Skocz do zawartości
progo

Dedykowany Czy Vps Do...

Polecane posty

Witam. Potrzebuję Dedyka lub VPS'a do jednego serwera gry 20-22 sloty oraz paru stron www.

Strony ok 200GB transferu będą brały no może 300 ewentualnie, ale to może kiedyś :)+serwer gier

ovh.pl kimsufi mi się spodobał, tylko czy 256MB ramu wystarczy, i czy wybrać łącze gwarantowane SLA(2.5mbps) czy 100mbps bez SLA, jak sprawują się łącza bez SLA? czy może jednak wybrać START 100M? Znalazłem też dobrą ofertę Host Europe, niemiecki znam, więc chyba wystarczy :) a dokładniej chodzi o VPS Linux XL 2.0: 512MB RAM, spora moc procesora, 30GB dysku mi wystarczy, jak i 1500 GB transferu, jednak pisząc do supportu, otrzymałem informację iż serwer gier nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem na VPS, czy nie wytrzymałby?

Z góry dziękuję za waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania systemowe

 

Minimalne

CPU Intel Pentium 200 MHz, AMD K6 200 MHz lub lepszy

Pamięć 64 MB RAM

 

Zalecane

CPU Intel Pentium II 450 MHz lub więcej

Pamięć 128 MB RAM lub więcej

 

Takie coś znalazłem w pliku readme.txt

Ale czy wystarczy łącza+ram na pare stron www jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to jest readme serwera czy samej gry ? , bo powinno być napisane ile slotów, ile zasobów potrzebuje...

ale jeśłi chcesz trzymać na tym samym serwerze jakieś większe stronki i serwer gry, to co najmniej START 100M z łączem bez SLA, albo mocny VPS z he.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

O jaką grę chodzi ?

Polecam raczej VPS w HE niż KIMSUFI w ovh

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO(tactical ops), raczej mało znana, wiem że ok 60kbit to 1 gracz. W HE raczej mocny: VPS Linux XL 2.0, nie zakazują serwera gier, ale nie polecają :), i ile transferu w tym przypadku by to brało?

PS. Czy bez SLA jest lepiej czy gorzej?

 

DODANO:

albo może polecacie jakiegoś VPS lub serwer dedykowany w jakieś innej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien że nie przekroczysz wartości sla to bierz z sla, jeżeli będziesz używał więcej niż wartość sla to weź bez sla.

 

Powiedz mi ile masz zł m/c to może coś Ci doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak ok. max 130zł(w przyszłości kupię więcej) wystarczy 256 lub 512 ramu procesor może być nawet z 2.0 lub 2.4, takie jak kimsufi ma wsumie, dysk twardy wsumie wystarczy mi z 60GB, ale może być 80GB, może być firma niemiecki. Patrzyłem na serverbasar.de ale słyszałem o jakiś problemach, więc wolę nie ryzykować. Czytałem że serwerowi gier(do tej gry) poprostu wystarczy 128MB ramu, 10 slotów to 1MBit ok. więc raczej SLA odpada, czy bez SLA może być poniżej 2.5Mbit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 pln miesiecznie i masz serverbasar bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kisiek napisałem że wolę nie ryzykować w serverbasar... słyszałem o jakiś problemach z ich dedykami, jakieś nagłe pady bez powodu...

bo tak to bym wziął pewnie Root 2600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 pln miesiecznie i masz serverbasar bez problemu :P

 

No nie wiem ;)

 

 

Ew jak zależy Ci na pingach to serwerydedykowane.eu ale łącza w Polsce dużo kosztują więc dostaniesz za taką samą cene jak w ovh słabszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepiej byś zrobił jakbyś wziął vpsa w he ale nie xl tylko xxl tego za 30 Euro. i będzie o wiele lepiej chodził niż kimsufi z ovh.pl :> No i na pewno zasobów zostanie troszkę wolnych ;)

 

a może coś w Polsce ? :>

Livenet.pl ? :> (podzielisz się obserwacjami itd ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż tak w polsce mi nie zależy, może być w niemczech(tańsze łącza ;)), zobaczę wsumie xxl, tylko jeżeli stosują tam xeona to ile procesora będę miał przydzielone?

a tak w ogóle serwerydedykowane.eu to serverbasar, chyba pośrednik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale mam pewne pytanie.

Oto dane serwerów dedykowanych OVH:

avg RTT: 42.61 ms

avg pkt loss: 5.46%

Czy są to dobre statystyki? chyba nie powinno być straconych pakietów...

I tak to mam jeszcze do wyboru z HE najwyższy pakiet gdzie jest 1GB RAM gwarantowane i chyba sporo CPU, na jednym serwie słyszałem że jest 5 vps w tym pakiecie(na serwerze jest max.)

Co jest według was lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał ovh jesli chodzi o stabilosc , ale biorac pod uwagę ze potrzebujesz to do gry to raczej czegos w polsce bym szukał /u ciebie liczy sie PING/ .

 

O niemieckich serwerowniach rownież slyszalem kilka zlych opinii /dlugi czas reakcji, lub odlaczenie serwera w przypadku ddos-a ./

 

Z polskich odradzam eTOP - chodzi tragicznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w niemczech może być pingi są dobre, wystarczające, byle by lagów nie było(pingi mogą być nawet do 100 lub 120 wsumie max, jak mówiłem byle bez lagów)... Potrzebuję też oprócz do serwera gier do paru stron, ewentualnie zrezygnuje z serwera gier, albo wezme jakiegoś małego poprostu i tyle...

A tylko na stronę to co z tego polecacie, jedna z nich to hosting phpbb(narazie dużo nie zabiera wsumie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×