucza ale w chwili obecnej na więcej postępować nie mam czasu, chyba że ktoś rzeczywiście mnie zirytuje ale wątpie żeby to był "hacker" korzystający z dynamicznego IP zamiast VPN`u na wyspach dziewiczych lub dalej). dziwię się niektórym użytkownikom tak dociekłej obrony tego Abonenta i najazdów w stylu "jakim prawem w ogóle proszę operatorów o takie przysługi". mam nadzieję że sami w obliczu zagrożenia nie uciekają się do tak banalnych rozwiązań jak odcięcie danego ISP lub zawiadomienie na odpowiedni adres abuse tylko siedzą w trybie całodobowym i pilnują aktywności jednej i tej samej osoby w czasie rzeczywistym. przecież macie na to swój cenny czas, inne środki to dyskryminacja biednego Abonenta który w poważaniu ma prawo polskie. wydawało mi się że odzew użytkowników będzie troszeczkę inny, w końcu WHT to forum związane z webhostingiem i niech pierwszy rzuci kamień ten który nigdy nie miał problemów z jakimkolwiek innym użytkownikiem Internetu.
 6. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Troseczkę Panowie się wypowiadacie w temacie nie mając pełnej wiedzy o tym kto, co i jak dokładnie robi czego ze względu bezpieczeństwa na publicznym forum nie ujawnie. Mogę powiedzieć jedynie że łamie to regulamin Netii oraz większości ISP który zabrania działań na szkodę innych użytkowników sieci Internet oraz wypełnia znamiona czynu zabronionego. Dostarczane przeze mnie logi jednoznacznie identyfikują klienta oraz jego nadużycie niezależnie od przydzielonego adresu IP. Współpraca z działami Abuse usługodawców jest moim zdaniem priorytetowa ponieważ zanim prokuratura zwróci się do operatora w konkretnej sprawie a następnie zaangażuje policję itd. mija cenny czas podczas którego bez współpracy z ISP dany Abonent dalej będzie działał na szkodę moją i innych użytkowników sieci. Nie rozumiem także oburzenia z waszej strony w stylu "jakim prawem PROSZĘ ISP o odcięcie danemu Abontentowi dostępu do MOJEGO serwera", życzę owocnego zbanowania wszystkich pul z dynamicznymi adresami IP (to nie ważne że wtedy ŻADEN Abonent danego ISP nie będzie miał dostępu do mojego serwera, ważne że ISP będzie "fair") oraz cierpliwości w oczekiwaniu na działania organów ścigania (którym postępowanie w sprawie artykułów 267 i 268a kodeksu karnego zazwyczaj troszeczkę zajmuje).
 7. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  mea culpa. pomimo wszystko dziękuje za objaśnienie. to nie jest chyba mój problem, tylko operatora który dostarcza łącze z dynamicznym adresem IP z więcej niż jednej puli. a rozwiązanie problemu jest wykonalne, nawet jeżeli skomplikowane to nie jest niemożliwe. w każdym bądź razie wróćmy do faktów, godny nagany jest fakt braku reakcji, dopiero gdy przypomniałem o sobie na info@netia.pl odpisano że utrzymują łącze transparatne i nie mają możliwości reakcji. dziwne, TPSA miała, Orange miało, nawet zagraniczne "molochy" miały takie możliwości tylko Netia nie ma. W takim razie w jakim celu utrzymywana jest skrzynka abuse@inetia.pl oraz wpis w WHOIS aby wysyłać tam cokolwiek skoro i tak nie mają możliwości...
 8. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Schodzimy z głównego tematu moim zdaniem. Nie wydaje mi się żeby była to rzecz niewykonalna, istnieje przecież jeszcze adres MAC lub konto przez które Abonent uzyskuje połączenie z siecią. Pretensje mam że w przeciwieństwie do pozostałych ISP nic ze zgłoszeniem nie zrobili, nawet nie odpisali że to niewykonalne et cetera. Poza tym to chyba w ich obowiązku jest egzekwowanie umowy którą podpisali z Abonentem (pouczenie go w przypadku łamania regulaminu który zabrania działań na szkodę innych użytkowników sieci Internet).
 9. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Jeżeli wyraźnie nie życzę sobie aby dany Abonent miał możliwość łączenia się z moim serwerem (niezależnie czy jest to wykonanie pingu, sprawdzenie strony czy próba logowania się na skrzynki e-mailowe) a posiada on dynamiczny adres IP to jak powinienem to twoim zdaniem rozwiązać (poza zgłoszeniem tego organom ścigania i oczekiwaniu najbliższych pół roku na sprawę w sądzie?). Mogę odciąć całą pulę należącą do Netii tylko czy przypadkiem za chwilę to ja nie będę tym złym skoro niewinni abonenci utracą dostęp do czego abonenci korzystający z konkurencyjnych łącz ze sprawnymi działami abuse będą mieli dostęp? Moim zdaniem zgłoszenia nadużyć to jeden ze skutecznych i dostatecznie szybkich możliwości rozwiązania problemu.
 10. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Nie popadajmy w skrajności. To tak jak ja zwyzywałbym wszystkich userów WHT oraz członków ich rodzin a później złożył zawiadomienie do prokuratury że właściciel serwisu WebHostingTalk.pl zablokował mi możliwość dostępu do jego własnego forum bez odpowiedniego papierka. Ja nie jestem serwerem A który piszę do Netii aby jednemu z ich abonentów odciąć dostęp do np. konkurencyjnego serwisu B tylko do mojego własnego serwera dedykowanego. Do każdego zgłoszenia nadużycia załączam log oraz opis zdarzenia wraz z wyjaśnieniem, kieruję to z oficjalnej skrzynki której domena pokrywa się z revdns adresu IP mojego serwera.
 11. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Proszę o pouczenie Abonenta aby zaprzestał działań na moją szkodę oraz podjęcia działań mających na celu zapobieżenie takim sytuacjom w przyszłości (zablokowanie Abonentowi dostępu do mojego serwera lub zawieszenie usług - zgodnie z regulaminem o świadczeniu usług który właściciel usługi podpisał - w przypadku Netii jest to rozdział 5, paragraf 14, punkt 1, podpunkty b,c oraz e). Nie potwierdzam. Wielokrotnie kontaktowałem się z innymi, także większymi operatorami (zarówno usługodawcy Polscy jak i zagraniczni) i nie było problemów, kończyło się to reakcją, w tym powiadomieniu że "Abonent został pouczony i wezwany do zaprzestania dalszych działań niezgodnych z prawem". A co do organów ścigania to nie polecam tej drogi, a raczej jako ostateczność - jedna sprawa którą prowadzi prokuratura rejonowa ciągnie się już ponad 4 miesiące.
 12. Netia - Zgłaszanie nadużyć

  Dziękuje, jeszcze dziś napiszę załączając dotychczasową korespondencję
 13. Witam grono WHT, Mam mały problem z Netią. Otóż pomimo zgłoszeń nadużyć ich Abonenta nic sobie z tym nie robią, prośba pouczenia została pisząc kolokwialnie "olana", to samo z prośbą o odcięcie Abonentowi dostępu do mojego serwera (skomplikowane musi być zablokowanie komuś dostępu do jednego adresu IP). Powód? Celem jest dostarczanie maksymalnie transparentnego łącza, to nie ważne że ich Abonent postępuje niezgodnie z prawem polskim oraz działa na szkodę innych użytkowników sieci Internet. Zastanawiałem się nad odcięciem całej ich puli, jednak zablokuje dostęp do serwera innym, niewinnym Abonentom. Z drugiej strony mam lepsze zajęcia niż pilnowanie jednej osoby z dynamicznym IP. Czy znacie kogoś kompetentnego w tej spółce kto mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu? Pozdrawiam serdecznie.
×