Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

A Gdybyś Miał Iść Na Kurs J. Angielskiego?

Polecane posty

Gość

Hej,

 

Jako, że jestem nauczycielem/lektorem j. angielskiego i jedna taka firma chce rozpocząć kurs IT English (ze mną w roli głównej), zostałem poproszony o krótki opis i wstępną listę zagadnień na ten kurs. Kurs ma pływać po powierzchni zagadnień informatyczny - czyli żeby informatycy pogadali se po angielsku o informatyce, a nie o dupie maryni.. : )

 

Siedziałem dwa wieczory i wyszło mi coś takiego:

 

......................

Kurs kontynuacyjny języka angielskiego na poziomie intermediate typu ESP (English for Specific Purposes) zorientowany w technologiach informacyjnych

Kurs przeznaczony jest dla osób, które bez większych problemów poruszają się w zagadnieniach sprzętu i oprogramowania komputerowego (administratorów sieci, grafików, programistów, itp.) i chcieliby kontynuować naukę języka angielskiego w przyjaznym dla siebie środowisku kontekstowym.

 

Kurs obejmuje:

- naukę słownictwa z zakresu sprzętu i oprogramowania, zagadnień słowotwórstwa i nazewnictwa z dziedziny informatyki,

- naukę obsługi sprzętu i oprogramowania poprzez poznanie najczęściej spotykanych komend i schematów postępowania - nauka języka angielskiego jako narzędzia do rozwiązywania problemów (problem solving approach),

- ćwiczenia komunikacyjne z naciskiem na wybór stopnia formalności wypowiedzi, np.: dyskusje, komentarze, obsługa klienta, rozmowy ze współpracownikami w biurze i w pubie, współpraca przy projektach, rozmowa z anglojęzycznym szefem itp.,

- przygotowywanie różnego rodzaju pism oficjalnych i korespondencji wewnętrznej, np.: pytanie do BOK-u, odpowiedź jako BOK, przygotowywanie instrukcji, manuali i FAQ, raportów, notatek, notek, komentarzy w kodzie programu,

- personalizację i naukę samodzielności podczas pracy w języku angielskim - przygotowanie przez uczestników kursu własnego projektu z dziedziny, którą się interesują - tzw. project approach,

- poruszanie zagadnień sieciowych, programistycznych, projektanckich, itp.,

- dążenie do dwujęzyczności w codziennej pracy informatyka.

 

Moja prośba..

co Wy, jako informatycy różnej maści (no wiem, głównie admini serwerów, ale liczę na głosy z różnych stron) dodalibyście do tego, co obejmuje kurs? Czego tu brakuje? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się odnośnie BOK'u poziom kultury różne zwroty muszą się nie zawsze okazać zrozumiałe dla anglika lub odwrotnie dlatego nauka zrozumiałych zwrotów

Może się mylę albo nie zrozumiałem tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK.. to tak jakby już logiczne, że by tam było.. hehe.. te podpunkty to tak na tyle ogólnie, by rozgraniczyć czym będzie się zajmować ten kurs, ale nie na tyle dokładnie, by rozróżnić dość jasne sprawy (przynajmniej dla lingwisty).. ale dzięki też, Rel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że język używany w komputerach (głównie systemach operacyjnych) jest na tyle zrozumiały i prosty, że osoba z poziomem średnio zaawansowanym nie będzie miała problemów z przesiadką na system tego typu. Ja od ponad roku pracuje na angielskim Windowsie i całym sofcie i jest mi z tym na prawdę dobrze ;)

 

I faktycznie popieram koncepcję Relayed - zwroty używane, aby dogadać się w sklepie, adminem serwera, klientem na temat komputerów i jakiegoś konkretnego tematu. Ale to chyba temat rzeka, bo inaczej będzie się rozmawiać z klientem, który próbuje wytłumaczyć, że wyskoczył mu bład nr 0x000132ghs w Windowsie, a inaczej z adminem serwera przy kontacie via email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale Blue, to już mamy.. heh.. kuknij wyżej na wstępny opis..

 

czy coś poza tym? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×