Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własny hosting ?

Własny hosting ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

Własny hosting ?

#1 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • Firma:NoiseGame

Napisany 23 luty 2017 - 18:44

Witam wiem że dużo już padało pytań na tym forum o tworzeniu własnego hostingu i wg, ale mam pytanie chciałbym się spytać na temat założenia wlasnego hostingu www , wszystkie formalności znam serwery też ale chodzi tutaj o panel zarządzania interesuje mnie co polecacie i co jest najlepsze, też mnie interesuję coś w stylu "MyDevil.net" z czego oni korzystają i na czym pracują. Pozdrawiam!

• 0

#2 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2017 - 19:09

Mydevil ma własne rozwiązania. Albo korzystasz z gotowców albo piszesz własne rozwiązania.

• 0

#3 MultiGamers.pl

MultiGamers.pl

Często na forum

• Firma Bronze
  • 70 postów
  • Firma:F.H.U. Nowak Grzegorz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nowak

Napisany 23 luty 2017 - 19:18

Mydevil ma własne rozwiązania. Albo korzystasz z gotowców albo piszesz własne rozwiązania.

Warto dodać, że samo zlecenie - napisania autorskiego oprogramowania to koszt powyżej kilkunastu tyś. 

• 1

#4 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1581 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 23 luty 2017 - 20:01

Albo używasz API do jakiegoś panelu (DA/cpanel etc) i nazywasz to swoim ;) Są i takie cuda

• 0

#5 Gość_mFilmy.com_*

Gość_mFilmy.com_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2017 - 20:05

Warto dodać, że samo zlecenie - napisania autorskiego oprogramowania to koszt powyżej kilkunastu tyś. 

Myślę, że jeżeli autor tematu na prawdę się za coś takiego bierze, to doskonale o tym wie :)

• 0

#6 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2017 - 20:07

Tak wiem o tym ile to kosztuje, jednakże chcialem wiedziec z czego korzysta a jezeli ma swoje no to okej juz wiem a jaki panel najlepiej cpanel,da, plesk?

• 0

#7 Gość_mFilmy.com_*

Gość_mFilmy.com_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2017 - 20:12

To zależy w jaką grupę ludzi docelowo kierujesz, ale mogę się mylić. Dla Polaków prędzej DA. Tak naprawdę to panel powinien mieścić się w Twój biznes plan i nie powinieneś zadawać takich pytań :P

• 0

#8 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2017 - 20:13

Lepiej jest byc pewnym niż potem tracić :P czyli po prostu najlepiej DA.

• 0

#9 Gość_mFilmy.com_*

Gość_mFilmy.com_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2017 - 20:21

Lepiej jest byc pewnym niż potem tracić :P czyli po prostu najlepiej DA.

W 99% przypadkach (o ile nie zabłyśniesz jakimś super-hiper-extra nowym rozwiązaniem; bądź nie wydasz na marketing spoooro gotówki) i tak przez przynajmniej parę miesięcy/lat dokładasz do interesu :)

• 0

#10 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2017 - 20:26

Up. Spokojnie to nie tylko sam hosting www , wiec bez problemów  :) damy rade ;P

• 0

#11 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 23 luty 2017 - 20:32

W 99% przypadkach (o ile nie zabłyśniesz jakimś super-hiper-extra nowym rozwiązaniem; bądź nie wydasz na marketing spoooro gotówki) i tak przez przynajmniej parę miesięcy/lat dokładasz do interesu :)

Jaki sens ma tworzenie usługi by do niej dokładać? Chyba że bazujesz na przedszkolakach to masz dodatkowo tz duży przemiał i potężną dawkę nerwów połączoną z adrenaliną. 

Pominę sprawę panelu bo jak ktoś tu napisał , rynek Polski = DA

Patrząc na formę pytania jestem więcej jak pewien że nie dasz rady ;)

• 0

#12 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2017 - 20:48

Tutaj nie bede patrzyl na to jak oceniasz to czy jestes pewny czy nie :) Ja pytam o panel który najlepiej się przystusuje i ma dobre API :)

• 0

#13 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 23 luty 2017 - 21:03

Między DA a CPanel to myślę że wybór należy do ciebie abyś to ty go ogarniał zarówno od strony obsługi jak i administracji i poprawek ewentualnych problemów.

• 0

#14 YuuiOut

YuuiOut

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2017 - 21:05

@Up dziekuje jednakże chyba zostane przy DA , jest ciekawy i ma ciekawe API ;)

• 0

#15 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 4022 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 24 luty 2017 - 23:16

Pominę sprawę panelu bo jak ktoś tu napisał , rynek Polski = DA

Skąd te teorie bierzecie?

• 0

#16 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 24 luty 2017 - 23:21

Skąd te teorie bierzecie?

Statystyki, zmienię zdanie o ile wskażesz znaczącą firmę której pochodzenie wskazuje na zagranicę.

• 0

#17 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 4022 postów

Napisany 24 luty 2017 - 23:29

Statystyki

Poka poka, chętnie się z nimi zapoznam. My mamy swój panel, jaka szkoda, że nie możemy oferować hostingu dla Polaków. Do zaorania i stawiamy DA. Ale jak się uchowało dwóch największych graczy bez DA.. To jest dopiero zagadka.

zmienię zdanie o ile wskażesz znaczącą firmę której pochodzenie wskazuje na zagranicę.

Do końca nie rozumiem o co Ci chodzi. Prawdę mówiąc, to średnio interesują mnie zagraniczne firmy :)
  • 0

#18 PrecelusMaximus

PrecelusMaximus

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 luty 2017 - 09:28

My mamy swój panel, jaka szkoda, że nie możemy oferować hostingu dla Polaków

Rejestracja konta przez maila :) No chyba że o czymś nie wiem (castpol - leży i kwiczy a na sys-com.pl - "napisz do nas")

• 0

#19 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 4022 postów

Napisany 25 luty 2017 - 10:00

Tak jak napisałeś. Jeszcze o niczym nie wiesz ;)

Poza tym castpol już od dłuższego czasu ma status "do zaorania" i przerzucamy klientów na nową platformę. Już dużo mu nie zostało. A sys-com.pl nie jest do sprzedaży hostingu. Tam mam tylko dedykowane usługi.

• 0

#20 PrecelusMaximus

PrecelusMaximus

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 luty 2017 - 10:54

Tak jak napisałeś. Jeszcze o niczym nie wiesz ;)

Poza tym castpol już od dłuższego czasu ma status "do zaorania" i przerzucamy klientów na nową platformę. Już dużo mu nie zostało. A sys-com.pl nie jest do sprzedaży hostingu. Tam mam tylko dedykowane usługi.

Generalnie to domyślam się, że walczycie :) Ale nie mogłem się powstrzymać - wybacz. Mówisz o własnych rozwiązaniach, gdzie tak naprawdę nie masz nic na dzień dzisiejszy i nie możesz "oferować hostingu dla Polaków". Takie tam łapanie za słówka.

Co do Autora. Możesz kupić gotowe rozwiązania za 1-3k zł, lub zainwestować kwotę 25+ k (nie ma górnej granicy) w jakieś własne rozwiązanie. Nie wiem jaką masz skalę, ile mamony w portfelu i jakie cele. Popularne ostatnio jest pisanie własnego GUI pod API DirectAdmina/Cpanela. Widzę to po ogłoszeniach o pracę. Mniej więcej działa to tak, że na serwerach chodzą owe "gotowce", a klient dostaje ładny i przejrzysty panel, często zintegrowany z systemem płatności itp. Czy jest to opłacalne? Nie wiem, ale na pewno daje duże możliwości. Więcej o szczegółach technicznych nie napiszę bo nie jestem "specjalistą" od tego, jedynie kilka razy korzystałem z api DA, więc doświadczenie mam małe.

Edytowany przez PrecelusMaximus, 25 luty 2017 - 10:55.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników