Skocz do zawartości
CheQ

Zestaw Komputerowy + Pytania

Polecane posty

Czy to wszystko będzie ze sobą współgrało głównie chodzi mi o podzespoły komputera.

 

Komputer ma być dla programisty/projektanta/gracza.

 

Do pracy nauki i gier/rozrywki.

 

Komputer musi bez problemu działać z większością programów AdobePhotoshop,Illustrator,InDesign,PremierPro,AfterEffects,Lightroom,FlashBulider,EdgeIncpect,

EdgeCode,EdgeAnimate,FlashProfessional itp

 

Windows 7 + Kiedyś Mac OS

 

Czy chłodzenie CPU (Dodatkowe* Radiator ) jest wymagane ? Czy też nie.

 

Może lepiej dorzucić te 100 zł i nie męczyć procesora ?

 

http://www.morele.net/inventory/info/qyxgxM/

Edytowano przez CheQ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie taki sam tylko kilka miesięcy wcześniej kupiony. 21 cali Można też na 2 chyba.

 

Karta na to pozwala.

 

A jak reszta ?

Edytowano przez CheQ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do pracy (programowanie) posiadam 2 monitory, co jest bardzo wygodne i również polecam Ci zastosować to u Ciebie.

Pierwszy posiada rozdzielczość 1440x900 (na nim jest włączony edytor) i powiem, że trochę brakuje szerokości i wysokości ekranu. Da się do tego przyzwyczaić, ale jak już masz kupować nowy (ja te mam od kumpla, chciał się ich pozbyć) to radziłbym wybrać większą rozdzielczość.

Drugi ma rozdzielczość 1280x1024 i na nim wyświetlam rezultaty, ewentualnie szukam rozwiązania problemów itp. na przeglądarce. Ten drugi monitor mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś Mac OS

 

Chcesz zainstalować Mac OS na pececie? Obawiam się, że niezależnie jakbyś się nie postarał w odzwierciedleniu rozwiązań Apple, to nigdy nie będzie działało tak, jak działa na prawdziwym Maku - przynajmniej tak było jeszcze do niedawna.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia legalności.

 

 

Komputer musi bez problemu działać z większością programów AdobePhotoshop,Illustrator,InDesign,PremierPro,AfterEffects,Lightroom,FlashBulider,EdgeIncpect,

EdgeCode,EdgeAnimate,FlashProfessional itp

 

To bez problemu zadziała na każdym współczesnym komputerze. Do stacji graficznych polecam karty graficzne nVidia Quadro - to specjalizowane jednostki do obróbki grafiki komputerowej, jednakowoż nie nadają się do gier, stąd najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie po prostu uniwersalny "pecet".

 

Podaj może ile masz do wydania na cały komputer (jednostka + monitor + klawiatura + myszka), ponieważ inwestowanie w platformę AMD w obecnej chwili jest bez sensu, zwłaszcza po zaprezentowaniu przez Intela nowych jednostek z rodziny Haswell, które w testach są średnio o ok. 40% wydajniejsze od najsilniejszego CPU z oferty AMD. Złożymy coś bardziej uniwersalnego.

 

Proponowany przez Ciebie procesor osiąga wydajność w grach gdzieś pomiędzy Core i3 a Core i5, pobierając przy tym prawie 2x więcej energii. Jego niewątpliwą zaletą jest natomiast niezłe OC oraz wydajność w programach obliczeniowych (np. AutoCAD, Photoshop, itd.), gdyż posiada 2x więcej wątków od Intela.

 

Generalnie sam musisz zdecydować co jest dla Ciebie priorytetem:

a) wysoka wydajność w grach, niższa w programach użytkowych,

b) większa w programach użytkowych (z nastawieniem na graficzne), kijowa w grach.

 

Pogodzić to można składając coś na najmocniejszych jednostkach Intela, chociaż nie wiem jak wypadnie to z ceną - pod tym względem na pewno AMD jest górą.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena to 3000zł max 3100-3200 z wysyłką i złożeniem.

 

 

Priorytet to będą programy Photoshop Illustrator itd tak jak w pierwszym poście.

 

Zależy mi na płynnej pracy. Co do Gier to. Hmm. Tak jak wspomniałem wcześniej Fifa i Need For Speed no i może coś z Call of Duty. Ale gry to nie jest priorytet. Najlepiej żeby działały i dało sie grać czasem. Ale priorytet to programy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×