Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z SPAM-em - VPS z Plesk Onyx

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 glassini

glassini

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Firma:GLASSINI SYSTEMY SZKLANE

Napisany 26 wrzesień 2017 - 12:52

Witam,

od pewnego czasu mamy problem z spamem, który w dniu dzisiejszym się mocno nasilił. Zaczęły do nas przychodzić wiadomości z adresu typu sales@ w naszej domenie. Domenę mamy w nazwie, serwer w webh, domena jest przekierowana rekordem A na nasz adres IP. Dzisiaj SPAM przychodził co 5 minut po 2-3 wiadomości z różnych adresów IP + email. Trochę pododawałem rekordów na czarne listy magicspam ściągniętego jako dodatek do Plesk Onyx, trochę pomogło, jednak dalej trafiają do nas wiadomości z zawirusowany załącznikami z adresów w naszych domenach. Może ktoś mi coś podpowie, jakaś rada?

• 0

#2 MarekCPU

MarekCPU

Czasami na forum

• Nowy
  • 40 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 23:13

Dziwny problem bo przecież nie powinieneś przyjmować poczty z zewnętrznych serwerów smtp w których adres nadawcy jest w domenach skonfigurowanych jako lokalne. Włącz ponadto uwierzytelnianie użytkowników poczty wychodzącej.

• 0

#3 maniektme

maniektme

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szafran

Napisany 04 październik 2017 - 18:49

Witam,

od pewnego czasu mamy problem z spamem, który w dniu dzisiejszym się mocno nasilił. Zaczęły do nas przychodzić wiadomości z adresu typu sales@ w naszej domenie. Domenę mamy w nazwie, serwer w webh, domena jest przekierowana rekordem A na nasz adres IP. Dzisiaj SPAM przychodził co 5 minut po 2-3 wiadomości z różnych adresów IP + email. Trochę pododawałem rekordów na czarne listy magicspam ściągniętego jako dodatek do Plesk Onyx, trochę pomogło, jednak dalej trafiają do nas wiadomości z zawirusowany załącznikami z adresów w naszych domenach. Może ktoś mi coś podpowie, jakaś rada?

Musisz odpowiednio skonfigurować swój serwer pocztowy z poziomu Plesk. Możliwe, że wiadomości te są wysyłane z Twojego serwera w formie spamu. Warto dla pewności sprawdzić logi serwera - możesz też sprawdzić co masz w kolejce maili przez Plesk. Łap link do dokumentacji Pleska, będzie pomocne przy odpowiedniej konfiguracji. A jak będzie Ci ciężko to przemyśl zatrudnienie admina do tej sprawy.

https://docs.plesk.c...settings.59430/

https://docs.plesk.c...und-spam.71349/

Dziwny problem bo przecież nie powinieneś przyjmować poczty z zewnętrznych serwerów smtp w których adres nadawcy jest w domenach skonfigurowanych jako lokalne. Włącz ponadto uwierzytelnianie użytkowników poczty wychodzącej.

Wybacz kolego, ale Twój post to bełkot. Patrząc na datę dołączenia do forum i jakość Twoich postów to przemyśl dwa razy zanim wyślesz swój post. 

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników