Skocz do zawartości
kokos511

Wordpress na VPS - nie widzi podstron

Polecane posty

Witam,

 

dzisiaj skonfigurowałem serwer Ubuntu (zainstalowałem LAMP, FTP, PhpMyAdmin itd.),

i rozpocząłem przenoszenie systemu Wordpress z innego serwera. Przekopiowałem

katalog wp-content, utworzyłem nową bazę do której zimportowałem

wartości z bazy strony, która stała na starym serwerze.

 

Ponadto dałem przekierowanie domenie na adres IP mojego serwera, a

całą stronę Wordpresa umieściłem tak w katalogach, aby link

końcowy niczym się nie różnił od linku strony na starym serwerze. (oszczędziłem sobie

zmianę adresów strony w bazie danych)

 

Wszystko pięknie śmiga... a no może nie wszystko...

Serwer nie widzi żadnych podstron Wordpressa - otrzymuję komunikat "Not found...",

proszę sprawdźcie to na: http://kokosinskirafal.pl/klienci/www/tuliluli/strona główna

działa, ale inne podstrony już nie.

 

Czy wie ktoś co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto dałem przekierowanie domenie na adres IP mojego serwera, a

całą stronę Wordpresa umieściłem tak w katalogach, aby link

końcowy niczym się nie różnił od linku strony na starym serwerze. (oszczędziłem sobie

zmianę adresów strony w bazie danych)

 

Tego nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie rozumiem?

 

Przekierowałem moją domenę (kokosinskirafal.pl) na zewnętrzny adres IP (adres mojego serwera).

Z poziomu terminala, utworzyłem katalogi dla mojej strony:

/var/www/html/klienci/www/tuliluli/ i tam też jest zainstalowana strona. Gdybym stronę umieścił w katalogu np. /var/www/html/klienci/ to musiałbym w PhpMyAdmin - w bazie danych - zamieniać wszystkie stare linki na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja..... powinni wprowadzić "prawo jazdy" na korzystanie z VPS , a tak na marginesie to masz poprawne ustawienia w apache? Nie prościej zainstalować jakiś darmowy panel zamiast wałkować 1000000.... razy temat związany z konfiguracją i mieć problem z głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co nie odpowiada tobie w VestaCP? dalej masz jeszcze zPanel. A najlepszym rozwiązaniem by był dla ciebie po prostu zwykły hosting za kilka złotych rocznie i problem z głowy. I na 100% bez problemu każdy usługodawca Tobie te stronę przeniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować VestaCP i podczas instalacji (z poziomu terminala) pojawiała się seria błędów typu "Nie można skopiować pliku....." Dotychczas miałem stronę na normalnym serwerze i po prostu są za słabe, tymbardziej, że sklep będzie z czasem ogromny więc zależy mi na szybkim serwerze, daltego też podjąłem się VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować VestaCP i podczas instalacji (z poziomu terminala) pojawiała się seria błędów typu "Nie można skopiować pliku....." Dotychczas miałem stronę na normalnym serwerze i po prostu są za słabe, tymbardziej, że sklep będzie z czasem ogromny więc zależy mi na szybkim serwerze, daltego też podjąłem się VPS.

 

Widzisz problem jest taki że skoro to sklep to on ma działać. Nie ogarniasz do końca obsługi VPS bo odpuściłeś sobie znalezienie problemu który się pojawił w trakcie instalacji. A jak problem się pojawi za miesiąc też sobie odpuścisz?

Co do usług hostingowych, nie ma słabych po prostu wybrałeś nieodpowiednią nawet jak twój sklep będzie duży to niczego nie zmienia. Znam strony które na kilku usługach generowały po 20% zużycia CPU na 4 rdzeniach a obecnie wykorzystują 0.2%. Jest różnica?

 

Sprawdź zPanel i nie poddawaj się jak coś się będzie działo tylko znajdź problem!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×