Skocz do zawartości
vilgefortz

Uwaga Nowi Naciagacze Domenowi Gnets !

Polecane posty

Oto mail ktory dzis otrzymalem:

 

Witam.

 

Informacja w sprawie nazwy XXXXXXXXXXX Wynikła taka sytuacja: w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zlecenie od klienta z Sopotu, który zgłosił się do naszej firmy z prośbą o utworzenie oraz zarejestrowanie strony internetowej pod adresem takim jak Państwa z tym, że na domenach: .eu .com .net .info .biz

 

.eu

.com

.net

.info

.biz

 

Nie chcąc działać na szkodę Państwa firmy informujemy o zaistniałej sytuacji i kierujemy do Państwa uprzejme zapytanie czy będą chcieli Państwo zarejestrować swoją firmę na tych domenach, czy nie będzie to kolidowało z Państwa działalnością.

Z informacji jakie posiadam osoba, która ubiega się o Państwa nazwę jest osobą prywatną i nie posiada konkretnych argumentów, dlaczego chce dokonać blokady takiego adresu na podanych wyżej domenach.

 

-Przedstawiam ofertę firmy GNETS POLAND Sp. z o.o.

 

Opłata dotycząca jednej domeny za cały pakiet to 250,00 zł . Jest to opłata jednorazowa wnoszona do Naszej firmy, za okres 2 lat. Po upływie tego okresu, roczna opłata za domenę ulega zmniejszeniu i wynosi 78,00 zł za zapewnienie bezpieczeństwa Państwa domenie (ta opłata jest stała i wnosi ją każdy posiadacz domen międzynarodowych i europejskich).

 

 

W cenę pakietu wchodzi:

-założenie domeny np.: .eu .com .net .info .biz

 

-przesyłanie strony z domeny np.: .eu .com .net .info .biz na .pl

 

-zabezpieczenie

-automatyczne ponawianie

-przekierowanie skrzynki e-mailowej

 

 

Jeśli macie Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt:

marcel@gnets.eu

tel. kontaktowy: (091) 8841400

 

Proszę o szybką odpowiedź,

 

Dziękuję

Marcel Szreder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle nieźle, choć wciąż wykorzystują ten sam schemat... Parodia. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nieźle nieźle, choć wciąż wykorzystują ten sam schemat... Parodia. Pozdr.

 

Ciekawe czy musi trafic na kogos z PiSu zeby ktos wzial takie firmy "za dupe" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli trafia na paru naiwnych, to moze przynajmniej zrobia cos ze swoja strona ;) Trzeba uwazac i rozsiewac takie info, zeby mniej wtajemniczeni nie dali sie w to wkrecic... A tak w zasadzie chyba lamia prawo tylko w 1 kwestii, tj rozsylania ofert na email, ktorych nie zamawialismy - a tak to reszta niestety raczej legalna.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli trafia na paru naiwnych, to moze przynajmniej zrobia cos ze swoja strona ;) Trzeba uwazac i rozsiewac takie info, zeby mniej wtajemniczeni nie dali sie w to wkrecic... A tak w zasadzie chyba lamia prawo tylko w 1 kwestii, tj rozsylania ofert na email, ktorych nie zamawialismy - a tak to reszta niestety raczej legalna.. Pozdrawiam.

 

Lamia prawo wprowadzajac klienta w blad, ze ktos chce jego domene. Nie jestem prawnikiem, ale napewno da sie to podcziagnac pod jakis paragraf.

 

Co do wyslania ofert mailem to oni najpierw dzwonia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamia prawo wprowadzajac klienta w blad, ze ktos chce jego domene. Nie jestem prawnikiem, ale napewno da sie to podcziagnac pod jakis paragraf.

 

Nie jestem prawnikiem, ale znam prawnika, który jak dziecko dał się e-naciągnąć na takie tam badziewia.

 

Nie da się. Po pierwsze - oni nie muszą udowadniać, że mówią prawdę o jakimś zagadkowym kliencie, ale to im trzeba udowodnić, że to oni kłamią, co jest w praktyce niemożliwe, choćbyś detektywa zatrudnił ;p

 

Po drugie jeszcze Ciebie oskarżą o działanie sprowadzające się do znieważenia ich wizerunku. Ten Szreder poprosi sąsiada, żeby powiedział, że się takimi domenami "interesował" i jeszczego go będziesz musiał przeprosić :/

 

 

Aby takie działania były poza prawem, trzeba zmian w takim prawie...

 

 

...zresztą jak znam życie... jest to firma z Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drugie jeszcze Ciebie oskarżą o działanie sprowadzające się do znieważenia ich wizerunku. Ten Szreder poprosi sąsiada, żeby powiedział, że się takimi domenami "interesował" i jeszczego go będziesz musiał przeprosić :/

 

Aby takie działania były poza prawem, trzeba zmian w takim prawie...

...zresztą jak znam życie... jest to firma z Niemiec?

 

Sa z Polski: GNETS POLAND Sp. z o.o.

A co do Szredera niech skarzy, poradze sobie.

 

Pozdrawiam

 

Vil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja domeny gnets.szczecin.pl ~25 złotych

Hosting roczny z przekierowaniem domeny na ten wątek ~60 złotych

Pozycjonowanie w Google na hasło 'gnets' poniżej 50.000 hitów ~50 złotych

 

Radocha że Gnets Sp. z o.o. nie zdobędzie ani jednego klienta spośród tych, którzy umieją posługiwać się Googlem - bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oni to jeszcze przynajmniej dzialaja w jakichs ramach przyzwoitosci, bo czarno na bialym pisza co sprzedaja i klient ma swiadomosc co kupuje.

 

Dla mnie numer jeden to nadal Lerkins Group. I tych to nalezy tempic do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, oni to jeszcze przynajmniej dzialaja w jakichs ramach przyzwoitosci, bo czarno na bialym pisza co sprzedaja i klient ma swiadomosc co kupuje.

 

Dla mnie numer jeden to nadal Lerkins Group. I tych to nalezy tempic do oporu.

 

Witamy i pozdrawiamy pracownika Gnets Sp. z o.o. (w organizacji). Spieszę donieść że zablokowałem domenę gnets.szczecin.pl - tak na wszelki słuczaj.

 

A oto treść pisma które przysłali naszemu Klientowi:

 

GNETS POLAND Sp. z o.o.

w organizacji

Ul. Kniewska 2k

70-846 Szczecin

Regon: 320205390

 

GNETS POLAND

SP. Z O.O.

Tel: +48 91 88 41 400

Fax: +48 91 88 41 432

e-mail: administracja@gnets.eu

 

Witam.

Do naszej firmy zgłosił się klient, który chciałby sobie założyć stronę internetową o nazwie takiej samej jak Państwa, czyli www.nazwafirmy tylko, że na domenach eu, com, net, info, biz, org

Zgodnie z kodeksem Icann przyznaliśmy Państwu prawo pierwszeństwa do rejestracji się na tym adresie i dlatego potrzebuję Państwa decyzji. Osoba, która ubiega się o ten adres jest osobą prywatną i nie posiada konkretnych argumentów, dlaczego chce dokonać blokady takiego adresu.

 

Przedstawiam ofertę firmy GNETS Poland.

 

Opłata za cały pakiet (jednej domeny) to 250,00zł na dwa lata. Jest to opłata jednorazowa wnoszona do Naszej firmy. Po upływie 2 lat płacą Państwo rocznie 78,00zł korporacji ICANN za zapewnienie bezpieczeństwa Państwa domenie (ta oplata jest stała i wnosi ją każdy posiadacz domeny)

·W cenę pakietu wchodzi:

-założenie domeny np.info

-przesyłanie strony z domeny np.info na pl. i odwrotnie

-zabezpieczenie

-automatyczne ponawianie

-przekierowanie skrzynki Emila

 

 

Jeśli macie Państwo jakieś pytania dotyczące pakietu, prosimy o kontakt:

Tel. (091) 88-41-4000

 

W Naszej firmie nie wypożyczają Państwo domeny np.info, tylko staje się jej właścicielami!!! ( to znaczy, że może Pan później wystawić na aukcji nazwę pod domeną np.info ewentualnie przenieść na inny serwer).

 

 

www.icann.org

 

.

GNETS Poland Sp.z o.o.

Ul.Kniewska 2 K

70-846 Szczecin

POLSKA

REGON 32025390

 

patrycja@gnets.eu

 

tel. kontaktowy: (091) 88-41-400

 

 

Proszę o szybką odpowiedź

Patrycja Ros

 

Podkreślenia i wyróżnienia poważniejszych błędów ortograficznych i gramatycznych moje.

 

Odpowiedź naszego Klienta:

Szanowna Pani

Ponieważ nie jestem informatykiem i prawdopodobnie nie zrozumiałem podawanych przez Panią informacji telefonicznie, a odpowiadam za bezpieczeństwo firmy, także i w internecie, uprzejmie proszę o sprecyzowanie zagrożeń dla naszej firmy lub negatywnych konsekwencjach jakie mogą wyniknąć jeżeli nie skorzystamy z Państwa oferty?

Na to GNETS Sp. z o.o. (w organizacji):
Witam.

Osoba prywatna, która chce zarejestrować Państwa adres w interneci chce również wypozycjonować tą stronę tak aby była ona na wyszukiwarkach jako pierwsza. Jeżeli to uczyni to jest duze prawdopodobieństwo, że wpisując nazwę Państwa firmy na wyszukiwarki to jego strona bedzie w odnajdywana jako pierwsza a nie wiemy co klijent chce umieścić na tej stronie poniewaz ma ją wykonaną we własnym zakresie i nawet nam nie chce zdradzić co ona będzie zawierała. W takim przypadku my nie będziemy odpowiadać za treść tej strony.

Jest również mozliwość, iz klijent chce dokonac wykupu tych domen z Państwa nazwa w celach handlowych.

 

Mało się znam na spółkach z o.o., ale prawie wszystkie z którymi miałem kontakt, trzymają jakiś poziom, do czego zalicza się m.in. zatrudnianie pracowników umiejących gramatycznie i ortograficznie posługiwać się językiem urzędowym danego kraju. W tym przypadku moim zdaniem mamy do czynienia z cwanymi dzieciakami lub studentami, którzy zwęszyli łatwą kasę w wykorzystaniu ludzkiej naiwności, ignorancji czy niedoinformowania.

 

Jeżeli natomiast jest to organizacja przestępcza bardziej zorganizowana, tym bardziej cieszę się że sobie dziś z rana przyblokowałem domenę gnets.szczecin.pl. Pożyjemy - zobaczymy. Dla dobra naszych Klientów hostingowych możemy wydać 23 złote na domenę i zlecić informatykowi spozycjonowanie jej w wyszukiwarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mojego klienta zaatakowała nowa "firma" Kontakt czy jakoś tak, schemat identyczny jak w Lerkins Group nie mam jeszcze pełnej informacji na ten temat bo klient powiadomił mnie telefonicznie. Jak coś sie dowiem o nowych oszustach to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie numer jeden to nadal Lerkins Group. I tych to nalezy tempic do oporu.

 

O, przepraszam najmocniej za wytknietego ortografa :-). Niestety tak czasem mam, ze jak pisze bez ogonkow to nie mam wyczucia. Przepraszam, jest mi wstyd ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co mi wiadomo firma Euweb (druga nazwa EuropaWeb) podzieliła się teraz na dwie firmy i to jest zapewne ta druga (niby nowa).

No cóż, najwidoczniej wiele ludzi daje się naciągać skoro tak długo działają na rynku!!!

 

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest skuteczny bo na ~60 moich klientów ~50 ma domeny .pl i obdzwonili juz chyba 15 firm z tych firm na szczęście tylko jedna (duża firma) dała sie naciągnąć przez Lerkins.

 

Miałem fakturę Lerkinsa w ręku jak szef tej firmy mnie opierd... za to ze zapłacił za nic. Co miłem im powiedzieć że to nie moja f-ra i dali się zrobić w bambuko? Po dokładnej analizie statystyk moge stwierdzić ze poruszają sie po portfolio firm webmasterskich i dotarli do mnie z katalogu onetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie łamia prawa.

jesli podałeś gdzies swój adres meilowy czy stronę internetową tzn ze godzisz się z dostawianiem tego typu wiadomosci.

 

Wystarczy tez że sami do siebie wysąli meila iż chcą kupić taką damoenę i mają podkładkę iż rzeczywiście ktoś chce takie coś zrobic

 

Udowodnij ze jest inaczej.

 

niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja udowodnię :)

Art. 286. § Kodeksu Karnego

1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

czasem nawet kilkunastrokrotne zawyzenie rynkowej ceny domen jest doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzania mieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja udowodnię ;)

 

czasem nawet kilkunastrokrotne zawyzenie rynkowej ceny domen jest doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzania mieniem :)

Sądzisz, że "nie zabezpieczyli" się przed tak znanym paragrafem :)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z Gnets również miałem okazję się już spotkać - podzielam zdanie na temat "cwanych dzieciaków" bo styl działania to sugeruje.

 

Natomiast co do działań pokroju Lerkins - rozmawiałem w tym temacie z NASK i do czasu gdy sami Klienci nie będą się skarżyć bezpośrednio do NASK - niewiele mozna wskórać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do mnie też zadzwonili i chce podziekowac, bo własnie wykupienie tej informacji sie oplacilo..google- gnets- wiem, ze nie musze sie stresować

google robi swoje..:)

naprawde thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×