Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwer kont shell + www + mail

Serwer kont shell + www + mail shell hosting www mail jabber pomoc oferta

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

Serwer kont shell + www + mail

#21 bjzenek

bjzenek

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 13:26

Też jestem chętny o ile będę mógł sobie skonfigurować SVN ;)

• 0

#22 nvll

nvll

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Imię:Adrian

Napisany 07 marzec 2013 - 15:42

@nvll: masz jakieś sugestie odnośnie limitów w cgroup, tj. pamięc, udział procesora itp. ? Jak się sprawują ? Niestety nie miałem wcześniej z nimi do czynienia, a widzę w nich niezły potencjał.

Nie wykorzystywałem na produkcji tych limitów więc niestety na ten temat nie mogę się wypowiedzieć.

• 0

#23 ensh

ensh

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów
  • Imię:Paweł

Napisany 09 marzec 2013 - 16:47

Ok, cgroups przetestowane. Ustawiłem parę limitów które powinny wystarczyć na początek, a reszta wyjdzie w praniu :) Obecnie myślę jak zapewnić połączenie po SSH do kontenerów. Zastanawiałem się nad czymś w stylu SSH Proxy, co przedstawia poniższy schemat ale jeszcze nie wiem jak to zrealizować.

SSH(login:test) - HOST(przekierowanie do kontenera o takiej samej nazwie jak login) -> test(LXC Kontener)

Edytowany przez ensh, 09 marzec 2013 - 16:48.

• 0

#24 nvll

nvll

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Imię:Adrian

Napisany 10 marzec 2013 - 12:12

Możesz po prostu przekierować porty. A co do takiego rozwiązania jak pokazałeś to może być trudno zrealizować. Zawsze możesz spróbować napisać własny serwer ssh. W pythonie jest bardzo fajna biblioteka twisted, w którym jest wstępnie zaimplementowany protokół ssh.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: shell, hosting, www, mail, jabber, pomoc, oferta

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników