Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Jesienny Deszcz Promocji W Ogicom

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

OGICOM Sp. z o.o. - INFORMACJA PRASOWA, 18/10/2007

 

 

Profesjonalny hosting przez rok za darmo

 

Jesienny deszcz promocji w OGICOM

 

Prawdziwy deszcz ciekawych promocji przygotował tej jesieni OGICOM Sp. z o.o. - wiodący dostawca kompleksowych usług internetowych i telekomunikacyjnych dla biznesu. Pośród nich, wyróżnia się oferta profesjonalnego hostingu przez rok za darmo.

 

Roczny darmowy hosting jest dostępny, kiedy firma zdecyduje się wykupić usługę od razu na 2 lata. Wtedy trzeci rok hostingu dostaje za darmo. OGICOM gwarantuje swoim klientom stabilne i szybkie serwery - zapewniając niezawodnie funkcjonującą stronę WWW i błyskawiczny dostęp do kont e-mail. W ramach pakietu można mieć do 10 GB przestrzeni na wirtualnym serwerze, a także konta e-mail z nieograniczoną liczbą adresów pocztowych. Do tego dochodzą wielostopniowe zabezpieczenia antywirusowe i antyspamowe, archiwizacja poczty i pomoc techniczna.

 

Wybierając promocyjny pakiet hostingowy, klient zyskuje także 50 proc. zniżkę na wszystkie pozostałe usługi OGICOM. Do wyboru są m.in.: domena internetowa - np. nazwafirmy.pl lub nazwafirmy.eu, dzięki której firma może zaistnieć w Internecie; edytor Alestrona.pl – pozwalający bardzo szybko i samodzielnie stworzyć własną stronę WWW; statystyki Gemius – służące do analizy zachowania osób, które odwiedzają firmową stronę WWW; czy pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych – dzięki czemu po wpisaniu w wyszukiwarkach określonych słów kluczowych może się pojawić odnośnik do firmowej strony WWW.

 

Usługi pozycjonowania strony internetowej w czołowych polskich i światowych wyszukiwarkach dotyczy kolejna promocja OGICOM. Polega ona na tym, że zlecając OGICOM usługę pozycjonowania strony na 3 kluczowe słowa - kolejne 3 dodatkowe słowa zostaną wypozycjonowane gratis.

 

Interesująca jest także promocja na usługę fax2email (otrzymywanie faksów na skrzynkę e-mail). Jest ona dostępna za darmo, jeśli klient zdecyduje się wykupić w OGICOM usługę wirtualnego faksu. Ów wirtualny faks w pełni zastępuje tradycyjne urządzenie faksowe, umożliwiając wysyłanie i odbieranie faksów przez e-mail. Usługa – oprócz wygody korzystania i możliwości łatwego archiwizowania faksów - dodatkowo generuje oszczędności na połączeniach telefonicznych, nawet do 73 proc.

 

„Oferta OGICOM obejmuje bardzo szeroki wachlarz usług internetowych i telekomunikacyjnych. Skorzystanie z nich wszystkich to klucz do tego, żeby firmy mogły zacząć czerpać rzeczywiste korzyści ze swojej obecności w Internecie. W ramach naszej jesiennej promocji udostępniamy im te usługi na bardzo preferencyjnych warunkach. Klientom oddajemy także do dyspozycji naszych profesjonalnych doradców. Służą oni pomocą i radą, jakie narzędzia z oferty OGICOM wybrać, biorąc pod uwagę konkretną sytuację i potrzeby każdej firmy” - zachęca do skorzystania z jesiennej promocji Krzysztof Szyszka, Prezes Zarządu OGICOM Sp. z o.o.

 

OGICOM Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce dużym dostawcą kompleksowych rozwiązań internetowych i telekomunikacyjnych, działającym w oparciu o rozbudowaną sieć sprzedaży bezpośredniej – najwyższej klasy doradców w całej Polsce. Misją firmy jest zapewnienie klientom najwyższego poziomu jakości świadczonych usług, stały ich rozwój oraz oferowanie najkorzystniejszych na rynku kompleksowych rozwiązań z dziedziny Internetu (m.in. hosting, rejestracja i obsługa domen internetowych, kreacja stron WWW i zaawansowanych sklepów internetowych, usługi e-marketingu). Z usług OGICOM korzysta ponad 20 tys. klientów - firm i instytucji w Polsce i za granicą. Więcej informacji na stronie: http://www.OGICOM.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"obsługa skryptów PHP.4.3, jedna baza mysql, 2/15GB" - wow. Za jedyne 660 + vat rocznie. Ten pakiet opisany tutaj to jedyne 1507 +vat rocznie. Interesująca promocja. Chyba się skuszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Spójrz na to z innej strony. Ogicom mimo wysokich cen od lat charakteryzuje się wysoką jakością, co daje mu obecnie 10 miejsce na top100.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

racja.. już o tym kiedyś mówiliśmy (ja też się tego nauczyłem), że nie można oceniać oferty hostingu swoimi kryteriami wydatków.. kiedyś nazwa.pl za 366zł to była dla mnie cena zaporowa.. teraz to dla mnie "niemożliwie tanio, by zachować poziom usług" : ) choć inna sprawa, że teraz mam inne potrzeby, a za resellerskie opcje płaci się 300 + VAT, ale na kwartał... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spójrz na to z innej strony. Ogicom mimo wysokich cen od lat charakteryzuje się wysoką jakością, co daje mu obecnie 10 miejsce na top100.pl .

Może i tak ale jednak cennik tak jak ta wersja php "ma swoje lata". Za 307 netto taniej mam lunę w KEI a nikt mi nie powie że to słaba jakość. IQ, Progreso, Sisco - to pewnie też cieniasy z takimi cenami. Rozumiem że za jakość się płaci ale teraz nic tyle nie kosztuje. Gdyby cena była wyznacznikiem jakości to gratuluję - ogicom jest liderem na polskim rynku hostingowym (przynajmniej mnie nie wiadomo aby ktoś miał drożej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Noone takowych firm jest tak na prawdę cała masa i to jeszcze ze znacznie mniejszymi parametrami.

A jak jednak widać, mimo wysokich cen firma prosperuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukces Ogicom nie polega na cenach, ani na parametrach, ale na tym, ze sa blisko klienta. Po prostu, maja bardzo dobrze rozwinieta siec przedstawicieli handlowych i telemarketerow. A gdy sa blisko klienta, cena odgrywa drugorzedne, albo trzeciorzedne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze przy sprzedaży usług online bliskość ma czwartorzedne znaczenie. Polacy kupują dzisiaj laptopy na Tajwanie. To jest globalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"obsługa skryptów PHP.4.3, jedna baza mysql, 2/15GB" - wow. Za jedyne 660 + vat rocznie. Ten pakiet opisany tutaj to jedyne 1507 +vat rocznie. Interesująca promocja. Chyba się skuszę :P

Myślę, że nie czujesz zupełnie jaki target ma Ogicom. To jest typowa oferta B2B. Większym firmom nie robi szczególnej różnicy czy płacą 100 czy 600 zł rocznie, dla nich istotna jest jakość usługi i sprawna pomoc konsultanta w razie problemów. Płacą właśnie za tą jakość i pewność pomocy, a nie za parametry, których i tak nie potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

Jedzie przedstawiciel Ogicom do firmy x i mówi 'Dajecie 6 stówek i macie przez rok stronę w internecie'

A właściciel firmy robi wielkie oczy i pyta 'Tylko 6 stówek ?' :-]

My patrzymy na to z pewnym zboczeniem, znamy rynek, oferty, więc zdajemy sobie sprawę z tego, że Ogicom to drożyzna, ale taki właściciel firmy, który w znacznej większości - gwarantuje wam, pierwszy raz w życiu spotyka się ze słowem hosting - płaci i ma sprawę z głowy, jeszcze się będzie familii chwalił, że oto jego firma podbiła internet.. za jedyne 6 stówek rocznie..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moje spojrzenie na to dobrze podsumował sonin. Chociaż trochę dziwnym wydaje mi się fakt że i tak firma lekką ręką wyrzuca jakąś kwotę nie robiąc wcześniej rozeznania. Nawet przy ogromnych zyskach raczej ktoś za to odpowiedzialny się zastanowi czy warto bo to zysk jest główną siłą napędową. Inaczej firma poszła by z torbami. Wyjątkiem są firmy państwowe ale to inna bajka. W innym razie można to traktować jako naciąganie a wtedy ogicom więcej straci niż zyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż trochę dziwnym wydaje mi się fakt że i tak firma lekką ręką wyrzuca jakąś kwotę nie robiąc wcześniej rozeznania.
A wyobrazasz sobie firme, ktora dla 600zl rocznie zrobi jakiekolwiek rozeznanie (czyt. wydeleguje do tego odpowiedniego pracownika, czesto przerywajac mu przy tym jego aktualne zadanie)?

I zeby nie bylo nieporozumien... Nie mowie tutaj o firmach, ktore zatrudniaja po kilka osob, bo do takich Ogicom raczej nie startuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie moje spojrzenie na to dobrze podsumował sonin. Chociaż trochę dziwnym wydaje mi się fakt że i tak firma lekką ręką wyrzuca jakąś kwotę nie robiąc wcześniej rozeznania. Nawet przy ogromnych zyskach raczej ktoś za to odpowiedzialny się zastanowi czy warto bo to zysk jest główną siłą napędową. Inaczej firma poszła by z torbami. Wyjątkiem są firmy państwowe ale to inna bajka. W innym razie można to traktować jako naciąganie a wtedy ogicom więcej straci niż zyska.

 

Ktos ma siedziec 2 dni (bo boje sie, ze jednego braknie chocby na podstawowe autoprzeszkolenie sie w temacie) i "robic rozeznanie" dla zaoszczedzenia 200 zl rocznie? ;-).

 

Poza tym dalej efekt tego rozeznania nie zastapi obslugi. Dla wielu firm to po prostu oferta najlepsza :-).

 

P.S. Zdajesz sobie sprawe, ze Ogicom jest firma, majaca najbardziej elastyczna na rynku polityke cenowa i sprzedaje tez (male) konta za 100 zl, jesli klient takiego wlasnie potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Zdajesz sobie sprawe, ze Ogicom jest firma, majaca najbardziej elastyczna na rynku polityke cenowa i sprzedaje tez (male) konta za 100 zl, jesli klient takiego wlasnie potrzebuje?

 

Ogicom przede wszystkim podpisuje umowy hostingowe na rok i można wymówić ją _najpóźniej_ 3 miesiące przed terminem, a potem ulega ona auto-przedłużeniu na następny rok (taką umowę z nimi ma firma mojego znajomego i z tego co wiem jest to standard). Dość skutecznie przywiązuje to firmy do takiego hostingu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogicom przede wszystkim podpisuje umowy hostingowe na rok i można wymówić ją _najpóźniej_ 3 miesiące przed terminem, a potem ulega ona auto-przedłużeniu na następny rok (taką umowę z nimi ma firma mojego znajomego i z tego co wiem jest to standard). Dość skutecznie przywiązuje to firmy do takiego hostingu :P.

 

:-) Tak, niestety tak jest. Pisalismy o tym kiedys w MI. Od tego czasu jak rozumiem nic sie nie zmienilo ;-). Ja tam absolutnie nie bronie Ogicomu, bardzo nie lubie tej firmy i nie lubie podejscia zarzadu do roznych spraw. Trzeba im jednak przyznac, ze wypracowali sobie model dzialania, ktory sie sprawdza.

 

A prawda jest taka, ze firmy tez jakos bardzo glosno nie krzycza, ze sa "przywiazane". Raz na jakis czas sie widzis na internecie jakiegos niezadowolonego z haczykow w umowie klienta. Jak na tylu klientow to zadne masowe oburzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie moje spojrzenie na to dobrze podsumował sonin. Chociaż trochę dziwnym wydaje mi się fakt że i tak firma lekką ręką wyrzuca jakąś kwotę nie robiąc wcześniej rozeznania. Nawet przy ogromnych zyskach raczej ktoś za to odpowiedzialny się zastanowi czy warto bo to zysk jest główną siłą napędową. Inaczej firma poszła by z torbami. Wyjątkiem są firmy państwowe ale to inna bajka. W innym razie można to traktować jako naciąganie a wtedy ogicom więcej straci niż zyska.

Cały czas nie rozumiesz. Firma korzystająca z oferty Ogicomu płaci przede wszystkim za konsultanta, infolinie czyli najróżniejsze usługi dodane, a także za możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu (hosting, domena, webdesign, promocja). Jest to po prostu outsourcing usług związanych z internetem. Ocenianie oferty Ogicomu w kontekście parametrów konta i porównywanie z ofertą tańszych dostawców nastawionych na klientów indywidualnych i małe firmy nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja rozumiem. Tyle że sam model działania. Pracowałem swego czasu w firmie która oferowała podobny zakres usług także na rynkach zagranicznych, głownie niemieckim. Tyle że w porównaniu do Ogicomu nikt klienta nie naciągał ponieważ szefostwo wiedziało że przyszłości może się to zemścić na nas. Przykładowo zrobimy komuś stronę internetową tak fuszerowatą jak robi ogicom (niektóre mają nawet problem z wyświetlaniem w IE). Za jakiś czas zgłosi się do klienta inna firma której swoją niefachowością damy mocne argumenty do ręki. Będą mogli wytknąć każdy błąd, mocno po naszej firmie pojechać w ostateczności zostawimy nie dość że złe wrażenie, to jeszcze stracimy klienta, kto wie czy nie klientów przez odradzanie. Problem nie leży w tym że ogicom coś sprzedaje ale w wykorzystywaniu nieświadomości klientów do wyciągania jak największej kasy - albo inaczej - naciągactwu. I dopóki ktoś tego klienta nie uświadomi będzie on przekonany że dobrze wydał pieniądze wierząc w klasę danej firmy.

A tak na marginesie. Nie żartujcie że ogicom ma w przypadku problemów z hostingiem lepszą obsługę klienta niż KEI chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×