Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki router do stworzenia sieci VPN z sieci wifi?

Jaki router do stworzenia sieci VPN z sieci wifi? router wifi sieć VPN repeater

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

Jaki router do stworzenia sieci VPN z sieci wifi?

#1 bobasse

bobasse

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 24 sierpień 2017 - 20:54

Witam serdecznie,

Generalnie zagadnienie jak w temacie, chciałbym stworzyć w mieszkaniu VPN (w oparciu o płatny serwer), ale mam dostęp tylko bezprzewodowy do internetu. Niestety podpięcie zakupionego routera kablem do sieci nie będzie możliwe. Posiadam łącze o prędkości +/-35Mb, a docelowe zastosowanie VPN ma służyć m.in. do odblokowania VOD, a więc zależy mi na przyzwoitej przepustowości łącza. Widziałem wcześniej podobny temat, ale polecane routery były dość drogie (choć cena to drugoplanowe kryterium) oraz polecone tylko przez jedną osobę, a więc nie mam pewności, czy w moim przypadku zdałoby to egzamin.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowany przez bobasse, 24 sierpień 2017 - 20:56.

#2 krzos

krzos

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 sierpień 2017 - 22:28

Mikrotik

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

#3 ksk

ksk

Rugot

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Firma:ING Services Polska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kisielewski

Napisany 25 sierpień 2017 - 08:32

Stawiasz mikrotika i na nim zestawia vpn i z niego dalej za nim robisz swoją siec . 

#4 bobasse

bobasse

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 26 sierpień 2017 - 08:33

Dziękuję za podpowiedzi. A więc kupno jakiegoś Linksysa za 800zł nie jest konieczne? Myślałem, że rozchodzi się o wydajność takiego routera, a to nieodzownie łączy się z wyższą ceną. Ale jak widać tak nie jest?

Edytowany przez bobasse, 26 sierpień 2017 - 08:52.

#5 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 26 sierpień 2017 - 10:28

Mikrotiki wbrew pozorom potrafią być wydajne :)

#6 bobasse

bobasse

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 17:06

Coś czuję że wtopiłem bo żeby to zadziałało, to muszę mieć router z podwójnym radiem? Więc kupiony Mikrotik RB951Ui-2HnD mogę użyć tylko jako podkładkę do krojenia cebuli? :D

#7 MatX_

MatX_

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów
  • Imię:Mateusz

Napisany 27 sierpień 2017 - 18:20

Da się na jednym radiu być połączonym z inną siecią i jednocześnie utworzyć własną, ale wydajność będzie raczej mierna.

Możesz spróbować, ale jeżeli nie będziesz zadowolony z rezultatów to możesz dokupić np coś takiego https://mikrotik.com...ct/RB941-2nD-TC i używać go tylko jako klienta, spiąć oba routery kablem i utworzyć sieć na tym co już zakupiłeś, oczywiście na innym kanale, tak aby nie było zakłóceń.

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: router, wifi, sieć, VPN, repeater

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników