Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór serwera dedykowanego do gry

Wybór serwera dedykowanego do gry ots dedyk dedykowany serwer

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

Wybór serwera dedykowanego do gry

#1 wroniarz7

wroniarz7

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:06

Witam, planuję w najbliższym czasie wraz ze znajomymi postawić serwer OTS Tibia. Zastanawiałem się ostatnio jaki serwer dedykowany wybrać mając dość niski budżet (200-250zł miesięcznie). Od kilku dni przeglądam oferty serwerów różnych firm (+opinie), ale na żadną nie mogę się ostatecznie zdecydować. W oko wpadła mi oferta z Linii SOS w Sprint Data Center: https://www.sprintda...58/serwer-sos-2. Czy taki serwer nadaje się na dobry serwer gry i możecie polecić mi tą firmę? Silnik gry nie wymaga wiele ramu, ale przynajmniej 8gb było by dobre. Jeśli chodzi o ping, to nie musi być bardzo niski tak jak w przypadku gier FPS, ale dobrze by było, żeby serwer znajdował się w Europie. Zależy mi też na wysokim SLA i ochronie DDos.

Mógłbym prosić o inne oferty, które według Was były by dobre? Z góry dziękuję. ;)

Edytowany przez wroniarz7, 09 listopad 2014 - 16:07.

• 0

#2 spindritf

spindritf

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 869 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:14

Jeśli ping nie ma krytycznego znaczenia, a ochrona DDoS tak, to OVH. Kimsuf albo SYS. Oba się zmieszczą w budżecie, ale zwróć uwagę na różnicę netto/brutto i opłatę instalacyjną. W kimsufi pewnie byś się w stówie miesięcznie zmieścił.

Edytowany przez spindritf, 09 listopad 2014 - 16:15.

• 0

#3 wroniarz7

wroniarz7

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:18

A jeżeli coś się zepsuje w kimsufi lub SYS, to support jest w miarę dobry?

I jeszcze pytanie: czy dysk SSD znacząco wpłynie na szybszy zapis do bazy danych?

Edytowany przez wroniarz7, 09 listopad 2014 - 16:20.

• 0

#4 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 09 listopad 2014 - 16:27

I jeszcze pytanie: czy dysk SSD znacząco wpłynie na szybszy zapis do bazy danych?

Zdecydowanie TAK! dyski SSD przyspieszą i to jest niepodważalne. Odnośnie wsparcia technicznego w wielu przypadkach poznasz znaczenie słowa bezradność.

• 0

#5 wroniarz7

wroniarz7

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:31

W takim razie zabieram się za czytanie regulaminu SYS. Ceny mają dobre, więc w sumie mógłbym zaryzykować. A jeżeli by porównać support w SDC i w SYS, to który wypada lepiej pod tym względem?

• 0

#6 spindritf

spindritf

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 869 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:36

Taki sobie. Ale jedyne, co tak naprawdę się może zdarzyć, czego nie możesz samodzielnie poprawić, to awaria sprzętowa, w szczególności dyku. Wtedy (przy jasnym zgłoszeniu) reagują w miarę sprawnie.

Ciężko powiedzieć. Zależy od bazy. Jak nie jest wielka, to powinna się cała zmieścić w pamięci i wtedy nie będzie różnicy.
  • 0

#7 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 09 listopad 2014 - 16:37

Zdecydowanie jeżeli chodzi o wsparcie techniczne to lepiej wypada SDC. Oferta SYS to jak wiadomo OVH i to naturalne że przy pewnych cenach nie są wstanie zachować wysokiego poziomu wsparcia technicznego. Patrząc na ilość klientów i wielkość oferowanych usług jest to nawet nie realne. Na pewno maja lepsza cenę, ale cena w tym przypadku to nie wszystko. SDC natomiast stara się jak może by zarówno oferta jak i wsparcie techniczne były współmierne do ceny i to na pewno im wychodzi doskonale. Mają jasne i klarowne zasady i bardzo dobrze rozbudowaną ofertę ,która na pewno pozwoli tobie znaleźć usługę jaka potrzebujesz.

• 0

#8 wroniarz7

wroniarz7

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 16:59

W sumie to już wszystko co chciałem się dowiedzieć w tym temacie. Przemyślę teraz sprawę na spokojnie i podejmę decyzję. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. 

Zdecydowałem się na ten: https://www.sprintda...58/serwer-sos-2. Mam nadzieję, że nie będę żałował. ;d

• 0

#9 gutek

gutek

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:34

nie wiem czy to tylko moja opinia ale wyczuwam marketing szeptany ze strony SDC:)
  • 0

#10 sprintdatacenter.pl

sprintdatacenter.pl

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Firma:Sprint Data Center
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Postek

Napisany 12 listopad 2014 - 13:15

Zapraszam do złożenia zamówienia- prośba o kontakt na info@sprintdatacenter.pl możemy pomyśleć o nowej cenie.

W sumie to już wszystko co chciałem się dowiedzieć w tym temacie. Przemyślę teraz sprawę na spokojnie i podejmę decyzję. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. 

Zdecydowałem się na ten: https://www.sprintda...58/serwer-sos-2. Mam nadzieję, że nie będę żałował. ;d

Dzięki za docenienie.

Zdecydowanie jeżeli chodzi o wsparcie techniczne to lepiej wypada SDC. Oferta SYS to jak wiadomo OVH i to naturalne że przy pewnych cenach nie są wstanie zachować wysokiego poziomu wsparcia technicznego. Patrząc na ilość klientów i wielkość oferowanych usług jest to nawet nie realne. Na pewno maja lepsza cenę, ale cena w tym przypadku to nie wszystko. SDC natomiast stara się jak może by zarówno oferta jak i wsparcie techniczne były współmierne do ceny i to na pewno im wychodzi doskonale. Mają jasne i klarowne zasady i bardzo dobrze rozbudowaną ofertę ,która na pewno pozwoli tobie znaleźć usługę jaka potrzebujesz.

• 0

#11 Revolver

Revolver

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 31 postów
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Kmieciński

Napisany 13 grudzień 2014 - 10:57

Nie ten dział pomyłka. sry

Edytowany przez Revolver, 13 grudzień 2014 - 10:57.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ots, dedyk, dedykowany, serwer

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników