Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzychu105

Jaki Cms? Funkcjonalność I Wydajność

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie ... Jakie polecacie CMS-y portalowe.

Które są godne uwagi, są dobrze zoptymalizowane, a zarazem posiadają

podstawowe funkcje takie jak Newsy, Artykuły , Sondy, Download, Galeria, Rotator Bannerów.

 

Darujcie sobie odpowiedzi autorskie;)

Powiedzmy , że bierzemy pod uwagę wszystkie darmowe jak i te do 100zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Fajny i szybki jest jportal ale stary i źle zabezpieczony. Wielkim kolosem jest Mambo/ Joomla i ma duzo mozliwosci ale jest cholernie powolne i wielkie. Polecam każdemu PHP - Fusion. Najlepszy, najszybszy i najrpościej do niego cokolwiek wepchać z zewnątrz. Dlatego wszystkim go polecam bo według mnie to jeden z lepszych (Mówie o tych co mają wersje PL) CMSów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Miałem do czynienia z wieloma CMSami.....jportal, technet, mambo, joomla, php-fusion, mfusion, post nuke, php nuke .... z nich wszystkich najlepszy jest php fusion, ciagle ulepszany i ma dobry support...eZ Publish to czytałem o nim ale ze tak powiem jakiś taki dziwny jest, chodzi o prostotę w tworzeniu i modyfikowaniu. Dla mnie też ważne jest czy są możliwości komercyjne, powiazania z systemami płatności, czy jest download, czy jest po polsku i czy jest bezpieczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

podpinam się, bo trochę się nasłuchałem o Joomli/Mambo, które do tej pory forsowałem w swoich projektach...

 

jak ktoś będzie miał pod ręką jakieś solidne recenzje, testy, komentarze, propozycje nt. CMSów, to ja chętnie poczytam... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radze unikać QuickCMS bo to jest zabawka do małych stron firmowych. Nie da sie na tym postawić nic większego bo to działa na plikach tekstowych nie na SQLu. Co do jPortala jest bezpieczny jak sie go nieco przerobi na własną potrzebę. Po dodaniu odpowiedniego Cache'owania, u wywaleniu kilku dupereli niewiele współczesnych CMSow będzie wstanie mu dorównać wydajnością. Niestety projekt już nie jest rozwijany. Php-fusion tez jest w miarę dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak tylko narodowi chodzi o to że ściąga z neta, wrzuca na serwer, instaluje i robi stronę nie martwiąc się o bezpieczeństwo itd. Bo jako potencjalny user chce mieć produkt gotowy a nie taki w którym muszę się męczyć zmieniając to i owo. jportal to według mnie jeden z najprostszych CMSów. Rozgryzłem go w jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×