Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Duch

Problem TP s.a. - The Planet (@ Opentransit)

Polecane posty

Dwóch moich znajomych nie może wogóle uzyskać połączenia z serwerami w The Planet (i stroną tej serwerowni). Ja nie mam problemów (z Futuro), ale również traceroute z The Planet do InternetDSL leży na OpenTransit. Z InternetDSL do The Planet leży po war-ru2.tpnet.pl ( 213.25.2.28 ) - w Warszawie.

 

Ktoś wie coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem zadac to samo pytanie. Mam neo+ i polaczyc sie z czymkolwiek w theplanet nie mam szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzcie w Orbicie tickety, aby przekierowali trafic do 83.29.* na lacze w Above.net ... wyglada na to, ze problem jest, gdy pakiety ida przez ich lacze w Global Crossing - wtedy wszystko idzie przez OpenTransit, gdzie jest problem. Jesli by puscili przez Above.net, to wtedy pakiety ida przez Telie... ja juz ticket otworzylem i czekam na ich reakcje, ale przydaloby sie, aby wiecej osob wyslalo im w ticketach traceroute'y z TPSA do nich i napisalo o problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już 2 raz w tym miesiącu coś się dzieje z the planet.

Ja mam łącze na tepsie i też mi nic z the planet/servermatrix nie działa.

[dla chcących wejść na strony na serwach w TP/SM wyjściem jest proxy np 193.219.28.144 = w3cache1.icm.edu.pl przez które TP/SM jest widoczne]

Ciekawe jak długo tym razem to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem nie jest w The Planet, ale w TPSA/France Telecom/OpenTransit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to jakos od 83.20. do 83.31. a nie wiem jak inne ip tpsowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek z Layeredtecha skierowal mnie do odpowiedniej osoby w theplanecie a ten powiedzial ze oni nic nie sa w stanie na chwile obecna zrobic. Powiedzial ze mam sie skontaktowac z moim ISP :P (czyli TP)

 

Proowalem z kilku miejsc sprawdzic trase i widze ze jak jakis ISP ma wyjscie przez telia.net lub opentransit to do theplanet sie nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 as-0-0.bbr2.Washington1.Level3.net (4.68.128.102) 175.197 ms 173.512 ms 159.091 ms

13 * * *

13 * * *

14 * * *

 

itd.

 

Jednak Waszyngton. A opentransit tylko pogarsza sprawę.

 

Łącze Exatel - wszystko ok, Futuro - ok, neo+ - jak wyżej, InternetDSL - to samo, PolpakT - j.w., SDI - j.w

 

Do tego na łączach TP coś się sypie przed routerem do-war-tr3.tptransit.pl

 

Ogólnie katastrofa większości firm hostingowych... Czas migrować do Europy.

 

@fik: Futuro ma łącza Telii. Ping jest ok, routing też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja, widzac temat watku, pomyslalem, ze TePsa zabralo sie za ciecie ruchu :P

 

pzdr.

 

Wysłany Pon Kwi 25, 2005 7:32 pm:

 

Do tego na łączach TP coś się sypie przed routerem do-war-tr3.tptransit.pl

Mozesz rozwinac?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz rozwinac?

 

Oczywiście. Teraz zobaczyłem, że takie coś dzieje się tylko z jednego shella.

 

3  z.kat_ar4.do.kat_r2.tpnet.pl (213.25.12.212)  18.940 ms  20.892 ms  18.980 ms

4  * * *

5  do-war-tr3.tptransit.pl (195.149.232.133)  25.029 ms  24.914 ms  23.969 ms

 

Routerek olewa sobie odpowiadanie na pakiety... Może to jest normalne. Więc póki co więcej nie mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja, widzac temat watku, pomyslalem, ze TePsa zabralo sie za ciecie ruchu

 

tylko, ze blokujac calkowicie dostep do ThePlanet zablokowali by jakies 20 tys. serwerow, a to juz spora czesc amerykanskiego internetu :P Moze niech najlepiej wylacza lacze do Telii i OpenTransit.. wtedy bedziemy mieli baaardzo duzy intranet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Routerek olewa sobie odpowiadanie na pakiety... Może to jest normalne. Więc póki co więcej nie mówię.

Bo to jest normalne.

Ruter nie musi odpowiadac na icmp.

Na trasie z Gdanska do Wawy jest to samo.

Tylko, ze blokujac calkowicie dostep do ThePlanet zablokowali by jakies 20 tys. serwerow, a to juz spora czesc amerykanskiego internetu

Mysle, ze wiekszy numer TePsa zrobila "wylaczajac" sieci akademickie. Ale w sumie TePsa faktycznie nigdy nie przejmowala sie klientami.

A jesli chodzi o przyciecie TP i innych DC na zachodzie - to nie byl by to taki glupi pomysl. Wieksze firmy przeniosly by sie do Polski i podniosly ceny, a krzaczorki zostaly by skoszone :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o przyciecie TP i innych DC na zachodzie - to nie byl by to taki glupi pomysl. Wieksze firmy przeniosly by sie do Polski i podniosly ceny, a krzaczorki zostaly by skoszone  

 

I zaczęłyby świadczyć "taaaaaaakieee" usługi na IDSlu TPSy w klasie kont "home" i BDI 512 kbps w klasie kont "biznes", jak to pare firemek się już bawi.. To ja jednak wole, żeby zostały w USA i świadczyly usługi na akceptowalnym poziomie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w takich przypadkach mam kolejny dowód dla którego nie mam (i nie chcę mieć) łącza w TP :]

U mnie w TkTelekom ruch idzie przez Level3 i problemów nie ma :]

Ale z blokadą sieci przez TP to jest paranoja, niedość że blokują ruch polski przez zagranicze, to blokują jeszcze sam zagraniczny ruch ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×