Skocz do zawartości
globus102

[pytanie] serwer vps

Polecane posty

Witam mam pytanie stawiam serwer UBUNTU dla kolegi i chciałbym wiedzieć czy mogę zmienić ip z 192.168.xxx.xxx na jakieś np 85.32.456.32 czy jest to możliwe po przez konfiguracje ROUTERA ?? jeżeli zły dział prosze o przeniesienie i szybki kontakt pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz na routerze przekierować wybrane porty, albo przełączyć go w tryb bridge, jeśli masz do niego podłączone tylko jedno urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up tak tylko jeden komputer i laptop na sieci bezprzedowej i chciałbym uzyskac inne ip na tamtym komputerze aby one nie zaczynalo się od 192.168 jeżeli jesteś w stanie pomóc był bym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma dwa urządzenia podłączone do routera. Nie da rady. Przeforwarduj porty, których potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem pewien, że wakacje się skończyły....

 

Kolego, pierwsze pytanie - skąd masz internet? Jeśli z osiedlówki to na ~80% nie będziesz miał możliwości uzyskać adresu tak jak chcesz. Dowiedz się czy w sieci w której jesteś otrzymujesz własny zewnętrzny adres IP. Jeśli nie - zainteresuj się hamachi i tego typu rozwiązaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował ustawienie DMZ na adres lokalny Ubuntu :)
Przekierowanie portów również zrobi robotę, ale musisz każdy port przekierować oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj router Bezprzewodowy router, standard N 150Mb/s Model TL-WR740N/TL-WR740ND

 

59999179590608656313.png

I po lewej stronie masz jawnie wyszczególnione "Przekierowanie portów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o komende wpisałem na serwerze linux ubuntu : 29306091413889357086.png

 

 

tutaj jest konfiguracja portów wirtualnych serwerów : 33482334833627233641.png

 

a tutaj jest konfiguracja DMZ :

 

19615386163069219564.png

 

 

powiem ze moje ip zewnetrze wynosi : 193.242.13x.xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz włączone DMZ to przekierowanie NIE DZIAŁA, dlatego, że cały ruch jest przekierowany na IP z DMZ. Nie musisz zamazywać IP typu 192.168.1.x bo to są adresy lokalne ;) Jeżeli pomimo ustawienia DMZ przekierowanie nie działa to sprawdź czy nasłuch na porcie nie jest ustawiony na 127.0.0.1, jeżeli tak to zmien na 0.0.0.0, a jeżeli nie to znaczy że twój usługodawca zablokował Ci porty wychodzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nadal nic u dostawcy nie zablokował takich portów troche poszperałem i wyszukałem "Routing zaawansowany" ---- > "lista tras statycznych" i kazanao mi tutaj poszperac ale jednakże dalej nie wiem co mogę zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajmujesz się stawianiem serwera koledze, a nie potrafisz przekierować portów na routerze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×