Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Noone

Ncse.pl

Polecane posty

ncse.pl - nigdy więcej!

 

założyłem tam konto w 2008 roku i od ręki zarejestrowałem 2 domeny. po ok. miesiącu był jakiś problem techniczny, w ramach wynagrodzenia do tych dwóch domen dostałem w gratisie serwer, teoretycznie 4 GB pojemności i 200 GB transferu rocznego. W praktyce zarówno jedno jak i drugie nie są limitowane. Bazy danych nielimitowane, działają u mnie bez zarzutu. Byłem zachwycony.

 

Schody zaczęły się, gdy chciałem podpiąć domenę od innego rejestratora. Nie można zrobić tego samodzielnie, trzeba napisać do administratora wniosek mailowo. Trochę dziwnie, ale się udało, więc nadal korzystałem z ich usług.

 

Kolejny problem po przeprowadzce w 2009 r. Samodzielnie nie można zmienić adresu zamieszkania. Jak wyżej - wniosek do admina. Napisałem maila i liczyłem, że adres zmieniono. W zasadzie do panelu rzadko wchodzę, pliki wgrywam przez ftp i wsjo. Co prawda faktura za 2009 nie przyszła, ale uznałem, że to wina pijanego listonosza albo skrzata pocztowego i olałem temat, tym bardziej, że faktura przyszła też mailem.

 

Gdy chciałem w 2010 r. podpiąć inną domenę od zewnętrznego rejestratora - postąpiłem jak poprzednio. Tym razem jednak się nie udało. Zacząłem atakować mailami, jednak najczęściej pozostawały one bez odzewu. Ostatecznie się udało, więc uznałem to za wpadkę.

 

W grudniu postanowiłem wszystkie swoje domeny przenieść do jednego rejestratora, więc napisałem odpowiedniego maila m.in. do ncse poruszając temat opłat - zapytałem, czy przy większej ilości otrzymam ofertę cenową zbliżoną do np. masternetu. cisza. cisza. cisza. w styczniu ponowiłem maila. znów cisza. od początku lutego próbuję się z nimi skontaktować telefonicznie. zero odzewu. totalny mamtowdupizm. dziś wnerwiony napisałem do nasku zapytanie, czy da radę przenieść te dwie zalegające w ncse domeny ponad nimi, bo nie chcę ich stracić, zbliża się bowiem termin a ncse nie mam zamiaru płacić ani złotówki.

 

reasumując:

serwer no limits (+)

nieograniczona ilość baz danych (+)

brak jasnego regulaminu (-)

przedłużenie .pl 90 zł netto (-)

brak możliwości edycji czegokolwiek w panelu klienta (-)

brak pełnych danych kontaktowych na stronie (pojawiają się na fv) (-)

brak jakiejkolwiek obsługi klienta (za***isty (-))

 

wniosek - dobry dla małej firmy, urzędu gminy czy szkoły, gdzie wszystko robi się raz: raz się rejestruje, raz wgrywa pliki, raz ustawia domeny; po czym co roku płaci się za odnowienie. dla każdego innego - lepiej już idźcie do nazwa.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Podsumowując dużo biurokracji i olewające klienta BOK. To faktycznie wszystko żeby raz zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze ciekawiej, niż myślałem. odpowiedź od nasku ws. transferu domeny od ncse bez udziału ncse jest następująca:

Uprzejmie informuję, iż podmiot o nazwie ncse nei jest partnerem NASK w zakresie rejestracji i utrzymania domen .pl

 

sprawdziłem więc w whois kto jest faktycznie moim rejestratorem a tam kolejna niespodzianka:

Consulting Service Robert Siebielski

ul. Domaniewska 35A lok.1B

02-672 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 8538888

 

Napisałem do nich maila z prośbą o pomoc ws. przeniesienia domen.

 

Wygląda na to, że ncse.pl to krzak bez zaplecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ncse.pl to krzak bez zaplecza.

Umowa z NASKiem nie definiuje tego czy firma jest czy nie jest krzakiem. Owszem bezpośrednie partnerstwo może być wyznacznikiem wyższej pewności ale jest wiele pośredników w zakresie sprzedaży domen i niczym to nie ujmuje tym firmom, które z tego korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze ciekawiej, niż myślałem. odpowiedź od nasku ws. transferu domeny od ncse bez udziału ncse jest następująca:

 

 

sprawdziłem więc w whois kto jest faktycznie moim rejestratorem a tam kolejna niespodzianka:

 

 

Napisałem do nich maila z prośbą o pomoc ws. przeniesienia domen.

 

Wygląda na to, że ncse.pl to krzak bez zaplecza.

 

Jeśli się nie znasz, nie wysuwaj pochopnych wniosków. Consulting Service to hrd.pl - rejestrator używany przez większość firm hostingowych.

Jeżeli firma ma prawidłowy REGON (validator http://www.stat.gov.pl/regon/) to nie jest krzakiem (teoretycznie).

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kat to taki mały SKNERA, za to że nie obniżyli mu domen do poziomu masternetu, teraz będzie pisał co najgorsze o tej firmie. (swoją drogą ciekawe dlaczego masternet ma takie ceny domen skoro wszyscy inni mają dużo wyższe, home.pl, nazwa.pl, ibc.pl, az.pl, superhost.pl itd.)

 

Zanim napiszesz kupę bzdur to sprawdź, ..... i tak:

- w nazwa.pl i home.pl czyli dwóch największych dostawców hostingu w Polsce, a z jakichś przyczyn także dopisywanie zewnętrznych domen do DNS zgłasza sie mailowo lub telefonicznie, czyli tak jak w ncse.pl... Czyli pewnie są ku temu przesłanki.

- zmiana danych w Panelu... to też wykazałeś się brakiem znajomości, nawet w home.pl czy nazwa.pl mimo że zmienisz to w panelu musisz wysłać faksem wygenerowany wniosek faxem albo listownie.. w ncse.pl wysyłasz e-mailem a przysyłają ci wniosek e-mailem i zmieniają dane.. czyli prawie to samo

 

... i to nie jest biurokracja... to ochrona twojej domeny, aby ktoś jej w prosty spsób nie przejął.

 

GRATULUJĘ PROFESJONALNEGO OBSMAROWANIA... przynajmniej v220.pl się cucieszył.

 

Reasumując:

- to nie biurokracja, to procedury

- można się do nich dodzwonić, ..... to może sprawdzić każdy, komu nie szkoda 30 groszy.

- na e-maile też odpowiadaja - to akurat można sprawdzić za darmo ;-)

- domeny dopisują telefonicznie... wiec nie trwa to wiecej niż 15minut, a w porównaniu z czasem propagacji nie jest takie długie.

- tak jak pisali poprzednicy, kupowania domen od partnerów to nic złego, np home.pl kupowało domeny .net .com przez http://www.tucows.com/ i nie świedczy to o nich że nie mają zaplecza.

- jeżeli ponownie ktoś nie jest sknerą, to może sprawdzić ich usługi ryzykując 1pln za roczny hosting - gdzie nie ma obowiązku odnowienia ani innych ukrytych kruczków.

- ceny odnowień domen .pl w nazwa.pl - 100pln, home.pl 99pln, ncse.pl 90pln - czyli raczej podobny poziom... no fakt masternet ma dużo taniej.. ciekawe dlaczego?

 

... jak nie wiadomo o co chodzi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę że kat to taki mały SKNERA, za to że nie obniżyli mu domen do poziomu masternetu, teraz będzie pisał co najgorsze o tej firmie. (swoją drogą ciekawe dlaczego masternet ma takie ceny domen skoro wszyscy inni mają dużo wyższe, home.pl, nazwa.pl, ibc.pl, az.pl, superhost.pl itd.)

 

Bo masternet postanowił tak sobie ustawić? Firma NCSE.PL jako reseller hrd również mógłby ustalić sobie niższe ceny domen (jeśli tylko by chciała), jednak postanowiła tak nie robić - jej sprawa. Zasłanianie się wyższymi cenami w home.pl czy nazwa.pl jest bez sensu. Każda firma ma swoją politykę cenową i czepianie się, że gdzieś jest taniej a gdzieś drożej jest bezpodstawne. Każdy idzie tam, gdzie mu pasuje. Doszukiwanie się na siłę przekrętów ("ciekawe dlaczego u nich tak tanio") - lepiej zostawić służbom do tego powołanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

że gdzieś jest taniej a gdzieś drożej jest bezpodstawne. Każdy idzie tam, gdzie mu pasuje. Doszukiwanie się na siłę przekrętów ("ciekawe dlaczego u nich tak tanio") - lepiej zostawić służbom do tego powołanym.

 

Drogi Grzegorzu, nie doszukiję się przekrętów i nigdzie o tym nie pisałęm. Bardziej ciekawi mnie dlaczego masternet kupjąc domeny z hrd.pl za np 42pln sprzedaje je po 45, gdzie jak wiadomo wydruk faktury, kupna znaczka, zaksiegowanie faktury tez kosztuje, a nie wierzę ze dokładają do interesu

Byc moze jest coś o czym nie mam pojęcia... a chętnie bym się dowiedział.

 

.. jednak od sugerowania przekrętów jestem DALEKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

W jednym duzym miescie w Polsce, Miedzynarodowy supermarket (albo hipermarket...) kupuje ryby od firmy z malego miasteczka za 20 zl/kg. Natomiast sprzedaja je za 10 zl/kg.

 

Kowalski idzie do tego sklepu bo kolega mu powiedzial ze tanie ryby sa. Kowalski wchodzi a ryby na samym koncu sklepu. Z zamiarem kupna jedynie ryb, przechodzi przez caly sklep ale zauwaza ze wiele (nie potrzebnych, bo juz je ma w domu) rzeczy ktore widzi, moglyby mu sie przydac, no to bierze mleko, chleb, czekolade, wodeczke :) itp. Potem przechodzi przez dzial z zabawkami i widzi fajny prezent dla syna tez bierze do wozka. Wreszcie idzie do dzialu z rybami i bierze ryby za 10 zl/kg. Idzie do kasy i znowu cos znajdzie (nie) przydatnego i tez bierze. Idzie do kasy i placi 200 zl, a mial zaplacic jedyne 10 :/...

Sklep zarabia na innych produktach ktore napewno sie sprzedadza, a zniza ceny produktow ktore nie moga stac pare miesiecy.

 

Tak samo ta firma, moze zarabiac na serwerach www, i dokladac do domen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyszło niepotrzebne bicie piany, a nie to było moim zamiarem.

 

swoją opinię o ncse wydałem nie na podstawie cen za domeny, tylko z powodu kompletnego braku kontaktu / fatalnej obsługi, przynajmniej wobec mnie. Wczoraj byłem, mówiąc kolokwialnie, wnerwiony, ponieważ myślałem, że nie uda mi się domen przenieść. dziś napisałem do ConsultingService maila ws. przeniesienia do innego operatora - wszystko jest na dobrej drodze i jutro powinno być po temacie.

 

eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- w nazwa.pl i home.pl czyli dwóch największych dostawców hostingu w Polsce, a z jakichś przyczyn także dopisywanie zewnętrznych domen do DNS zgłasza sie mailowo lub telefonicznie, czyli tak jak w ncse.pl...

 

 

Od kiedy to w home.pl i nazwa.pl zgłasza się telefonicznie lub e-mailowo podpięcie domen? Korzystałem z kont w jednej i drugiej firmie i nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Nawet transfer domeny (za pomocą authinfo) odbywa się bez kontaktu z nimi. Wszystko jest wykonywane automatycznie.

 

Tak tylko chciałem dodać bo trochę ten tekst mnie rozśmieszył. Co do opinii o tej firmie to nic nie dodam bo z ich usług nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Grzegorzu, nie doszukiję się przekrętów i nigdzie o tym nie pisałęm. Bardziej ciekawi mnie dlaczego masternet kupjąc domeny z hrd.pl za np 42pln sprzedaje je po 45, gdzie jak wiadomo wydruk faktury, kupna znaczka, zaksiegowanie faktury tez kosztuje, a nie wierzę ze dokładają do interesu

Byc moze jest coś o czym nie mam pojęcia... a chętnie bym się dowiedział.

a no taka, że znaczki to np. stały koszt wkalkulowany w działalność firmy, faktury robi pracownik który i tak dostaje pensję,

a tańsze domeny mogą zachęcić do zakupu np. serwera do nich, zarabianie na domenach (rejestracja, czy bardzo drogie przedłużenie) już bardzo dawno stało się niemodne ... wręcz odstrasza klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×