Skocz do zawartości

ensh

Użytkownicy
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Normalna

1 obserwujący

O ensh

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Paweł

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Chrzanów
 1. Ok, cgroups przetestowane. Ustawiłem parę limitów które powinny wystarczyć na początek, a reszta wyjdzie w praniu Obecnie myślę jak zapewnić połączenie po SSH do kontenerów. Zastanawiałem się nad czymś w stylu SSH Proxy, co przedstawia poniższy schemat ale jeszcze nie wiem jak to zrealizować. SSH(login:test) - HOST(przekierowanie do kontenera o takiej samej nazwie jak login) -> test(LXC Kontener)
 2. Na chwilę obecną zostanę przy pełnym kontenerze, bez dzielenia w/w katalogów, ponieważ przestrzeń dyskowa nie jest dla mnie problemem na chwilę obecną. Co do zarządzania oprogramowaniem na kontenerach to zastanawiam się nad zastosowaniem oprogramowania Puppet, które posiada moduł do zarządzania kontenerami LXC (nie testowałem go jeszcze). Generalnie, zastanawiam się nad limitami. Dziś dokonfigurowałem limit procesów (per kontener) w /etc/security/limits.conf, ustawiając go na poziomie 30 procesów. Przydatne przy fork bomb @nvll: masz jakieś sugestie odnośnie limitów w cgroup, tj. pamięc, udział procesora itp. ? Jak się sprawują ? Niestety nie miałem wcześniej z nimi do czynienia, a widzę w nich niezły potencjał.
 3. na chwilę obecną sprawa ma się następująco: zostały uruchomione pierwsze kontenery na LVM dzięki któremu mogłem ograniczyć przestrzeń dyskową per kontener, teraz czas na testy ograniczeń (CPU, dysk, pamięć) dla każdego kontenera. Z racji tego, że każdy kontener ma swój prywatny adres zastanawiam się nad limitem transferu danych. W tym wypadku operacja limitowania łącza powinna pójść łatwo i przyjemnie.
 4. @chmuri: Dzięki za korektę później przejrzę co w tych patchach "piszczy" i przetestuję jak będą się sprawowały z kernelem który jest obecnie w mojej wersji Ubuntu. @nvll: LXC może być ciekawym rozwiązaniem w mojej sytuacji. Spodobało mi się stwierdzenie "chroot on steroids" Poza tym biblioteki Libvirt obsługują LXC co jest dużą zaletą, ponieważ obecną infrastrukturą zarządzam poprzez owe biblioteki.
 5. Dzięki może znajdę w nim jakąś inspirację Macie jakieś propozycje na odseparowanie użytkowników ? Moim pomysłem jest jailkit
 6. Dzięki za wskazówkę, generalnie myślę nad quotą dla każdego użytkownika, która będzie ograniczała (per user): Przestrzeń dyskową, transfer, liczbę procesów, maksymalne zużycie procesora/pamięci etc.
 7. Super, jak wszystko pokonfiguruję - odezwę się Sugestie mile widziane. PS. Niestety nie znam się na prawie więc proszę o sugestię jak można sformułować regulamin darmowego hostingu z opcją "wolnych datków".
 8. Witam wszystkich ! Posiadam torchę wolnych zasobów na moim serwerze i zastanawiam się nad uruchomieniem bezpłatnego (lub za pobraniem symbolicznej opłaty) serwera shell. Obecnie mam wyciętą maszynę wirtualną (KVM): SO: Ubuntu 12.10 RAM: 8GB CPU: 4 rdzenie DYSK: 250GB IPv4: x1 IPv6: /64 Docelowo na serwerze ma zostać uruchomiony serwer WWW, Mail, Jabber no i oczywiście shell. Każdy użytkownik dostanie wydzieloną przestrzeń dyskową, oraz limity procesów oraz miesięczne limity na przepływ danych. Serwer ma mi służyć w celach szkoleniowych Jeśli jest ktoś zainteresowany takim kontem to proszę o zostawienie wiadomości w tym poście, bądź proszę wysłać prywatną wiadomość. Pozdrawiam, Paweł
×