Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Angle

Konfiguracja serwera VPS pod forum phpbb3

Polecane posty

Witam. W styczniu kończy mi się okres użytkowania serwera na którym aktualnie stoi moje forum i zastanawiam się nad zrezygnowaniem z obecnej firmy i postawieniu forum na serwerze VPS. Problem jednak w tym, że nie wiem jak to wszystko skonfigurować. Dlatego też zwracam się z pytaniem do Was - jak poprawnie skonfigurować serwer VPS, aby forum było stabilne i bezpieczne ?

 

Jaki wybrać system operacyjny, odpowiednio zabezpieczyć serwer, dodać panel www - gdzie będą znajdować się różne statystyki, itp. dotyczące forum, itp ?

 

I ogólnie co sądzicie o stawianiu strony na serwerze VPS - opłaca się w to bawić, czy lepiej zainwestować w serwer, który jest od razu przystosowany do www ?

 

Wszelkie odpowiedzi są mile widziane.

 

PS. Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem niewłaściwy dział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A umiesz w ogóle zarządzać serwerem opartym na dystrybucji Unixowej, np. Linux czy FreeBSD, czy lecisz w ciemno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A nie lepiej zatrudnić na dwie godziny admina za 20zł? ;)

 

Widziałem firmy że pomoc administratora była gratis (dostęp do root i 1-2 h pracy admina gratis bodajże)

 

Możesz również wziąć serwer zarządzany przez firmę i w razie problemu zawsze możesz zwalić na nich ;)

 

 

http://ionic.pl/vps.php

 

W cenie serwerów Root VPS 2, 3 oraz 4 dodatkowo

0.5 godziny administracji miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to zależy od tego dlaczego chcesz się przenieść, przekraczasz jakieś limity?

Jeśli nie masz zbytniego doświadczenia to ja bym radził przeczytać dwa kursy o konfiguracji VPS, które są po polsku - to da Ci jakiś obraz tego, jak to wygląda. Po tych kursach proponowałbym jednak wziąć jakiegoś administratora i zapłacił kilka stówek za na prawdę dobrą konfigurację. Później pozostają tylko jakieś updat'y etc.

 

Tylko w razie jakiegoś ataku na serwer pozostajesz sam i musisz szukać pomocy na forach lub u innych adminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×