Skocz do zawartości
sosnix

Hosting Prowadzone Przez Tzw "trolli"

Polecane posty

Jezeli ktos prowadzi hosting na serwerach dedykowanych prosze o nie czytanie tego tekstu bo i tak zapewnie bedize pisal w odpowiedziach ze moja wypowiedz na temat prowadzenia hostingu na dedyku jest smiesza a wrecz zenujaca.

 

Wiele osob chce zalozyc hosting. Zazwyczaj kupuja serwery dedykowane albo konta reseller poczym kupuja badz kradna z warezowych stron template z np monstertemplate itp uklad strony etc. Badz buduja wlasny tez baardzo banalna strone. Takim osobom mowie NIE!

Dlaczego?

Poniewaz mialem na takich hostingach konta. Mialem konto w tzw firmie AVH.pl (nazwa ukradziona od OVH.pl) Widac bylo ze to juz jakis troll... Pozniej zaczely sie downy serwera. Na webhelp zaczeli pisac uzytkownicy ktorzy mieli tam konta i okazalo sie ze avh.pl miala konto reseller... Kilka dni pozniej serwis AVH.pl wyladowal na ALLEGRO.PL. Firme AVH.pl przejela firma Etin.pl,Only.pl jeszcze lepsza firma;] No moze nie miala gotowego szablonu strony tak jak avh.pl ale za to trzymala konta na dedykach.Ta firma tez upadla po roku i wykupil ja 2be.pl. Hosting only.pl i etin prowadzily 2 osoby(zal).

Hostingi prowadzone przez tzw troli zazwyczaj wygladaja tak:

Cpanel

Szablon gotowy badz zrobiony baardzo prosty w nielegalnym badz legalnym photoshop;]

W ogole odkad pojawily sie dedyki,resellery,VPS hostingi powstaja jak grzyb po deszczu.

Hosting powinien byc profesjonalny czyli to znaczy ze powinien wg mnie miec maszyny w pomieszczeniu blisko siebie. No wiecie o co mi chodzi zeby... Chodzi mi zeby dany hosting nie mial serwerow we Francji(dedykowane)... Bo nie jest sztuka administracji serwera a kupna odp sprzetu, pilegnacji jego napisanie autorskiego panelu dla usera itp.

Wiec uwazajcie na trolowskie hostingi.

Pozdrawiam goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz trochę racji - kupując dedyka, VPS lub konto resellerskie + cPanel można bardzo łatwo (w ciagu paru dni) postawić usługę "hostingu" i być, jak to nazwałeś, trolem.

 

Moim zdaniem lepiej (dla potencjalnego klienta) jest jeśli jakaś firma korzysta z dobrych dedyków w dobrym datacenter niż jeśli będzie trzymać własne serwery w biurze z dość dobrym łączem. Te pierwsze są dobrze zabezpieczone (przed fizycznym dostępem, przed pożarami, padami łącz czy prądu a nawet przed żywiołami).

 

Oczywiście świetnie by było jakby firma hostingowa miała też takie profesjonalne datacenter ale to w praktyce jest możliwe tylko dla może kilku firm z Top10. Inna dobra opcja to umowa z datacenter na kolokację własnych serwerów. Jednak czym to się tak na prawdę różni od dedyków? Tylko odpowiedzialnością za sprzęt spadającą na Ciebie a nie na datacenter.

 

Co jest więc złego w serwerach dedykowanych? To, że nie należą do Ciebie tylko do datacenter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a niby nie? AVH? OVH Jedna literka przestawiona no panowie co bylo pierwsze? Ovh!

Ja tylko protestuje przeciwko ludziom ktorzy zakladaja hosting na dedykach i resselerach... Za rok im sie znudzi i pewnie sprzedadza albo w najgorszym wypaku zamkna ;]

Myslisz ze home,ovh, rozwinely sie tak masywnie bo wprowadzily na poczatku swojej kariery na dedykach?! No co ty! Ovh zaczynalo jak yoyo darmowe konta pozniej powoli sie rozwijalo dodali jakies platne uslugi a pozniej dedyki dodali! Ja ich podziwiam OVH i Home!Jak bym mial pracowac jakies firmie hostujacej to tylko OVH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sosnix: po pierwsze nie krzycz. Po drugie jeśli potrzebujesz plakatu OVH na ścianę to napisz do ich BOKu, może nawet autografy dodadzą :). A po trzecie, ostatnie - o tym, że lepsze są dedyki niż własne wątłe datacenter przekonał się ostatnio Superhost, którego serwery stojące w poczciwym LeaseWeb są znacznie stabilniejsze i bardziej chwalone przez userów niż ich pcty w Polsce.

 

Oprócz Superhostu dedyki wykupione w różnych serwerowniach ma między innymi webd.pl, az.pl, amm.net.pl i masa innych firm które obsługują duże ilości klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś co jest złego w dedykach. Czemu uważasz, że jak ktoś ich używa to mu się znudzi? Bo ja myślę, że jeśli przetrwa rok to znaczy, że przez ten czas coś robił i po tym czasie może już uzbierał kase na własne serwery kolokowane. Tylko pytanie znów pozostaje takie samo - czemu miałby kolokować swoje serwery skoro używanie dedyków nie jest złe?

 

Możemy też posłużyć się Twoim przykładem - yoyo ma serwery na hetznerze. Czy to jest troll ? Myślę, że większość firm hostingowych zaczynało od dedyków lub kolokacji bo nie opłaca się budować centrum danych dla kilku serwerów (a nikt nie zaczyna mając kilka tysięcy klientów żeby potrzebować więcej serwerów).

 

Czy jak ktoś kolokuje swoje serwery to też jest trolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby zalozyc dobry host wg mnie to:

-Kilku ludzi do supportu oraz powiekaszac grono support wraz z powiekszajacym sie gronem userow

-Kilku programistow

-kilku administratorow do zarzadzania serwerami ktore sa we wlasnym Datacenter :)

-Z 2 Wspolzalozycieli zeby jak temu sie znudzi mozna bylo przekazac paleczke komus innemu

-Grafikow

-Ludzi od Marketingu

To nazywam dobrym hostingiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Twoich warunków nie spełnia nawet lider wsród hostingów czyli Home.pl - nie mają własnego datacenter..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hosting powinien byc profesjonalny czyli to znaczy ze powinien wg mnie miec maszyny w pomieszczeniu blisko siebie. No wiecie o co mi chodzi zeby... Chodzi mi zeby dany hosting nie mial serwerow we Francji(dedykowane)... Bo nie jest sztuka administracji serwera a kupna odp sprzetu, pilegnacji jego napisanie autorskiego panelu dla usera itp.

Wiec uwazajcie na trolowskie hostingi.

Co Ty za głupoty wypisujesz... kupuje się serwery dedykowane, bo tak jest po prostu taniej. Serwerownia ma lepsze ceny u dostawców sprzętu bo kupuje tych serwerów po prostu znacznie więcej. Oczywiście fajnie byłoby kolokować się w tym samym mieście, ale to winduje koszty, a więc i cenę końcową do bardzo wysokiego poziomu.

 

W pozostałych kwestiach masz w dużej mierze rację, ale to wszystko nie zalezy od tego, czy firma wykupuje serwery dedykowane czy ma własne na kolokacjach, lecz od tego czy jej właściciel i pracownicy to osoby poważne i kompetentne.

 

Przypominam, ze shou.pl miał własny serwer który kolokował w polskiej serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a niby nie? AVH? OVH Jedna literka przestawiona no panowie co bylo pierwsze? Ovh!

Ja tylko protestuje przeciwko ludziom ktorzy zakladaja hosting na dedykach i resselerach... Za rok im sie znudzi i pewnie sprzedadza albo w najgorszym wypaku zamkna ;]

 

 

Mało jest takich nazw ? Ja rozumiem gdyby druga nazwa zawierała się w pierwszej + coś jeszcze. A może to jest skrót i może oba oznaczają zupełnie co innego. Dziwi mnie Pańskie pochopne oszczerstwa, bo inaczej nie można tego nazwać. Jeśli nie mają firmy zarejestrowanej to duże prawdopodobieństwo sprzedaży na allegro czy gdzieś indziej. A nawet jak mają, proszę się rozejrzeć - ile firm się sprzedaje większym.. takie prawo rynku.

A co do samych dedyków, nie ma w tym nic złego. Mogą być nawet lepsze niż własne kolokacje, oczywiście jeśli w dobrej firmie są wykupione :)

 

Zeby zalozyc dobry host wg mnie to:

-Kilku ludzi do supportu oraz powiekaszac grono support wraz z powiekszajacym sie gronem userow

-Kilku programistow

-kilku administratorow do zarzadzania serwerami ktore sa we wlasnym Datacenter :)

-Z 2 Wspolzalozycieli zeby jak temu sie znudzi mozna bylo przekazac paleczke komus innemu

-Grafikow

-Ludzi od Marketingu

To nazywam dobrym hostingiem

 

 

Tak, i może jeszcze 3 sekretarki. Teraz się zdołowałem. Chyba muszę zrezygnować w takim razie.. BO: Sam sobie będę supportem, marketingiem, administratorem, no mam jednego administratora dodatkowego. Mam grafika który wykonuje dla mnie zlecenia od kilku lat - zrobił mi również design firmowy. Spółka ? Na początek ? To najgorsza forma działalności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O resellery można się jeszcze czepiać ale o dedyki? Nie no , bez jaj :)

 

a o co do bdb resellerów można się przyczepić ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby zalozyc dobry host wg mnie to:-Kilku ludzi do supportu oraz powiekaszac grono support wraz z powiekszajacym sie gronem userow-Kilku programistow-kilku administratorow do zarzadzania serwerami ktore sa we wlasnym Datacenter :)-Z 2 Wspolzalozycieli zeby jak temu sie znudzi mozna bylo przekazac paleczke komus innemu-Grafikow-Ludzi od MarketinguTo nazywam dobrym hostingiem
Z Twoich wypowiedzi wnoszę, że nie masz większego pojecia zarówno o prowadzeniu firmy jak i o hostingu jako takim.
No to Twoich warunków nie spełnia nawet lider wsród hostingów czyli Home.pl - nie mają własnego datacenter..
To chyba jakaś prowokacja. :-)
A co do samych dedyków, nie ma w tym nic złego. Mogą być nawet lepsze niż własne kolokacje, oczywiście jeśli w dobrej firmie są wykupione :)
Dokładnie, serwer nie wie, czy jest "dedykowany" czy też na kolokacji. Dobry serwer w dobrej serwerowni będzie działał dobrze, zły w złej -- źle. To w jaki sposób jest finansowany nie ma większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Twoich wypowiedzi wnoszę, że nie masz większego pojecia zarówno o prowadzeniu firmy jak i o hostingu jako takim.

I zgadza sie mam 16 lat i nie wiem jak sie prowadzi firme etc. Ale powiem jedno jedna osoba ktora prowadzi hosting nie powinna byc admin,supportem,grafikiem, i bog wie kim jeszcze jak to powiedzial pan "hekko" ktorego bardzo goraco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby zalozyc dobry host wg mnie to:

-Kilku ludzi do supportu oraz powiekaszac grono support wraz z powiekszajacym sie gronem userow

-Kilku programistow

-kilku administratorow do zarzadzania serwerami ktore sa we wlasnym Datacenter :)

-Z 2 Wspolzalozycieli zeby jak temu sie znudzi mozna bylo przekazac paleczke komus innemu

-Grafikow

-Ludzi od Marketingu

To nazywam dobrym hostingiem

 

1. Zgadzam się zupełnie. Ilość ludzi w supporcie powinna być proporcjonalna do ilości posiadanych kont. Ale co to ma do dedyków?

 

2. Może kilku a może jeden dobry, ostatecznie nie ma aż tak wiele do roboty kiedy już panel jest zrobiony. Zresztą programistów zawsze można nająć w przypadku potrzeby naprawienia czegoś, po co więc Ci programiści na stałe? I znów, co to ma do dedyków?

 

3. tak jak w 1, ilość administratorów proporcjonalna do ilości serwerów. Ale własne datacenter to nieporozumienie. Żeby opłacało się mieć dobrze zabezpieczone datacetner to trzebaby mieć tam przynajmniej setki serwerów. Pomyśl z jakimi kosztami wiąże się założenie redundantnego zasilania, podłączenie wielu niezależnych łącz Internetowych, zabezpieczenia na wypadek pożarów czy żywiołów. Zasadniczo jak jakaś firma hostingowa ma własne datacenter to ja wole jednak u nich nie mieć konta. Prawdopodobnie większa wichura albo powódź może zrobić tyle szkód, że firma przestnie istnieć (mimo, że wcale nie znudziło się jej właścicielom jej prowadzić).

 

4. A co jest złego w tym, że jak jednemu się znudzi to przekaże pałeczkę jakiemuś z innej firmy (czytaj, sprzeda firmę). Jest w tym coś złego dla użytkowników? Jak ktoś już napisał na forum, koncerny samochodowe są tak często odsprzedawane, że cieżko się połapać co należy do kogo. Czy docelowi klienci na tym tracą? Nie wydaje mi się.

 

5. Grafików zawsze można wynająć. Ale znów, co to ma do dedyków?

 

6. Na pewno ale to znów można połączyć z 5 i podpisać umowę z zewnętrzną firmą. Ale co to ma do dedyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi pana @sonixa hmm pana :) Nie wiem ale odnoszę się do wszystkich kulturalnie

Pana wypowiedzi są poniekąd trafne ale i nie realne jak pan sam napisał kupowając hosting w avh.pl jak pan napisał już panu się wydawało że to trol.

Moje pytanie brzmi to po co pan kupował!!

Po drugie firma pana idealna to taka jaka jest prawie nierealna w Polsce niemożna stawiać sobie DA gdzie się tylko chce i na każdym zadupiu. Niema tak jak na zachodzie gdzie łącza są tanie i się opłaca

Ale u nasz NIE. Resztę cech jakie pan pisał to niektóre fimy to spełniają

Tak, i może jeszcze 3 sekretarki. Teraz się zdołowałem. Chyba muszę zrezygnować w takim razie.. BO: Sam sobie będę supportem, marketingiem, administratorem, no mam jednego administratora dodatkowego. Mam grafika który wykonuje dla mnie zlecenia od kilku lat - zrobił mi również design firmowy. Spółka ? Na początek ? To najgorsza forma działalności..

Nie przejmuj się. Jeśli będzierz miał ceny adekwatne do jakości(francja ovh.pl) Napewno będziesz mógł mieć satysfakcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zgadza sie mam 16 lat i nie wiem jak sie prowadzi firme etc. Ale powiem jedno jedna osoba ktora prowadzi hosting nie powinna byc admin,supportem,grafikiem, i bog wie kim jeszcze jak to powiedzial pan "hekko" ktorego bardzo goraco pozdrawiam.

 

A kto mówi, że tak musi być jak ktoś ma dedyki? Zawsze można się też posiłkować umowami z zewnętrznymi firmami albo po prostu zatrudniać ludzi na umowę o dzieło (szczególnie chodzi mi o programistów czy grafików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16=Zero Wiedzy

Sądząc po sygnaturce która jest nieprzepisowa rodził bym iść przed telewizor i na dragonball'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16=Zero Wiedzy

Sądząc po sygnaturce która jest nieprzepisowa rodził bym iść przed telewizor i na dragonball'a

Pewnie dostał złą ocenę w gimnazjum i przyszedł potrollować ze złości. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi to po co pan kupował!!

Bo szukalem taniego hostingu a akurat byl tani ;]

16=Zero Wiedzy

Sądząc po sygnaturce która jest nieprzepisowa rodził bym iść przed telewizor i na dragonball'a

Po co mnie pan obraza? Staysfakcje to daje panu?

Ja wyrazam swoja opinie na temat hostingow jednoosbowych badz dwuosobowymi z dedykami ;]

w koncu to forum o hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanie = Do kitu

Ja pana nie obrażam tak jak pan mam prawo do opini i można stwierdzić po pana avatarze i sygnie(nielegalna) Pana upodobania czyli dragonball

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16=Zero Wiedzy

 

To według mnie trochę przesada. Myślę, że istnieje wielu 16-latków, którzy mogą zadziwić swoją wiedzą niejednego seniora. Fakt, autor tego wątku wiedzą ani rozsądnymi argumentami się nie wykazał ale to nie znaczy, że od razu trzeba uogólniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co mnie pan obraza? Staysfakcje to daje panu?

Ja wyrazam swoja opinie na temat hostingow jednoosbowych badz dwuosobowymi z dedykami ;]

w koncu to forum o hostingu.

Zadaj to pytanie przede wszystkim sobie. Pierwszy obraziłeś (jednych bezpośrednio, innych pośrednio) wiele osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez to ze uzywaja tzw dedykow i prowadza firme hostingowa jako jedna osoba?

No chyba snicie powiem tyle. I tak zapewne ci ktorzy beda chcieli miec hosting to zapewne zaloza.. Kupia dedyk i beda zapewne supportem adminem grafikiem programista jako jedna osoba.

Powodzenia i krzyz na droge tym osoba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×