Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Kupno dodatkowego monitora

Polecane posty

Witam, Panowie sprawa wygląda tak, posiadam obecnie LG FLATRON 22' W2234S-SN i chciałbym sobie dokupić 2 monitor używany, głównie mi chodzi o to, żeby kolory były takie same, bo jak podlaczylem innej firmy to były inne troche u dziwnie to wyglądało, znalazłem uzywany LG Flatron L225WS-SF i chciałbym was się zapytac czy w tych będą takie same? chodzi tu o jasność i pewnie o matryce.

 

moj:

https://merlin.pl/monitor-lg-22-lcd-w2234s-sn-wide-5ms-50001-tco03-silver-lg/4644622/

 

ten co chce kupić:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/252071#techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie zalezy też od matrycy i od tych parametrów? bo mówię własnie podlaczyłem SAMSUNG SYNCMASTER 720N 17" i tam całkiem inaczej to wyglądało, jak by matryca inaczej pokazywala kolory, cały obraz był jak by ciut żółtawy w porównaniu do mojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że posiadając dwa Samsungi tej samej serii i ten same model, na domyślnych ustawieniach występuje widoczna gołym okiem różnica w barwach, także kalibracja zawsze jest wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że posiadając dwa Samsungi tej samej serii i ten same model, na domyślnych ustawieniach występuje widoczna gołym okiem różnica w barwach, także kalibracja zawsze jest wskazana.

 

Samsung nie do końca utrzymuje regułę typu ta sama seria = ten sam sprzęt. Widać to chociażby na forach typu xda-developers ^^.

 

 

 

System jeszcze pewnie bruździ.

 

Np u mnie nvidia-340 (mint mate) wykazuje ostry brak symetrii pod względem kolorów (mimo tych samych ustawień) na obu display portach ;>, dziwne.

 

Widziałem dużo setupów 2x monitory Della z IPSami i wyświetlały obraz identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie zalezy też od matrycy i od tych parametrów? bo mówię własnie podlaczyłem SAMSUNG SYNCMASTER 720N 17" i tam całkiem inaczej to wyglądało, jak by matryca inaczej pokazywala kolory, cały obraz był jak by ciut żółtawy w porównaniu do mojego.

 

Oczywistym jest, że wyświetlany obraz zależy w głównej mierze od zastosowanej matrycy.

Właśnie po to robi się kalibrację, aby programowo (czy to przez OSD monitora, czy ustawienia karty graficznej) spowodować, że mimo nawet ogromnych różnic, wyświetlany obraz będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×