Skocz do zawartości
malpka

On/Off

Polecane posty

Jest jakiś sposób na wyłączenie (lub przejście w stan hibernacji) i włączenie komputera za pomocą telefonu z dużej odległości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób SSH lub TeamViewer pozwoli mi wyłączyć, ale potem również włączyć wyłączony komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z włączeniem będziesz trudniej. Sugerowałbym wake-on-lan i wysyłać sygnać z routera (a na router możesz się logować po ssh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja budziłem Linuksa (ale to chyba nie ma znaczenia) z OpenWRT. Wydaje mi się, że przy pomocy wol po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Windowsa. Ale program pod windowsa nie rozwiązuje tutaj Twojego problemu, bo będziesz musiał mieć innego Windowsa w sieci LAN, żeby włączyć ten komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja pod Windowsa używałem do startowania / badania sieci wakemeonlan. Malutki program i sobie radził ze startowaniem niektórych urządzeń.

 

 

A możesz podać w jakim celu chcesz tak włączać / wyłączać? Ja pod backup sobie teraz tworzę maszynkę, która będzie uruchamiała się o określonej godzinie (funkcja w komputerach dell optiplex w biosie) i wyłączała się po zrobieniu backupu.

 

Poszukaj na google play jakichś aplikacji do zdalnego korzystania z komputera. Z tydzień temu przeszukiwałem i niektóre nawet fajne aplikacje są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×