Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

[Szukam] Serwer VPS pod kilka ma造ch stron www i w przysz這軼i serwer gier

[Szukam] Serwer VPS pod kilka ma造ch stron www i w przysz這軼i serwer gier vps polska szukam do 40 zł

• Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
27 odpowiedzi na ten temat

[Szukam] Serwer VPS pod kilka ma造ch stron www i w przysz這軼i serwer gier

#1 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚
  • Sk康:woj. Lubelskie
  • Firma:MCtb.pl
  • Imi:Pawe

Napisany 12 luty 2014 - 17:31

Witam,

tak jak w temacie - zrezygnowałem z serwera dedykowanego i szukam w miarę niedrogiego serwera VPS (myślę, że do 40 złotych miesięcznie). Będzie na nim aktualnie stało kilka stron www (ok. 100 wejść dziennie), serwer jabbera i być może w przyszłości niewielki serwer gry (MineCraft). O serwerze gry wspominam dlatego, że niektóre hostingi zabraniają ich stawiania.

Zależy mi na wydajności, ponieważ oprócz dedyka posiadałem do tej pory serwer VPS w Mintshost.pl (ze starszej oferty na zwykłym HDD) - 4 GB RAM, 512 MB SWAP, 50 GB HDD i bodajrze 4x 2.8 GHz, a serwer chodził momentami wolniej niż na jakimś Celeronie z jednym rdzeniem.

Szukam konfiguracji z minimum: 1 GB RAM, HDD: 80 GB, CPU: 2 rdzenie (minimum te 2 GHz), transfer conajmniej 700-1000 GB miesięcznie i łącze gwarantowane z 30 Mbps, bo w Mintshost na VPS z tej starej oferty bywało krucho z tym łączem...

Dobrze by było gdyby lokalizacja była w PL.

Jeśli ktoś korzysta z nowej oferty VPSów (na SSD) w Mintshost i dobrze mu to działa, to również możecie pisać - ewentualnie przetestuję przez miesiąc  :)

Proszę również o informacje jak jest z wydajnością (bo cyferki w ofercie to nie wszystko), supportem i uptime.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam.

Edytowany przez PCziomal, 12 luty 2014 - 17:32.

• 0

#2 Jaros豉w Szma鎱a

Jaros豉w Szma鎱a

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1408 post闚
  • Sk康:Malbork
  • Firma:datpol.pl
  • Imi:Jaros豉w
  • Nazwisko:Szma鎱a

Napisany 12 luty 2014 - 17:42

Ultimahost.pl

• 0

#3 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 17:45

Ultimahost.pl

Chyba nie dokładnie przeczytałeś mój post  :rolleyes:

• 0

#4 Go嗆_mFilmy.com_*

Go嗆_mFilmy.com_*
  • Go軼ie

Napisany 12 luty 2014 - 17:53

Ja korzystam z tej nowej oferty w MintsHost.pl. Nie mam czego się przyczepić, wszystko jest ok. W tym tygodniu opłaciłem serwerek na rok ;-)
  • 0

#5 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6192 post闚
  • Sk康:Great Britain
  • Firma:MZone Group
  • Imi:Ireneusz

Napisany 12 luty 2014 - 18:39

i łącze gwarantowane z 30 Mbps, bo

I to wszystko za 40 złotych miesięcznie?

• 0

#6 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 18:51

W mintshost można mieć 25 Mbps za 25 zł, więc myślałem, że za 40 zł tym bardziej.

• 0

#7 Lokator

Lokator

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 871 post闚
  • Sk康:/home/Lokator

Napisany 12 luty 2014 - 19:02

Miałem takie same problemy jak Ty. Support zapewne napisał Ci, że wszystko jest w porządku. Funkcjonowanie ich vpsów openvz ze starej oferty to żenada. Ja niestety do dnia dzisiejszego się nie przekonałem do openvz - chyba, że dla małego teamspeak'a - to spoko. Jeżeli chodzi o MH to tylko i wyłącznie http://mintshost.pl/vpskvm.php.

• 0

#8 samu

samu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1178 post闚
  • Imi:Jakub
  • Nazwisko:Szafra雟ki

Napisany 12 luty 2014 - 19:15

W mintshost mo積a mie 25 Mbps za 25 z, wi璚 my郵a貫m, 瞠 za 40 z tym bardziej.

Tez gwarantowane? W tym momenciw to jest slowo klucz ;)
  • 0

#9 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 19:28

Tak - gwarantowane, dziś ich nawet pytałem. Tyle, że jakoś dziwnie to "konsultant" tłumaczy, bo najpierw napisał, że każda maszyna "matka" ma symetryka 100/100 Mbps, a później, że "one są podłączone do switcha 1 Gbit, więc te 25 Mbps jest gwarantowane dla każdego". Nie wiem już w co wierzyć  :P

• 0

#10 Lokator

Lokator

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 871 post闚
  • Sk康:/home/Lokator

Napisany 12 luty 2014 - 20:07

Chcesz znać odpowiedź?; )  Zapytaj co w przypadku wykorzystywania po 25 Mbps przez więcej niż 4 klientów na jednej maszynie jednocześnie : P

Żadna firma nie da Ci 100% gwarancji, ale część przynajmniej próbuje do tego dążyć. Ja z łączami w MintsHost nigdy problemów nie miałem, ale znowu overselling procka na openvz dawał w kość.

Edytowany przez Lokator, 12 luty 2014 - 20:16.

• 0

#11 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6192 post闚
  • Sk康:Great Britain
  • Firma:MZone Group
  • Imi:Ireneusz

Napisany 12 luty 2014 - 20:55

Tak - gwarantowane, dziś ich nawet pytałem.

Może firma to potwierdzi oficjalnie, czyli oferują 25 Mbps gwarantowane za 25 złotych miesięcznie?  To jest kwota netto czy brutto? ;)

• 0

#12 sniferek

sniferek

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚
  • Imi:ㄆkasz

Napisany 12 luty 2014 - 21:33

Jak widać na stronie mints to za 25 zł brutto masz łącze na matce symetryczne 100 Mbit a matka ma 64 GB ram i jeszcze open :) to ile tego łącza jest dla klienta może 1 Mbit/s a gdzie tu dla każdego klienta dać 25 mbits czyli 4 klientów na max wysysających swoje porty i koniec łącza  . Jak już w innych tematach został poruszony temat łącza mintshost że coś nie działa jak należy a tu nagle ktoś pisze że w BH jest idealnie ale BH i Mints to jest to samo ta sama serwerownia te same łącza oraz że mints jest marką BH więc odpowiada za tą markę BH...

a że mają łącza pod switch 1 Gbit to nie znaczy że tyle łącza dają na matkę 

Edytowany przez sniferek, 12 luty 2014 - 21:52.

• 0

#13 lou.

lou.

Sta造 u篡tkownik

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 209 post闚
  • Imi:Tomasz

Napisany 12 luty 2014 - 21:50

Może zaciekawi cię coś z tych firm :

- vipower.pl

- ovh.pl (francja)

- sldc.pl

- hekko.pl

- hosteam.pl

• 0

#14 sniferek

sniferek

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 22:00

Jeśli ktoś korzysta z nowej oferty VPSów (na SSD) w Mintshost i dobrze mu to działa, to również możecie pisać - ewentualnie przetestuję przez miesiąc  :)

Co tu da tobie jeżeli w starej ofercie mints ci łącze nie odpowiadało to w tej ofercie także będzie ta sama firma i serwery tylko że inne dyski ...

• 0

#15 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 22:07

Pisałem z "konsultantem" Mintshost.pl na GG, dowiedziałem się, że od pisania na forum jest inny pracownik, więc przekleiłem Twój post sniferek i otrzymałem odpowiedź:

mintshost.png

Co do Twojego ostatniego posta sniferek - w starej ofercie nie gwarantowali tych 25 Mbps.

Edytowany przez PCziomal, 12 luty 2014 - 22:08.

• 0

#16 sniferek

sniferek

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 22:21

Lecz jeżeli piszą na stronie że matka ma łącze symetryczne 100 Mbits to trudno by było utrzymać 5 klientów jeżeli 4 klientów by wykorzystywało w pełni 25 przyznane .

• 5

#17 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1876 post闚
  • Imi:Marek
  • Nazwisko:Drzewiecki

Napisany 12 luty 2014 - 22:44

MintsHost posiada własne DC więc nie jest problemem zmiana przepustowości gdyby "setka" była za mało.

• 0

#18 sniferek

sniferek

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 23:19

Jak mintshost posiada własne dc a nie w BH ? ... przecież adresy są BH ... To BH ma 2 serwerownie na tą chwile gdzie nie wiemy o nich ??  Marka mintshost to BH więc jak napisałeś wyżej posiadanie już 2 serwerownie.... 

Edytowany przez sniferek, 12 luty 2014 - 23:20.

• 0

#19 PCziomal

PCziomal

Sta造 u篡tkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 354 post闚

Napisany 12 luty 2014 - 23:57

@sniferek Kiedyś jak pisałem z mintshost.pl, to pisali, że mają własną serwerownię, do której gość który ze mną pisał poszedł na chwilę więc raczej jest ich własną  :P .

Co do samego tematu - właśnie zakupiłem VPSa z Datacent.pl, bo dali mi całkiem korzystną ofertę na HVM na PW (zapłacę mniej więcej tyle co w Mintshost.pl za VPS na OpenVZ) i firma wydaje się jakoś tak "bardziej przyjazna" po pierwszej rozmowie na GG. Z tego co się dowiedziałem kolokują serwery w Sprint S.A i również dają mi gwarantowane 25 Mbps (jak jest z tą gwarancją w praktyce to dam jeszcze znać w tym temacie za kilka dni).

Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi szukać,

pozdrawiam.

• 0

#20 sniferek

sniferek

Cz瘰to na forum

• U篡tkownicy
  • 64 post闚

Napisany 13 luty 2014 - 00:13

Kiedyś jak pisałem z mintshost.pl, to pisali, że mają własną serwerownię, do której gość który ze mną pisał poszedł na chwilę więc raczej jest ich własną  :P .

Od samego początku istnienia Mintshost mieli serwery w BH firma mintshost była w AIP szczecin  a potem BH przejął mintshost jako swoją markę  
przykładowo tutaj o tym :

http://www.webhostin...start/?p=323781

Edytowany przez sniferek, 13 luty 2014 - 00:19.

• 0

Tak瞠 otagowane jednym lub wi璚ej z tych s堯w kluczowych: vps, polska, szukam, do 40 zł

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚