Skocz do zawartości
juventinio

Hosting pod prywatna galerie. VPS?

Polecane posty

Witam, planuje przygotowac sobie prywatna galerie, przegladac beda ja tylko moi najblizsi znajomi wiec ruch bedzie znikomy. No i stad pytanie, gdzie to ulokowac? Co wykupic? Jakis tani vps? Czy to zbyt duzo? 

 

Ps. Przy okazji podrzuccie jakies ciekawe gotowe skrypty foto-albumów. Pisanie własnego raczej mija sie z celem, no chyba ze rzeczywiscie nie ma nic godnego uwagi.

 

 

 

 

Miejsce pod galerie, powiedzmy 10gb wystarczy, max 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zerknij na ofertę dhosting.pl (jestem tam od kilku lat i ani razu się nie zawiodłem), a jeśli chodzi o prostą galerię to polecam zenphoto.

 

a bardzo tanie domeny .pl możesz znaleźć w mojej stopce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze ? do tego to chyba najtaniej i najlepiej jakiś hosting typu unlimited. hostnine ( polecam) na pewno da radę. o pojemność się nie musisz martwić i za cenę mniejszą niż 200zł/rok masz wszystko to co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo nawet najtańsza oferta dhosting powinna spokojnie wystarczyć - mam galerię ze zdjęciami z pewnej imprezy w wa-wie i nie wykorzystuje ona tych 15gb transferu / m-c. a odwiedza ją około 1k uu / m-c.

 

jedyny problem może być z dyskiem, jeśli będzie dużo tych zdjęć i będą one niezłej jakości to faktycznie lepiej brać np hostnine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie mysle wystarczy 3-4 gb transferu miesiecznie oraz 5-10 gb miejsca na zdjecia, pliczki. Nic wiecej. Moze ktos ma jakas indywidualna oferte? Naprawde nie zuzyje duzo transferu :) Mysle ze platnosc na pol roku badz rok z gory bedzie chyba najlepsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz też zerknąć np na masternet - 10gb dysku i 50gb transferu miesięcznego za jedyne 150zł netto rocznie, a w aktualnej promocji 105zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie zdecydowanie nie potrzeba az tyle transferu, 1/10 wystarczy. Moze znajdzie sie cos tanszego, jezeli nie to chyba wole juz jakiegos najtanszego VPS'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod takie zastosowania daruj sobie VPSa. Na galerię, szczególnie taką, któa nie będzie generowała dużego ruchu wystarczy Ci zwykłe konto współdzielone za kilkadziesiąt złotych rocznie. Najlepiej skontaktuj się z firmami oferującymi hosting, czy nie sprzedaliby Ci konta o konkretnycvh parametrach (czyli np. 5GB miejsca i 10GB transferu).

Albo po pstostu wrzuć fotki na Picasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pewnej chwili nie płacisz za transfer, tylko w ogóle za jakość.. nie znajdziesz dobrej rzeczy za 10zł "bo mi potrzeba mało transferu".. szczególnie przy (aż przetarłem oczy) takiej ilości dysku

no a na VPSie trzeba się znać... i po co w ogóle tutaj VPS? Chyba, że chodzi o pojemność, bo w sharedzie to fakt - czasem jest problem z zapełnieniem paru giga... wszystkiemu "winien" overselling powszechnie stosowany na hostingu dzielonym..

 

Weź sobie cokolwiek z tego, co ludzie tu polecają... ba, może nawet w promocji jakąś nazwa.pl czy coś..

W sumie to nie wiadomo co Ci doradzać, bo nie dałeś widełek cenowych...

 

Można pi razy drzwi powiedzieć, że "jakość" zaczyna się od 60zł rocznie za niezbyt wypasiony konfig (np. 1/10)... tutaj te "5/10GB na zdjęcia" jest niepokojące i rzeczywiście może być problem... w ofertach shared hostingu masz jakiś stosunek przeważnie, że np. 1/10 albo 2/10.. ale nie wiem, czy gdzieś znajdziesz 10/10 albo 10/5...

 

m.p proponuję zluzować z tym DH... nie, żebym był przeciwny firmie, ale nie musisz co dwa posty tego pisać...

 

Co do albumów, to prosty i przyjemny jest np. zen photo (zen-photo.org czy jakoś tak)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 -100 zl rocznie brutto. 

 

zarzadzanie vps'em raczej nie sprawi mi wiekszego problemu :D

 

licze na jakas indywidualna oferte, popytam tez sam w firmach hostingowych. Jezeli sie takowa nie trafi to wole dorzucic troche groszy i wziasc VPSa, moze nawet jakiegos mocniejszego. Wtedy moge tam postawic jakis serwerek CSa dla znajomych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
50 -100 zl rocznie brutto.

 

zarzadzanie vps'em raczej nie sprawi mi wiekszego problemu :D

 

licze na jakas indywidualna oferte, popytam tez sam w firmach hostingowych. Jezeli sie takowa nie trafi to wole dorzucic troche groszy i wziasc VPSa, moze nawet jakiegos mocniejszego. Wtedy moge tam postawic jakis serwerek CSa dla znajomych.

 

Za VPS chcesz zapłacić 50 / 100 zł brutto / rok ? fajnie ciekawe kto w PL da Ci tak tanio chyba że lokalizacja PL nie musi być to znajdziesz coś (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie również to rozbawiło.. 50/100zł brutto na rok.. i "jakiegoś mocniejszego VPSa".. hehe.. widzisz Active Hosting/Hitme/eFuturo i inne takie tam co żeście z rynkiem zrobili ? : ))P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Mnie również to rozbawiło.. 50/100zł brutto na rok.. i "jakiegoś mocniejszego VPSa".. hehe.. widzisz Active Hosting/Hitme/eFuturo i inne takie tam co żeście z rynkiem zrobili ? : ))P

 

Ja już nawet nie mam zamiaru schodzić poniżej 20 zł za VPS na Xen'ie, promocji też nie robię, bo i po co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co może nie doczytał że to są opłaty miesięczne za VPS-a;)

 

Bo nawet licząc 20 PLN na m-c * 12 = 240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mocniejszy VPS" to nie 100 zydli rocznie, ale miesięcznie. Niestety, za RAM i moc procka trzeba słono płacić. Nawet w Stanach nie znajdziesz nic sensownego za mniej niż $30 miesięcznie, różnica będzie taka, że w PL za stówkę będzie VPS na łączu 5-10mbps a w USiech dostaniesz te 100mbps, za to ping będzie >150ms.

Najtańszy VPS, jakiego udało mi się kiedyś ustrzelić, to badziewiak na P4 2.4GHz, 5GB miejsca, 128MB RAMu (256MB burst). Kosztował co prawda tylko 3 baksy miesięcznie (czyli rocznie wychodziło ok. 100zł), ale nie dość, że mulił jak diabli, to jeszcze uptime serwera-matki był poniżej 80%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale 100 zl to bylo w przypadku hostingu. VPS to inna bajka, jakies 40-50 zl miesiecznie.

 

zreszta mozna sie domyslic

 

Jezeli sie takowa nie trafi to wole dorzucic troche groszy i wziasc VPSa, moze nawet jakiegos mocniejszego. Wtedy moge tam postawic jakis serwerek CSa dla znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą VPS OpenVZ:

 

Przestrzeń dyskowa: 20 GB

 

Pamięć operacyjna: do 512 MB

 

Zegar procesora: 30% - do 800 MHz

 

Miesięczny limit transferu: 100GB

 

1 publiczny adres IP

 

Lokalizacja: Polska, Gdańsk

 

Dostęp root

 

Możliwość instalowania własnego oprogramowania

 

Autorski panel administracyjny

reinstall/reboot w języku polskim

 

Automatyczna aktywacja po pierwszej płatności!

 

IPv6: dostępne klasy adresowe /64

 

Cena 45 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×