Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konfiguracja poczty (Rekordy TXT i MX)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Famous

Famous

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 2 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 20:18

Cześć, mam problem z konfiguracją poczty, a mianowicie mam domenę wykupioną w home.pl, natomiast serwer w hekko.pl. Zamiast aplikacji Roundcube chciałbym korzystać z poczta.onet.pl (odbierać i wysyłać maile we własnej domenie), więc muszę dodać odpowiednie rekordy TXT i MX. Sęk w tym, że w home.pl nie mogę edytować tych pól jeżeli DNSy są ustawione na zewnętrzny serwer, więc mogę jedynie dodać nowe rekordy w DirectAdmin (Zarządzanie DNS). Czy dobrze myślę?

Załączony plik  alias.png   8,82K   2 pobrań

• 0

#2 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 23 marzec 2017 - 20:42

Może czegoś nie wiem ale wydaje mi się że onet nie zezwala/brak opcji utrzymania skrzynki we własnej domenie. Poprawcie mnie jak się mylę.

• 0

#3 Famous

Famous

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 2 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 20:56

Może czegoś nie wiem ale wydaje mi się że onet nie zezwala/brak opcji utrzymania skrzynki we własnej domenie. Poprawcie mnie jak się mylę.

Teraz zauważyłem, że owszem można, ale trzeba płacić :(

https://poczta.onet....porownanie.html

• 0

#4 home.pl

home.pl

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów
  • Firma:home.pl

Napisany 24 marzec 2017 - 08:20

Sęk w tym, że w home.pl nie mogę edytować tych pól jeżeli DNSy są ustawione na zewnętrzny serwer, więc mogę jedynie dodać nowe rekordy w DirectAdmin (Zarządzanie DNS). Czy dobrze myślę?

attachicon.gifalias.png

Myślę, że takie coś to nie tylko u nas się dzieje ;) Obsługa techniczna domeny jest tam, gdzie wskażesz DNSy. Jeżeli więc zmieniłeś DNSy to musisz rekordy ustawić w panelu operatora DNS.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników