Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ryzy

Reklamy Via Video & Voice

Polecane posty

Cześć, chciałem się dowiedzieć, jakie macie stanowisko w związku z reklamami uaktywnianych podczas łączenia ze stroną i uaktywniającą nieprzyjemny, jakikolwiek dźwięk. Moje zapytanie powędrowało już od Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów. Ze swojej strony studjuję przepisy, lecz w moim mniemaniu jest to niedopuszczalne by 'na siłę' wciskać komuś głos, którego sobie nie życzymy. Nie mówiąc o sile głosu u których jest ustawiany adekwatnie do maxymalnej siły nasłuchu użytkownika, dołączając do tego reklame wychodzi taki mix, który nikt nie wytrzyma...

Tak więc czekam na wsze opinie które zostaną uwzględnione w kolejnym piśmie do UOKiK.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem problem (może dla tego, że składnia w Twoim poście jest po prostu okropna). Chodzi Ci o to, że zwykłe popupy, banery i inne reklamy flashowe w okienkach są spoko ale powinno się zabronić takich z głosem?

Wg mnie jest to dość śmieszne ograniczenie wolności osób tworzących serwisy czy strony internetowe. Reklama to część strony, dźwięk to część reklamy. Internet zawiera multimedia a więc zarówno obraz jak i dźwięk, podobnie do telewizji. Reklamy telewizyjne też nieraz mi ciężko znieść ale wcale nie oznacza to, że należy ich zabronić. Może po prostu warto zciszyć słuchawki/głośniki lub po prostu na własną rękę wyłączyć sobie głos w przeglądarce internetowej (IIRC w Operze możesz to zrobić jednym kliknięciem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest także wiele aplikacji, które blokują wyświetlanie się reklam, więc na pewno także przed fonią obronią. Ale w tym wypadku trzeba sobie zadać pytanie, czy My nie łamiemy prawa "kradnąc" treści na stronie bez wymaganych "utrudnień". Tak samo z programami typu share - darmowe, ale wyświetlają się reklamy :)

 

Tak źle, tak nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez takie reklamy agencje i portale sobie wbijaja gola do wlasnej bramki, a kroluje na tym polu WP i Gazeta. Jak tak dalej pojdzie to znaczny % wartosciowych uzytkownikow zacznie blokowac reklamy i wtedy bedzie pozamiatane :)

 

Jakos np. na Yahoo nic mi nie zaslania tekstu oraz "nie ucieka" tresc zamiast, ktorej sie pojawia reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×