Skocz do zawartości
Hekko.pl

Rusza Portal Webhosting.pl!

Polecane posty

Taka ciekawostka wprawdzie już trochę czasu jest w sieci:

"home.pl uruchomił nowy serwis poświęcony technologiom sieciowym: Webhosting.pl.

Webhosting.pl to profesjonalizm, bogactwo treści i nowa jakość w rodzimej Sieci. Jeśli interesuje Cię, jak tworzyć atrakcyjne serwisy WWW, jak nimi zarządzać, co dzieje się w świecie domen, zajrzyj pod adres www.webhosting.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów, newsy, kursy oraz blogi ekspertów - wszystko, czego potrzebujesz, by zdobywać wiedzę i trzymać rękę na pulsie.

 

My też kochamy Internet!"

 

www.webhosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No aż taki stary ale jak na newsa to kilka dni już robi z niego starego ;)

Przed chwilą dostałem sam takiego newsa z okazji utrzymywania domen kilku u nich.. ;]

Poza tym nie było tu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie serwis fajny (jak na cos, po czym mozna sie spodziewac dosc jednostronnego spojrzenia na temat). Zastanawia mnie ksztalt ich forum, dosc ryzykowne zagranie, albo nie boja sie konfrontacji z ofertami konkurencji, albo zamierzaja mocno moderowac.

 

Niemniej uruchomienie serwisu jako dzialalnosc PR oceniam pozytywnie.

 

 

EDIT: Zajrzalem, obejrzalem... Malo tresci! Ale oprawa fajna.

 

EDIT2: Wszystko jasne, im to robi jakas agencja :-). (Dobry) PR w czystej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy forum u jednej z firm hostingowych to mocna konkurencja dla forum niezaleznego... Ale, roznie moze byc :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To może wykorzystam okazję i napomknę, że poszukuję beta testerów do czytania i analizowania tekstów mających się ukazać w gazecie o hostingu! Tym razem niezależnej .

 

Jest to proste, osoby takie będą mailem dostawać artykuły przed wysłaniem do druku i ich zadaniem jest wychwycenie błędów, czy marketingowego "bełkotu".

 

Jeszcze trochę potrwa zanim gazeta się pojawi (w tym roku jeszcze nie), ale wypada już grupę chętnych osób zebrać.

 

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na adres:

admin@webhostingtalk.pl

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prosze, prosze, co to sie dzieje na rynku prasy :-). 3mam kciuki :-).

 

P.S. Na taki beta testing zwykle mowi sie "redakcja" lub "korekta" :-). Zaleznie od tego czy badziej merytorycznie, czy bardziej jezykowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze trochę potrwa zanim gazeta się pojawi (w tym roku jeszcze nie), ale wypada już grupę chętnych osób zebrać.

A nie lepiej zamiast papierowej gazety o dużych kosztach i małym zasięgu zrobić porządną gazetę online o małych kosztach i dużym zasięgu? Wypromowanie jej w wyszukiwarkach nie byłoby problemem, teksty mogłyby pojawiać się częściej, całość byłaby bardziej aktualna i mogłaby stanowić doskonałą przeciwwagę dla tego "cuda" wyprodukowanego przez Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do uwagi Piotra. Myslalem o tym pare chwil i szczerze mowiac Bartku nie widze tu miejsca na duza rentownosc przedsiewziecia... Bardzo ograniczona jest chlonnosc rynku na takie pismo, a juz szczegolnie w obliczu konkurencji ze strony home.

 

Elektronicznie predzej, choc tez nie bez obaw, sprzedawanie e-bookow i pism elektronicznych w PL (gdyby myslec o np. jakims biuletynie) jeszcze nie jest proste, a na reklamach takze zarobic moze latwo nie byc. To samo z czystym serwisem, tu tez pozostaje tylko reklamowe pole manewru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

O, jak ja już dawno Piotra na forum nie widziałem.

 

Od razu wyjaśnię, gazetę tworzy software-wydawnictwo (m.in. php-solutions), a ja im trochę pomagam.

 

To jest ich decyzja i mimo wszystko myślę, że słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Software to juz wszystko jasne :-). Lubia sie bawic w meganiszowe rzeczy, ale tez maja ku temu logistyke rozwinieta, teraz ten pomysl wyglada inaczej niz bez nich :-).

 

Ogolnie fajne wydawnictwo :-). Ale pilnuj ich, maja czasem szalone pomysly jak z czegos fajnego zrobic kaszane. Kolo 2001 r. mielismy z nimi wydawac pismo, koncepcja byla niezla, poczatkowo ja akceptowali, ale w ktoryms momencie po nowych poprawkach zrobilo sie z pomyslu cos, czego byscie sie na pewno po tym wydawnictwie nie spodziewali :-). I ze wspolpracy sie wycofalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Język skryptowy PHP jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii internetowych.
- kłuciłbym się, bo RoR wg. mnie znacznie szybciej się rozwija. Jaka ilość pluginów, ksiażek wyszła przez ostatni rok to nie sposób obliczyć.

 

 

http://forum.webhosting.pl/ - forum wg. mnie nie udane. Wiele działów można połączyć, niektóre są niszowe... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Ja i tak zostaję tutaj i koniec :)

Bardzo nam z tego powodu miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o kubkach to się teraz będą podlizywać :)

A tak na poważnie, na razie jest tam jeszcze bardzo spokojnie, widać, że portal i forum dopiero startuje, trochę wali PRem, ale nie jest tragicznie, nawet zamieścili newsa o mojej firmie, więc mają plusa ; ).

Generalnie niebawem, może tam być całkiem ciekawie - o ile oczywiście nie będzie przerostu PR nad treścią ; ), aczkolwiek miałem okazje zamienić kilka słów z redaktorem naczelnym- zapiera się, że nie :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomniałeś o kubkach to się teraz będą podlizywać :)

A tak na poważnie, na razie jest tam jeszcze bardzo spokojnie, widać, że portal i forum dopiero startuje, trochę wali PRem, ale nie jest tragicznie, nawet zamieścili newsa o mojej firmie, więc mają plusa ; ).

Generalnie niebawem, może tam być całkiem ciekawie - o ile oczywiście nie będzie przerostu PR nad treścią ; ), aczkolwiek miałem okazje zamienić kilka słów z redaktorem naczelnym- zapiera się, że nie :) .

 

Pozdrawiam.

Można wiedzieć jak się nazywa twoja firma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś...

Generalnie przyznanie się tu do własnej działalności, to jak otwieranie drugiego biura obsługi klienta, jedno już mam, i na razie tyle mi wystarcza w zupełności ;].

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, jak ja już dawno Piotra na forum nie widziałem.

Ostatnio miałem taki zapieprz, że poznałem na własnej skórze znaczenie pojęcia "kompresja czasu" - miesiąc skleił mi się w tydzień...

 

Od razu wyjaśnię, gazetę tworzy software-wydawnictwo (m.in. php-solutions), a ja im trochę pomagam. To jest ich decyzja i mimo wszystko myślę, że słuszna.

Pomóc można i to rozumiem, ale IMHO decyzja o wydawaniu pisma papierowego nie jest słuszna. Przede wszystkim nie bardzo widzę odbiorcę docelowego, bo i kto miałby nim być?

Firmy hostingowe? One mają tego typu rzeczy gdzieś, to znaczy pewnie część kupi, ale reszta raczej niekoniecznie.

Klienci indywidualni? Oni nie mają często pojęcia, co to jest hosting, więc tym bardziej nie spytają o tytuł traktujący o tej tematyce.

Firmy informatyczne, robiące serwisy WWW dla klientów? Chyba tylko te zaczynające w branży, bo reszta od lat przećwiczyła wiele hostingów, z wymiany informacji ze znajomymi ma pojęcie o nieprzećwiczonych i zasadniczo wystarczy jej WHT. Patrząc na siebie nie bardzo sobie mogę wyobrazić, co musiałoby się stać, żebym zrezygnował z usług Kei i Progreso na rzecz np. Home.pl - chyba tylko likwidacja obu firm, albo ich przejęcie przez Home :)

 

Od dawna twierdzę i w dalszym ciągu będę twierdził, że pisma traktujące o szeroko pojętym Internecie i okolicach nie mają w wersji papierowej szans. Jego produkcja i dystrybucja jest zbyt droga w porównaniu do osiąganych zysków. Serwis WWW o identycznej tematyce (nawet jej bardzo niszowym wycinku) można prowadzić za ułamek kosztów, a jednocześnie jest się znacznie bardziej aktualnym oraz trafia się do znacznie szerszej grupy odbiorców.

 

Z zupełnie innej działki wiem, że codziennie aktualizowany serwis WWW może mieć tylu odbiorców, co kilka tytułów miesięczników razem wziętych i to bez odliczania zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Więc software wydawnictwo wydaje wiele niszowych tytułów i jak widać ma to sens. Tym się zajmują i pewnie tym razem również się to uda. Co do grupy docelowej są to głównie osoby w firmach decydujący, który hosting wybrać. Dystrybucja to dodatek do prenumerat software wydawnictwo + na konferencjach organizowanych przez software konferencje.

 

Gazeta będzie bezpłatna zatem ten "problem" odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc software wydawnictwo wydaje wiele niszowych tytułów i jak widać ma to sens.

Niszowe tytuły to jedno, trafienie do grupy docelowej z nowym tytułem, to drugie, o czym zresztą niżej. Ale pozwolę sobie odpowiedzieć w innej kolejności.

 

Gazeta będzie bezpłatna zatem ten "problem" odpada.

Problem kosztów nie odpadnie, a problem traktowania takiego dodatku... cóż, o tym się przekonamy. Jedne darmowe tytuły ludzie czytają z uwagą, inne olewają i traktują jako wypełniacz do kubłów na śmieci czy wsad do kominka.

 

 

Dystrybucja to dodatek do prenumerat software wydawnictwo + na konferencjach organizowanych przez software konferencje.

OK, tylko że w ten sposób nie bardzo da się dotrzeć do grupy docelowej. Do części na pewno, ale IMHO tej mniejszej...

 

 

Co do grupy docelowej są to głównie osoby w firmach decydujący, który hosting wybrać.

No i wracamy do poprzedniego posta. Kto w firmie decyduje o hostingu?

1. Prezes - decyduje się na Home.pl, bo widział reklamę w TVN24 i jest święcie przekonany, że to najlepszy wybór.

2. Administrator - albo będzie hostował u kumpla, albo popyta znajomych, którzy się na rzeczy znają.

3. Firma zewnętrzna, robiąca serwis dla klienta - będzie hostować w sprawdzonej firmie, żeby nie ryzykować wpadki.

4. Syn prezesa - albo wybierze Home, albo będzie szukał czegoś w sieci.

 

Pismo jako dodatek będzie się pojawiało raz w miesiącu i ja np. go nie dostanę. Nie czytam już pism komputerowych, a na bywanie na konferencjach nie mam czasu. Być może w założeniach jestem wykluczony z grona odbiorców, ale przecież do mnie takie coś powinno trafiać z definicji - jestem w punkcie 3 oraz bywam odpytywany przez punkt 2.

Co prawda jestem zadowolony z usług Kei oraz Progreso, ale możliwe że po lekturze mógłbym wybrać inną firmę do pomniejszych projektów lub dla mniej zamożnych / mniej wymagających klientów. Co więcej - chętnie bym przeglądał aktualne porównania ofert, zrobione przez porządną firmę. O takich zestawieniach już kiedyś była tutaj mowa i przy odpowiednim budżecie na projekt takie cacko dałoby się pociągnąć.

Powiem więcej - broszura wkładana do pism ma to do siebie, że jest cienka i mało tekstu mieści. Serwis WWW jest w stanie pomieścić znacznie więcej tekstu, a i miałby szansę przyciągnąć większą liczbę piszących. Do wersji online być może sam bym coś napisał, np. krótki poradnik, jak wybrać dobrego usługodawcę. Do wersji papierowej pisać mi się nie chce, bo od dawna zrezygnowałem z pisania tam, gdzie mnie limituje liczba kolumn czy znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wersja elektroniczna sama w sobie to chyba raczej nie problem.

Piszemy artykuły, które zamieszczamy na stronie, a przed wydaniem kolejnego papierowego nakładu typujemy te najciekawsze, wyciągamy z nich najistotniejszą esencję którą przelewamy na papier.

A poniżej wszystkiego.. if you want more.. just click.. www...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×