Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
_reaper_

Zajęta Domena.jak Ją Przejąć I Sprzwdzić Kiedy Kończy Się Komuś Okres Użytkowania Jej

Polecane posty

Witam ponownie.

Właśnie sprawdzałem dostępność domen które mnie interesują. Stare forum chcę postawić z identycznym przedrostkiem jakie miało do tej pory, zaś domenę wymarzyłem sobie ".info".. Jednak wyświetla się informacja, że domena jest już zajęta. Nie ukrywam zdenerwowania, że ktoś mnie uprzedził wink.gif. W związku z powyższym utraciłem najlepiej wyglądającą i najtańszą domenę .info na której mi zależało smile.gif. W jaki sposób mogę sprawdzić za ile temu komuś kończy się "czas posiadania" wspomnianej domeny oraz w jaki sposób mogę sobie ją "zarezerwować" ?

Adresu przed .info wiem, że na pewno nie zmienię :) . Po latach zbyt się utrwaliła w świadomości użytkowników :) .

Mam nadzieję, że nie powielam tematu.

Pozdrawiam smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expiration Date: 2007-06-20 14:13:52

 

Ale co mi to daje? Kończy się temu komuś lada dzień ale ja i tak nie wiem jak mogę "przejąć" po nim, zarezerwować itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie przedluzy nikt owej domeny a on ma pierwszenstwo w przedluzeniu niz ty w kupnie "za chwilę" bedzie wolna domena i bedzies zmogl normalnie ja zarejestrowac. w home czy w nazwa kiedys bylo nie wiem czy teraz mozliwosc rezerwowania domeny. Wplacasz kase za domene i oni ci ja "zaklepuja" Oczywiscie jesli jest kilka chetnych na domene liczy sie kto pierwszy ten lepszy. Z tego co wiem home jest dobre w te klocki ( kiedys przynajmniej tak bylo ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam coś jest pod ta domena, to nie licz na to, że ktoś nieprzedłuży- a tylko w takiej sytuacji mógłbys ją ew. wykupić. Radziłbym się zastonowić, jaką inną możesz wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Właśnie sprawdzałem dostępność domen które mnie interesują. Stare forum chcę postawić z identycznym przedrostkiem jakie miało do tej pory, zaś domenę wymarzyłem sobie ".info".. Jednak wyświetla się informacja, że domena jest już zajęta. Nie ukrywam zdenerwowania, że ktoś mnie uprzedził wink.gif. W związku z powyższym utraciłem najlepiej wyglądającą i najtańszą domenę .info na której mi zależało smile.gif. W jaki sposób mogę sprawdzić za ile temu komuś kończy się "czas posiadania" wspomnianej domeny oraz w jaki sposób mogę sobie ją "zarezerwować" ?

Adresu przed .info wiem, że na pewno nie zmienię :) . Po latach zbyt się utrwaliła w świadomości użytkowników :) .

Mam nadzieję, że nie powielam tematu.

Pozdrawiam smile.gif

 

Po kolei:

1. Waznosc domeny, o ktorej pisze sie juz w tym watku to data graniczna, do ktorej dziala ona w ramach obecnie oplaconego okresu abonamentowego.

2. Jezeli ktos jej nie przedluzy (co poskutkuje zmiana daty waznosci) bedzie miec do 75 dni na jej odnowienie (odblokowanie i przedluzenie o rok).

3. Po tym czasie domena wroci do puli nazw wolnych.

 

I teraz uwaga: okresowo mozna sprawdzac jej status w trakcie 75-dniowej blokady (czyli wywolywac whoisa), ale bez przesady. Z moich obserwacji wynika, ze takie odpytywanie sie o domene sprawia, ze po zakonczeniu blokady od razu jest ona rejestrowana przez podmioty zarabiajace na ruchu (jakies park pagesy itp.).

 

W przypadku domen .info nie ma mozliwosci ich rezerwacji (jak .pl) - zatem liczy sie tylko szczescie, ktorego Ci zycze.

 

Pozdrawiam

koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiele firm oferuje usługę "czyhania na wolność domeny".. ja mam tak np. w maddogdomains.com..

no ale jak ktoś przedłuży, to nici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo niestety bardzo mi zależy na owej domenie.. To co znajdzie się przed kropką nie zamierzam zmieniać. Więc poczekam te 10dni i zobaczę jak będzie stała sprawa, czy obecny właściciel przedłużył czy też nie. Pozostanie mi nie najlepiej wyglądająca domena .biz :). Jednak .info zawsze tańsze i lepiej się prezentuje..

 

Myślałem o skorzystaniu z oferty na domeny.pl gdyż mają promocję, ale nie wiem przez jaki czas płaci się u nich prawie 5zł za info czy 10zł za biz, net, org.. . Mam nadzieję że obecny właściciel wymarzonej mi domeny nie przedłuży jej istnienia i będę mógł kupić ją za te 10dni za które kończy się okres jego użytkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

_reaper_ można oszacować prawdopodobieństwo rezygnacji z domeny na podstawie tego co aktualnie znajduje się pod domeną oraz jej page rank'u, liczby serwisów, odwiedzin itd. Jeżeli znajduje się tam coś dużego i popularnego to nie licz na jej zwolnienie (musiałby chyba stać się cud aby ktoś zaprzepaścił taką domenę). Jeżeli jest "pusta" i widnieje tam coś a la "strona w budowie" to istnieje duże prawdopodobieństwo że ktoś już jej nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze się zastanawiam nad jedną rzeczą.

Gdy przez who.is sprawdzam daną domenę, wyświetlają sie dane osobowe kupca/właściciela domeny (imię, nazwisko, zip, miasto, ulica). Zaś przy innej takich danych nie było podanych?

W jaki sposób można sprawić, aby nasze dane osobowe się nie wyświetlały, nie były tak ogólnie dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek był już poruszony tutaj. Jeżeli to polska domena to możesz w tej sprawie napisać do firmy w której dokonałeś rejestracji, w wiekszości ukrycie będzie mozliwe poprzez zastapienie danych danymi firmy. Gorzej jednak z domenami globalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złóż ofertę kupna. Przynajmiej spróbuj. Będziesz wiedział na czym stoisz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×