Skocz do zawartości
Marek607

[kupie] Pamęć RAM

Polecane posty

Hey!

Może ma ktoś z forumowiczów sprawne i niepotrzebne kości RAM-u??

 

Potrzebuje 2x1 gb DDR, 400 mhz

 

Tanio kupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart. Każdy chciałby tanio kupić DDRy 400MHz, szczególnie kości 1GB. Ja ostatnio musiałem za sztukę coś koło stówki dać. Jak dostaniesz taniej, to je dobrze przetestuj, czy aby przypadkiem ktoś się jakiegoś padła nie pozbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja szukam ale trochę wolniejszych...

 

Kurde akurat muszę mieć 2 płyty główne z DDR :) I potrzebuje 7x1GB :(

 

Life is brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zmieniając płytę główną musisz zmienić procka, zmieniając procka warto dorzucić gafikę lepszą zmieniając grafikę to i dyski lepsze :)

 

Wydatek ciągnie wydatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart. Każdy chciałby tanio kupić DDRy 400MHz, szczególnie kości 1GB. Ja ostatnio musiałem za sztukę coś koło stówki dać. Jak dostaniesz taniej, to je dobrze przetestuj, czy aby przypadkiem ktoś się jakiegoś padła nie pozbywa.

 

Za stówke to ja mam 2 sztuki nowe:

http://allegro.pl/nowa-samsung-ddr-2gb-2x-1gb-400-mhz-pc3200-gwaran-i1845942299.html

 

@łukasz: tak jak npisał Emil, musiałbym wymienić wszystkie podzespoly, a nie widze takiej potrzeby.

 

Procek celeron D 2,53 GHZ , karta RX600 PRo, dysk 80 gb/7200 rpm wiec do zastosowań typu pasjans/internet/office dla moich rodziców jest w zupełności wystarczający - jedynie RAM-u ma 512, więc chce dokupić by go przyśpieszyc troche. W sumie za 2-3 lata postawie go pod biurko i będzie robił za serwer do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mam na sprzedaż kilka części ze starego PCta, między innymi:

512MB ram IMRO (coś takiego: http://www.ceneo.pl/319380) cena 20+wysyłka

1GB Kingston KVR400 50zł+wysyłka

Obydwie DDR1

Posiadam jeszcze kartę graficzną pod AGP GeForce 7600GS Sparkle

 

Jak ktoś potrzebuje to zapraszam na pw.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troche temat, ponieważ w koncu czas kupić ten ram ;)

 

Mam w komputerze płytę główną:

 

http://www.intel.com...boards/d915plwd

 

Zdecydowałem się już w sumie na zakup http://allegro.pl/no...2845579264.html

 

jednak w aukcji pisze że "Pamięci są kompatybilne z chipsetami VIA i SIS."

 

Jak sprawdzić czy ta pamięć będzie działała w tym komputerze, tzn jaki tam mam chipset?

Obecnie tam jest pamięć MS4002-512MB PC3200.

 

Edit: Poczytałem i wiem - chipset to Intel fw82801fb, więc te pamięci odpadają.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat ten tekst oznacza, że te pamięci TEŻ są kompatybilne z VIA i SIS, a nie, że z intelami nie są.

Tu chodzi o złącze, obsługiwane pamięci przez płytę - tego szukaj. Z tego, co widzę, to ta płyta bierze 400tki DDR, także te pamięci powinny spokojnie pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy twoim chipsecie bym się nie martwił o kompatybilność. Ważne, żeby nie mieszać singli z double.

 

Poza tym TUTAJ masz wszystko pięknie wyjaśnione łącznie z tabelka co gdzie i jaki moduł będzie działał.

 

Tak z ciekawości dlaczego nie można mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To taka stara zasada.

Nie powinno się mieszać pamięci DS z SS (Dual Side - dwustronna, Single Side - jednostronna). ponieważ jest trochę inna zasada pracy takich pamięci. Pamięci DS zajmują dwa logiczne banki pamięci, a SS jeden (nie mylić z fizycznymi bankami).

 

Ważne jest jeszcze aby starać się nie mieszać organizacji pamięci np x8 z x16, ale jeśli juz to zawsze wyższe wstawiać jako pierwszy w kolejności clk bank.

 

Ten MCH (Memory Controller Hub) Intel 82915PL obsłuży max 16 banków logicznych!

Podany wyżej FW82801FB to ICH (I/O Controller Hub).

Nie mylić ich ;)

 

Dzięki za wytłumaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hdmagc: to o czym piszesz tylko teoria. W praktyce zależy od modelu płyty, na jednym będzie się gryzło, na innym będzie działać bez najmniejszych zgrzytów. Sam do niedawna miałem w jednym kompie 2 x 512 DDR 400MHz, jedna była jednostrona (GoodRAM z 8 kości po 64 MB na jednej stronie), druga była dwustronna (Blitz, po 8 kości 32MB na każdej ze stron) i działały wspólnie kilka lat na dwóch różnych płytach, najpierw na AsRock-u z chipsetem nForce3 od nVidii, później na AsRocku z chipsetem AMD Hammer. Ale zgadzam się, że problemy zdarzają się w przypadku chipsetów Intela, które chyba po prostu są bardziej restrykcyjne względem stosowanych pamięci. Niedawno próbowałem uruchomić swoje kości Infeneona 1GB DDR 400MHz wyjęte z działającego kompa z Turionem u kumpla na P IV i nie ruszyła żadna z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kostke 1 GB DDR 400 Mhz i włozyłem do niego - wykrywa poprawnie, czyli łącznie 1536 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×