Skocz do zawartości


 

mcbarlo

Użytkownik od 09 gru 2008
Offline Ostatnio aktywny Wczoraj, 12:45

Moje tematy

Dobry wykonawca aplikacji webowych

20 sierpień 2017 - 11:13

Szukam sprawdzonego i dobrego wykonawcy aplikacji webowych. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby osoba lub osoby pracujące na projektem myślały. Nie chce być beta testerem projektu, nie chce zgłaszać ciągle banalnych poprawek, nie chce sprawdzać czy jedna poprawka nie zepsuła innej.

 

W związku z powyższym priorytetem jest jakość, a nie cena. Szukam kogoś do ciągłej współpracy. Jeśli znacie firmę godną polecenia to bardzo proszę o namiary.


Macierz dyskowa - sprzętowa czy programowa?

16 kwiecień 2017 - 08:53

Zastanawiam się nad doborem systemu storage'owego dla kilkunastu serwerów. W związku z tym, że dyski w każdym serwerze osobno to często marnacja miejsca chciałbym to jakoś skonsolidować. Techonologia jaką chce łączyć dyski z serwerami to fibre channel. 

 

Na rynku jest sporo tzw. sprzętowych macierzy choć bardziej bym je nazwał zamkniętymi. Oczywiście lista ficzerów jest imponująca nawet dla prostrzych modeli takich jak Lenovo S3200. Mam jednak dylemat w przypadku takich rozwiązań, bo na pewno jest pięknie jak wszystko działa, ale co jak zaczną się problemy? Na wsparcie producenta tak do końca nie liczę, a materiałów w sieci jest niewiele. Przez zamkniętość jest też niewielkie pole manewru. Dodatkowo spore koszty zakupu + konieczność korzystania z dysków z nalepką co jeszcze zwiększa koszty.

 

Przy rozwiązaniu typu zwykły serwer + linux panuje w 100% nad wszystkim, ale trzeba sporo wysiłku żeby to wszystko poskładać do kupy. Są też gotowce typu FreeNAS lub OpenMediaValult, które wyglądają bardzo obiecująco. Pytanie tylko jak bardzo dopracowany i stabilny jest SCST czy inne targety dla FC w Linuxie i BSD? Cała reszta nie odbiega znacząco od konfiguracji lokalnych dysków. Czy ewentualnie postawić na Cepha zamiast ZFS-a czy software RAID-a?

 

Jeśli macie doświedczenie z powyższymi rozwiązaniami w praktyce to bardzo proszę o opinie.


[Sprzedam] Intel Xeon E5-2620 v3 - 3 szt.

25 styczeń 2017 - 22:21

Mam do sprzedania trzy Xeony E5-2620v3. Procesory pochodzą z serwerów Lenovo RD550 i RD650. Pracowały od kilku tygododni do kilku miesięcy. Wymieniliśmy je na E5-2630Lv4 i chcemy je sprzedać w cenie 1500 zł na sztukę.

 

Cena dotyczy samego procesora bez osprzętu do serwera typu radiator, wentylatory itp.

 

Informacje na temat procesora: https://ark.intel.co...-Cache-2_40-GHz

 

BTW można oczywiście kupić pojedyncze sztuki. :)


Kernel panic - fatal exception in interrput

02 wrzesień 2016 - 16:07

Walczę z jednym z routerów BGP. Działa na nim Gentoo i Bird 1.5. Sytuacja wygląda tak, że na kernelu 4.1.15 wszystko działa stabilnie do momentu uruchomienia jakiegokolwiek narzędzia do monitorowania sieci np. iptraf czy tcpdump. Wtedy odrazu kernel panic fatal exception in interrput.

 

W przypadku kernela 4.4.6 kernel panic występuje odrazu w momencie nawiązania sesji, czyli większego ruchu.

 

Cała powyższa sytuacja nie ma miejsca kiedy użyje zabytkowego kernela z serii 2.6. Dlatego wykluczam problem sprzętowy choć mogę się mylić.

 

Platforma to HP DL320e Gen8 v2 z kartami Intela x520. Może to problem sterownika ixgbe i promiscuous mode?

 

Czy jest sens stosować kernele real time dla routerów? Może to rozwiąże problem?

 

EDIT: ACPI wyłączałem bez zmian.


Nowy wygląd i funkcjonalność strony idhosting.pl

24 lipiec 2016 - 15:16

Zapraszamy do odwiedzenia naszej udoskonalonej strony internetowej https://idhosting.pl, która otrzymała nową, bardziej przejrzystą szatę graficzną. Wraz ze zmianą wyglądu wprowadziliśmy szereg udogodnień, aby z jeszcze większą łatwością i przyjemnością mogli Państwo korzystać z jej funkcjonalności.

 
W najbliższym czasie planujemy kolejne zmiany w tym nową ofertę serwerów VPS i serwerów dedykowanych. Serdecznie zapraszamy!