Skocz do zawartości
Gość cfg

Najlepszy system płatności online

Polecane posty

Dotpay.pl ma tendencję do zwlekania z wypłatami. Taki jest minus tej firmy.

Platnosci.pl z kolei działają o wiele szybciej i można powiedzieć, że lepiej. Przykład z życia wzięty (dotyczy platnosci.pl): Odrzucenie płatności kartą VISA, bo: osoba płacąca (właściciel karty) była nieletnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg
Przykład z życia wzięty (dotyczy platnosci.pl): Odrzucenie płatności kartą VISA, bo: osoba płacąca (właściciel karty) była nieletnia.

No, ale 50% moich klientów to osoby nieletnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To weź dotpay. Przyjmuje zapłaty od osób nieletnich.

Albo poczekaj trochę, pojawi się konkurencja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam doswiadzcenia ze wszystkimi z wymienionych firm i jedno moge powiedzieć.

 

Z przelewy 24 nie ma problemu co do wypłaty pieniędzy uznieranych poprzez przelewy, problem nastomiast jest taki, ze przelewy od internautów nie są księgowane automatycznie. Czesto zdarza się, ze po zalogowaniu na konto, widzimy wiele wpłat, które mają kolor niebieski ( są do wykorzystania) i musimy księgować je ręcznie. Wyklucza to możliwość jakiejkolwiek automatyzacji procesów.

Z funksni SMS premium w przelewy24 nie korzystam, gdyż wymagane jest proadzenie działalności gospodarczej, w skrócie DG.

 

DG nie jest natomiast wymagana przy przyjmowaniu platnosci poprzez SMS w Dotpay, i dlatego w moim przypadku sprawdził się najlepiej. Dodatkowo posiada możliwosc wysyłania danych z SMS do skryptu, co umożliwia automatyzację np: aktywacje konta.

 

Natomiast w platnosci.pl należy posiadać firmę, niezalenize czy przyjmujemy platnosci poprzez przelew czy SMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Jednak dodam, że mam firmę. I będzie to na nią rejestrowane.

Mam rozumieć, że platnosci.pl wgl. nie przyjmuje płatności od osób nieletnich? Nie darady tego odznaczyć? Wg. mnie to jest imo bezsensu. Zakupy w internecie robi coraz więcej młodzieży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak dodam, że mam firmę. I będzie to na nią rejestrowane.

Mam rozumieć, że platnosci.pl wgl. nie przyjmuje płatności od osób nieletnich? Nie darady tego odznaczyć? Wg. mnie to jest imo bezsensu. Zakupy w internecie robi coraz więcej młodzieży...

 

Jeżeli płacą kartą, to nie.

Jeżeli płacą jakimś kanałem typu mtransfer itp, to może zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Polecam Dotpay. Jako klient współpracujemy od dawna, od jakiegoś czasu jesteśmy partnerem Dotpay. Współpraca OK. Środki są na koncie w ciągu 3 dni roboczych od zlecenia wypłaty.

 

Jeśli chodzi o poruszone w temacie kwestie organizacyjne to do niedawna firma podpisywała umowy na Dotpay Ltd, obecnie jako Dotpay SA. Możliwa jest migracja starych klientów do nowych struktur, co polecam.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą z Dotpay, zachęcam do kontaktu na priv. Możliwe, że będę w stanie pomóc wynegocjować lepsze warunki do standardowych :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Ktoś coś wspominał też o tym żebym poczekał bo coś nadchodzi, ale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jak to co.. kryzys! : P

Wybacz ale twoje teorie o kryzysie itp robia sie nudne.

 

@cfg ktos o kim mowa udziela sie tu w temacie, i jezeli uzna to za stosowne to napewno napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

N3T5kY wybacz, ale ja prawie w ogóle o kryzysie nie piszę, coś chciałeś znowu dowalić i się nie udało..

 

poza tym jest dość widoczna ikonka języka, która.. a zresztą może i sam dojdziesz co może oznaczać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Odgrzeję, może to komuś ułatwi wybór.

 

Korzystając z platnosci.pl przelewy "wychodzą" z mojego konta tak jak są ustawione sesje, mimo że jest to przelew do tego samego banku. (wiele razy miałem sytuacje z ovh, gdzie pieniążki docierały do nich z /dużym/ opóźnieniem).

 

W przypadku dotpay.pl przelewy po stronie banku są księgowane natychmiast co umożliwia np. wysłanie powiedzenia zrealizowania przelewu.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Korzystając z platnosci.pl przelewy "wychodzą" z mojego konta tak jak są ustawione sesje, mimo że jest to przelew do tego samego banku. (wiele razy miałem sytuacje z ovh, gdzie pieniążki docierały do nich z /dużym/ opóźnieniem).

 

W przypadku dotpay.pl przelewy po stronie banku są księgowane natychmiast co umożliwia np. wysłanie powiedzenia zrealizowania przelewu.

 

Myślę, że najwyższa pora podzielić się doświadczeniami. Mam 3 serwisy z płatnościami SMS i przelewami. Korzystałem z dotpay (1), platnosci (2) i przelewy24 (3). Przez chwilę zajrzałem do bluecash (4).

 

 

Uwagi:

 

(1) - skandaliczna obsługa SMS. Na akceptację usługi można czekać w nieskończoność. Nawet jak się zrobi tak, jak na modelowym rozwiązaniu to i tak to kasują. Nie powiadamiają dlaczego :angry:. Wkurza to na maxa. Dość dobry panel administracyjny ale trochę "stary", archaiczny. Usługi dla "zwykłych ludzi" i dla firm.

 

(2) - obsługa może i szybka, ale na poziomie Allegro czyli Ctrl-C Ctrl-V, bez zrozumienia o co się człowiek pyta. Panel kompletnie popaprany, zero zrozumienia o co w tym chodzi. Błędy na stronach z przekierowaniami (że niby JavaScript nie włączony a tu okazuje się, ze na stronie nie ma w ogóle JS). Zgłosiłem do BOKu ten fakt, czekałem 2 miesiące i nie poprawili. Zrezygnowałem z usług. Jedno Allegro na rynku wystarczy :D Tylko usługi dla firm

 

(3) - dziwny panel adm. ale można się przyzwyczaić. Obsługa - wszystko chcą mailem więc nie da się szybko załatwić sprawy. Ogólnie - OK ale tylko usługi dla firm.

 

(4) - po 2 (dwóch) dniach od nich uciekłem jak pan z BOK powiedział mi, że firma działa na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego i mają 30 dni na odpowiedź.

 

Obecnie mam wszystkie serwery w http://www.platnosci-online.pl

Zero formalności przy zakładaniu konta. Świetnie zrobiony panel adm. SMSy działają OK, przelewy też. Wypłaty - w ciągu 1 dnia roboczego od kliknięcia zlecenia wypłaty. Testuję od 2 tygodni i na razie jest dobrze. Usługi dla "zwykłych ludzi" i dla firm.

 

Zajrzę znów na WHT za pół roku to napisze więcej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ktoś może korzystał z http://homepay.pl ....

 

Biznes internetowy nie rządzi się zasadami takimi jak stragan z ziemniakami.

 

Z doświadczenia wiem, że czym taniej tym gorzej. W tej branży liczy się zaufanie, porządna obsługa, profesjonalizm a to musi kosztować. Jeśli ktoś chce być obsługiwany tanio, niech spodziewa się obsługi raczej mizernej, na poziomie firm-krzaków, których pełno widać w przypadku hostingu.

 

Rynek e-płatności pokazał ile co ma kosztować i nie są to ceny z kosmosu tylko z czystej kalkulacji. Powstały w ciągu minionego roku 3 firmy obsługujące płatności internetowe. Jedna z nich dokłada do interesu z prowizjami mniejszymi od kosztów utrzymania takiej maszynki. To się przełoży wcześniej czy później na poziom obsługi, awarie itd. Pytanie nasuwa się samo - czy mnie, jako użytkownika takiego systemu stać na zmianę operatora? Może po prostu zapłacić "normalną" cenę i mieć przysłowiowy święty spokój? Czy jeden punkt procentowy ma spowodować, że klienci będą walić drzwiami i oknami? Nie sądzę.

 

Jak wcześniej (2 posty wyżej) wspomniałem, "przerobiłem" 4 operatorów płatności więc chyba trochę tego rynku poznałem. Z pewnością cena usługi nie będzie dla mnie najważniejsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jedna z nich dokłada do interesu z prowizjami mniejszymi od kosztów utrzymania takiej maszynki.

Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Jedna z nich dokłada do interesu z prowizjami mniejszymi od kosztów utrzymania takiej maszynki. (...)

Tego typu systemów nie tworzy się na jednym ( nawet bardzo mocnym ) serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do supportu/maili to wczoraj napisałem do nich koło 2-3 w nocy i odpowiedź przyszła w ciągu kilku minut.

 

Dowiedziałem się także że wkrótce wydadzą dodatki dla sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ciekawe ... :D

 

Ostatnio wypłaty z przelewów w dotpay, otrzymuję w dwa dni, a nie jak wcześniej - w trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Faktycznie szybko odpisują :D

 

Moje zapytanie - godzina: 17:44

Witam Państwa...

 

Czy macie dostępne jakieś API? Czy planujecie rozbudowę systemu oraz integrację z panelami dla firm hostingowych?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

 

Odpowiedź - godzina: 17:59

Witam.

 

Dokumentacja techniczna API dostępna jest w dwóch wersjach - jako PDF oraz HTML po zalogowaniu się do panelu. Transakcje są oparte o przesyłanie danych z wykorzystaniem protokołu HTTPS (GET lub POST) w sposób bezpośredni oraz kanałem międzyserwerowym.

 

Jesteśmy otwarci na współpracę. Integracja z panelem firmy hostingowej jest jak najbardziej możliwa. Należy jedynie nawiązać z nami kontakt i opisać swoje potrzeby. Naszym celem jest obsługa płatności internetowych w każdej firmie, która zdecydowała się na współpracę z nami. Przyjmujemy zgłoszenia naszych Partnerów i w miarę możliwości rozbudowujemy nasze usługi. W ten sposób powstał m.in. kreator kodu PHP do generowania gotowych skryptów, za kilka dni udostępnimy obsługę płatności w VirtueMart (Joomla!).

Pozdrawiam, Katarzyna Piotrowska

http://www.platnosci-online.pl tel: 44 711-14-67

 

Jak widać pracują ciągle nad wdrażaniem nowych systemów. Także to kwestia czasu jak wniosą coś dla WHMCS oraz VmMare i innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dokładnie i tylko patrzeć jak większość Firm zrobi na to przesiadkę :D

Skontaktuję się z nimi w sprawie WHMCS ewentualnie sam przy kreatorze kodu PHP popracuję i zobaczymy co z tego wyniknie. Aczkolwiek nie omieszkam się do nich napisać, żeby mi w tym pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

News z ostatniej chwili... Za kilka dni będzie moduł do WHMCS, który napisze Administracja tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×