Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uptime Monitor

Uptime Monitor Uptime Monitor

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

Uptime Monitor

#1 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 30 lipiec 2017 - 14:55

Proste narzędzie Uptime Monitor z limitem do 3 serwerów, obecnie hosty sprawdzane są co minutę ale same statystyki wyświetlane co jedną godzinę jako suma w formie tabeli. Uptime Monitor powstał na bazie ogólnie dostępnego skryptu w PHP i rozwijany jest na nasze potrzeby. Jest to beta więc uwagi mile widziane.

#2 davee

davee

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 36 postów

Napisany 30 lipiec 2017 - 19:39

https://hetrixtools.com/ jesli zrobicie to co na tej stronie to się przeniosę

Przy czym nie chodzi mi o wszystkie funkcje ale min: próba połączenia z różnych źródeł/lokalizacji i po różnych protokołach.

Edytowany przez davee, 30 lipiec 2017 - 19:43.

#3 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 30 lipiec 2017 - 20:13

https://hetrixtools.com/ jesli zrobicie to co na tej stronie to się przeniosę
Przy czym nie chodzi mi o wszystkie funkcje ale min: próba połączenia z różnych źródeł/lokalizacji i po różnych protokołach.

Nie planujemy uruchomienia kilku lokalizacji. Monitor jest skierowany do sprawdzania stron internetowych w oparciu o protokół http/s na bazie 19 kodów błędów które będą sukcesywnie rozszerzane o kolejne. Jest możliwość użycia dowolnego portu na zasadzie adresstrony:port. Tak jak zostało wspomniane , monitor będzie rozwijany tylko pod nasze potrzeby a zakres ich w stosunku do obsługi stron internetowych jest niewielki. Pozostaje jedynie uruchomienie statystyk w formie wykresu i przeniesienie ich do profilu użytkownika.

Typowy uptime monitor do usług jak serwery dedykowane czy VPS będzie również dostępny ale tylko dla naszych klientów. Pojawi się niebawem jako opcja w panelu do zarządzania tym typem usług.

#4 Gość_morda_*

Gość_morda_*
  • Goście

Napisany 01 sierpień 2017 - 14:44

uzywalem do tej pory serwerstatus.pl, ale to lipa jest

strony leżą 503, a ja nic o tym nie wiem, a żadnego alarmu

#5 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów

Napisany 01 sierpień 2017 - 18:19

hej, powinieneś skontaktować się bezpośrednio z Emilem. Może istnieje jakiś problem o którym on nie wie. Pamiętaj że serwerstatus.pl jest darmowym projektem który jest rozwijany w odniesieniu do opinii samych użytkowników. Podobnie działa nasz monitor ,który jako beta wymaga kilku usprawnień również na bazie opinii użytkowników. Przeciętnie taki status beta w naszym przypadku trwa do 12 miesięcy. Taki czas pozwala na realizację i weryfikację ewentualnych niedomagań.

#6 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 03 sierpień 2017 - 08:26

Bo nie sprawdzany jest kod odpowiedzi tylko odpowiedź samego port czyli status 0/1.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników