Skocz do zawartości
bASteker

Insane, Hekko, Cal

Polecane posty

Zastanawiałem się nad wyborem hostingiem pod www (będzie tam tylko forum na około 100 użytkowników), już praktycznie byłem zdecydowany na konto Biznes Start od Insane, jednak kilkudniowa awaria spowodowała, że zacząłem się zastanawiać.

 

Jak narazie biore pod uwagę oferty Insane (Biznes Start), Hekko (MediumPack) i Cal (Ace).

 

Od Insane dostaje:

Aż 4 GB przestrzeni dyskowej na pliki i pocztę

Aż 20 GB transferu miesięcznego

za 59 zł 78 gr z VAT

Od Hekko:

2GB przestrzeni dyskowej

Transfer Miesięczny: 10GB

za 68,32 zł (z VAT)

Od Cal:

2 GB powierzchni dyskowej

10 GB transferu miesięcznie

za 50zł (nie wiem czy z VAT ale znająć życie to pewnie nie :D )

 

Co wybrać?

Plusem insane jest dostęp do shella

Plusem Hekko jest jest domena w promocji

 

Czekam na opinie (również wyżej wymienionych firm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Insane dostajesz więcej przestrzeni dyskowej, więcej transferu i jeszcze masz taniej, więc nad czym tu się zastanawiać :D

Ostatnio mają problemy ale miejmy nadzieję, że wszystko minie jak zły sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że wzieles tutaj tylko pod uwage parametry, a nie jakośc usług :D

więc radze poczytac również opinie o tych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wybrać?

Plusem insane jest dostęp do shella

Plusem Hekko jest jest domena w promocji

My także dodajemy domenę PL do każdego konta, nie zależne od okresu na jaki wykupujesz pakiet :D

Ceny są faktycznie bez VAT.

 

No i z każdej z tych firm jest jakiś przedstawiciel na forum.

Ogólnie jest w czym wybierać :] i zapraszam serdecznie do Nas - 7 dniowy test konta jest całkowicie bezpłatny.

 

Make your choice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc radze poczytac również opinie o tych firmach.

No właśnie czytałem i generalnie opinie o tych firmach są pozytywne dlatego pytam jeszcze raz tutaj.

Uptime nie musi być super dobry w granicach 99% (choć nie obraże się jak taki będzie :))

Dlatego zastanawiam się co wybrać :D

Chyba przetestuje wszystkie konta na raz i zobacze, które mi się najbardziej spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie sam odpowiedzieć i zamówiłem konta u wszystkich 3 usługodawców.

Przetestuje tu każde z nich i podziele się opiniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hekko i od dziś cal. Hekko mogę polecic z czystym sumieniem ;-) cal sie okaze za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

A ja mam wszystkie 3. Używam ich (w zasadzie zamiennie) jako serwerów na strony startowe do przeglądarki na komputerach w domu (takie swoje prywatne, wyciągane PHPem linki z MySQL) i zauważyłem, że każdy ma jakieś drobiazgi do których można się przyczepić.

 

INSANE - działało ładnie, choć drobne "przestoje" w działaniu (w powyższym zastosowaniu) zdarzały się trochę częściej niż nawet na webd.pl ! Ale ogólne wrażenie (poza obecnymi problemami) sprawiali dobre (shell, intuicyjny, choć ubogi panel).

HEKKO - doskonały panel (zwłaszcza obecność zarządzania DNS, czego nie ma w INSANE, ani w cPanelu na webd.pl), działa bardzo sprawnie, choć krótkie "przestoje" też zdarzały się (mniej niż w INSANE)

CAL - też super panel, taki jak wyżej, fajne Centrum Obsługi Klienta, tez można dostać shell (o, właśnie. Mają szybki support nawet w niedzielę). Co do działania serwera, to nie mam jeszcze wyrobionej opinii, ale nie jest źle.

 

Te "przestoje" o których pisałem, to najczęsciej oznaczają sytuację, kiedy strona nie pokazała się po uruchomieniu przeglądarki w rozsądnym czasie kilku sekund. Z różnych przyczyn (ale wykluczam moje łącze) nie oznacza to, że to była wina serwera, choć chyba najczęsciej była.

 

Ogólnie do prostych zastosowań mogę spokojnie polecić dowolne z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×