Skocz do zawartości
megi

Sysdig - nowe, fajne narzędzie do śledzenia co się dzieje w systemie.

Polecane posty

Być może kogoś zainteresuje nagranie z Jesieni Linuksowej z prelekcji kolegi o fajnym narzędziu dla adminów. Z opisu prezentacji

 

'Jakie zapytania do MySQLa korzystają z tabel tymczasowych? Który proces najbardziej obciąża sieć? Gdzie jest wąskie gardło aplikacji? ♫ ... możesz wiedzieć jeśli chcesz ... ♫ Sysdig to nowe narzędzie do śledzenia działania systemu inspirowane stracem, solarisowym dtracem i tcpdumpem, a na czubku tortu wisienka z Lua. Jedno z kategorii "jak ja mogłem wcześniej bez tego żyć?"'

https://vimeo.com/album/3163003/video/114207882

 

Enjoy :)

Edytowano przez megi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe ... co prawda jeszcze tool dopracowany nie jest, ale tak czy siak lepszy niż top + strace ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe ... co prawda jeszcze tool dopracowany nie jest, ale tak czy siak lepszy niż top + strace ;).

 

Masz jakieś szersze doświadczenia z sysdigiem? Natknąłeś się na jakieś problemy lub braki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tej prezentacji na szybko zobaczyłem co potrafią "dłutka", funkcjonalność niektórych jest conajmniej dyskusyjna. Tak czy siak wygląda, że możliwości filtrowania ma większe nić strace, więc na paru maszynach do testów już zainstalowany ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×