Skocz do zawartości

Polecane posty

Powiedzcie mi - Zenbox jest dalej tak kiepski? Już od dawna siędę u konkurencji, ale dziewczyna, dla której przygotowuję projekt bardzo usilnie myśli o Zenboxie. Sam nie mam zbyt dobrych doświadczeń, ale jeżeli jest już lepiej to możnaby sprawdzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

@franiuu poczta stabilna, backup też działa. Sytuacja jest od jakiegoś już czasu stabilna i nie ma żadnych problemów. Może poza tym że ich serwery mogłyby działać szybciej. Administruję paroma serwisami u różnych usługodawców i jednak tempo wczytywania stron na zenbox jest ciut ciut wolniejsze (obciążenia stron są mniej więcej podobne więc to nie kwestia skryptu czy wtyczek). Generalnie polecam. Chodź da się zauważyć lekką stagnację, bo jak kiedyś dużo publikowano informacji czy jakiś nowości które wprowadzają, to teraz nic się nie dzieje. Chyba parę osób odeszło, które zakładały ten hosting, bo pisząc czasem do BOK-u to od roku widzę same nowe nazwiska a starych już nie ma. Konkurencja przejęła im chyba co lepszy narybek. Ale polecam do projektów niezbyt wymagających.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@franiuu poczta stabilna, backup też działa. Sytuacja jest od jakiegoś już czasu stabilna i nie ma żadnych problemów. Może poza tym że ich serwery mogłyby działać szybciej. Administruję paroma serwisami u różnych usługodawców i jednak tempo wczytywania stron na zenbox jest ciut ciut wolniejsze (obciążenia stron są mniej więcej podobne więc to nie kwestia skryptu czy wtyczek). Generalnie polecam. Chodź da się zauważyć lekką stagnację, bo jak kiedyś dużo publikowano informacji czy jakiś nowości które wprowadzają, to teraz nic się nie dzieje. Chyba parę osób odeszło, które zakładały ten hosting, bo pisząc czasem do BOK-u to od roku widzę same nowe nazwiska a starych już nie ma. Konkurencja przejęła im chyba co lepszy narybek. Ale polecam do projektów niezbyt wymagających.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Pamkętam, że za moich czasów w Zenboxie czas ładowania małego bloga trwał do 4 sekund. Dalej jest tak źle czy jednak te czasy są krótsze? Z tego co wiem klientka ma bardzo ambitne plany, więc nie wiem czy iść w ZB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@franiuu, przenosiłem ostatnio klienta który właśnie narzekał na czasy w ZB, na hosting w webh.pl i zaobserwowaliśmy znaczne skrócenie czasu wczytywania przenoszonego średniej wielkości bloga na WP. Blog na ZB ładował się około 3-4 sekundy pomimo włączonego cache.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

Dalej jest tak źle czy jednak te czasy są krótsze?

 

Nawet do 7 sekund. ZB jest dobry jak potrzebujesz dużą ilość skrzynek czy częsty automatyczny backup.

Natomiast jeśli zależy Ci na rozbudowanym serwisie (duża ilość zakładek, podstron itd. czyli dużo wczytywania danych) radzę unikać. Ale to moje zdanie.

No i w sumie takim jedynym realnym plusem to jest jednak to że między 8-24 dostaniesz odpowiedź w te 15 minut, gdzie u konkurencji nawet do 2 dni (jak w ovh). Poza tym plusów jakichkolwiek u nich brak...

Zenbox chyba dostał zadyszki jako marka, odeszli (bynajmniej nie widać ich w komunikacji z klientem) pracownicy Ci co byli początkowo. W sumie chyba przez zmiany kadrowe straciła się tam kreatywność i jest zastój. Ale to jest moje prywatne zdanie i mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zenboxa. Kiedyś polecałem go, ale teraz jest coraz gorzej. IP na który jest serwer cały czas trafia na czarną listę spam. Mimo, że parę mięsięcy temu to zgłaszałem. Dopiero teraz się tym zajęli. NIE POLECAM ZENBOX wielki minus dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w ZENBOX jest usługa Resellera? Cena taka sama jak za hosting i ważna tylko liczba odwiedzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu weszli z przytupem, szczególnie w blogosferę, ale później coś tam się zaczęło dziać bardzo niedobrego, często siadały serwery, jakieś ataki, z którymi słabo sobie radzili. Zrezygnowałem na rzecz dhostingu, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że każdy ma coś za uszami i nie ma idealnych dostawców. Jak jest lepiej technicznie, to zawodzi czynnik ludzi i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×