Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBlood

Nie Można Wysyłać Maili Poprzez Webmail Confixx Po Edycji Virtualhostów

Polecane posty

Witam,

 

Moja sytuacja jest raczej dośc nietypowa, bowiem dziś edytowalem plik confixx_mhost.conf, modyfkując wpisy VirtualHost. Udalo mi się osiągnąc, to czego potrzebowalem, ale po czasie okazalo się, iż po tej modyfikacji nie mogę wysylac maili z poziomu przeglądarki w panelu Confixx (Webmail). Przy probie wyslania maila pojawią się komunikat:

 

Sending email failed:

 

Co ciekawe wysylanie maili poprzez Klienta pocztowego idzie bez najmniejszych problemów.

 

Okazuje się, że po przywroceniu poprzednich VirtualHostów, ponownie mozna wysylac maile z poziomu WebMaila, tak więc coś musiałem w nowej konfiguracji pominąć. Czy ktoś miły mógłby spojrzeć na poniższy config i stwierdzić co jest nie tak?

 

 

tu była zawartość pliku, problem rozwiazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde tak ciezko porownac Ci obie konfiguracje i sprawdzic czego brakuje w nowej (a jest w dzialajacej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze często macie stycznosc z ludzmi, ktorym nie chce się sprawdzać roznych rozwiązań tylko iśc na łatwiznę i pewnie odczytaliscie moj temat jako w podobnym tonie. Problem w tym ze od wczoraj ciągle wprowadzam kolejne Virtual hosty z oryginalu do nowej konfiguracji, restartuje apache i jak na razie bez efektu... Dlatego też może ktoś na tym forum mial podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem, ze często macie stycznosc z ludzmi, ktorym nie chce się sprawdzać roznych rozwiązań tylko iśc na łatwiznę i pewnie odczytaliscie moj temat jako w podobnym tonie. Problem w tym ze od wczoraj ciągle wprowadzam kolejne Virtual hosty z oryginalu do nowej konfiguracji, restartuje apache i jak na razie bez efektu... Dlatego też może ktoś na tym forum mial podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić?

Powtorze sie...

Czy naprawde tak ciezko porownac Ci obie konfiguracje i sprawdzic czego brakuje w nowej (a jest w dzialajacej)?
...moze wydaje Ci sie to zwyklym zbywaniem, ale nie widze prostrzego sposobu na rozwiazanie Twojego problemu...

 

Ba! Jestem przekonany o tym, ze nawet tak profesjonalni administratorzy jak bellerofont czy jkopacze zaczeli by rozwiazywanie tego problemu wlasnie od porownania wersji dzialajacej z ta, ktora nie dziala <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ba! Jestem przekonany o tym, ze nawet tak profesjonalni administratorzy jak bellerofont czy jkopacze zaczeli by rozwiazywanie tego problemu wlasnie od porownania wersji dzialajacej z ta, ktora nie dziala <_<

buhahaha, krzywdę Ci kiedyś zrobię... zobaczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiazalem problem. Rozwiazanie bylo tak banalne, ze aż coś ściska wątrobę. Siedzialem nad tym od wczoraj <_< A rozwiazanie to:

 

php_admin_flag safe_mode On

 

Ustawilem wczoraj z Off na On i to to bylo przyczyną niepoprawnego dzialania webmaila. I teraz przyznac się: ktory by sie domyslil ze o taką pierdołę chodzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz przyznac się: ktory by sie domyslil ze o taką pierdołę chodzi? <_<
Ja bym nawet powiedzial, ktory... Ale boje sie, ze z tego powodu moglaby mi sie stac krzywda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Mam ten sam problem z confixxem, ale nie działa dla mnie to rozwiązanie.

 

TheBlood, mogę prosić o dokładne namiary gdzie wprowadziłeś tą zmianę, bo próbowałem, aczkolwiek mogłem przeoczyć coś.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to plik confixx_mhost.conf znajdujący się w katalogu apache2/httpd (zalezy od dystrybucji systemu). W tym pliku co najmniej dwa razy powinna powtórzyć się dyrektywa:

 

php_admin_flag safe_mode

 

Jeżeli masz przy niej wartość On, to zmień ją na Off, tyle razy, ile ona się powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pliku confixx_mhost.conf zmieniłem tą flagę na off tak jak mi poradziłeś, ale dalej jest to samo. Czy może we wszystkich plikach gdzie się ona powtarza należy ją zmienić?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×